Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

On 29.11.2022. at 18:03, Miki_belavista said:

Imam plac u  unutrasnjosti,nas 8 naslednika. Kako da dodjemo ja sestra i brat od tetke do svoga dela? Ne mozemo nikako da se dogovorimo oko podele. Sta zakon nalaze? Jedan od naslednika je bolestan(psihicki). Kako da dodjem do svog komada zemlje?

@Miki_belavista novljanin?

Link to comment

Deobom, ako je moguća. Ako nije, stvar će se prodati i svako od vlasnika će dobiti srazmeran deo cene po kojoj je stvar prodata.

 

 

Nego, još dok sam studirao, mrzeo sam prava vučenja, a sad kad treba da se bavim njima, mrzim ih još više.

  • Tužno 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ako su sa penzije skinuta sredstva, ali ne po nalogu i predmetu izvrsitelja, nego pise SEKRETARIJAT ZA JAVNE PRIHODE, o cemu tu moze biti rec? Imam broj racuna i neki broj partije, ali nista vise od toga.

Link to comment
Just now, goofs said:

Ako su sa penzije skinuta sredstva, ali ne po nalogu i predmetu izvrsitelja, nego pise SEKRETARIJAT ZA JAVNE PRIHODE, o cemu tu moze biti rec? Imam broj racuna i neki broj partije, ali nista vise od toga.

Poreska?

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Mislis kao porez na nekretninu? Ne znam sta bi drugo moglo da dodje u obzir. Jel poreska naplacuje tako dugovanja?

Može da ih naplaćuje, to još nije prebačeno na izvršitelje...

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, goofs said:

Ako su sa penzije skinuta sredstva, ali ne po nalogu i predmetu izvrsitelja, nego pise SEKRETARIJAT ZA JAVNE PRIHODE, o cemu tu moze biti rec? Imam broj racuna i neki broj partije, ali nista vise od toga.

 

Ovo ti je skoro sigurno Poreska uprava, i to verovatno neka od lokalnih filijala, oni sprovode prinudna izvršenja po sopstvenim propisima (ZPPPA) i bez učešća izvršitelja. Deluje mi na prvi pogled kao da je u pitanju porez na imovinu za neki stan, ali može biti i bilo šta drugo. 

  • Hvala 1
Link to comment

Dobro me podseti da treba da zovem poresko

 

Nama se desilo da smo im uplaćivali na stari broj (matični mog oca umesto moj) što smo shvatili tek kad nam je stigla opomena za dug.

Odneli smo za preknjižavanje ali ko zna kad će i kako će da urade i da li ćemo ipak morati da platimo neku kamatu

Link to comment

Help! 

 

Dobila sam neko obaveštenje iz suda iz Loznice, to je verovatno presuda o kazni, imala sam prekoračenje brzine, teško da me sad zovu kod sudije, mislim, gde bi stigli da za prekoračenja sude, zato pretpostavljam da je kazna.

 

E sad, ja nisam bila kod kuće i ostavili su mi samo obaveštenje da to ''pismeno'' mogu da preuzumem u pisarnici suda u Loznici, ako ne preuzmem, onda će ga staviti na Oglasnu tablu suda i na internet stranicu suda, i tek kada tamo to bude stajalo 8 dana, onda će se smatrati dostavljenim.

Meni se naravno ne ide u Loznicu samo da bih to podigla, otišla sam na internet stranicu suda, ali ne vidim da igde ima neko mesto na kojem stoje takva ''pismena''.

 

Ima neko iskustva sa ovim ? Kako mogu da dođem do tog ''pismena'' a da ne idem u Loznicu ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...