Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Neces to biti ti sigurno bolje probaj ovako kako sam ti rekao nek me ispravi neko iskusniji ako sam nesto pogresno napisao. Ne zelis da znas sta se sve desava u sudu i kako se radi.Sent from my cigla using Tapatalk

Link to comment

a sto ne bih bila ja? aman, ja sam u pravu i znam da sam u pravu. treba mi savet kako najbolje da iznesem slucaj, ne kako da se krijem. aj, stvarno neko iskusniji :D

Link to comment

Nema saveta jer ce sudija samo da te saslusa i kaze caoooo. Da bi pravila presedane mora i sudija da bude zainteresovan/a za to a oni imaju posla preko glave tako da gledaju da svaki predmet sto pre zavrse.Sent from my cigla using Tapatalk

Link to comment
jesam, bila sam sama i policajac mi nije trazio ista da potpisujem (ima li to neke veze?). kad sam zvala sestru da se zalim, pitala me u kojoj ulici ja rekla, ona pitala je l to ta i ta raskrsnica, ja rekla da jeste, i pitala je otkud zna. ona rekla, znam, reko mi drug pre pet godina da tu imaju obicaj da zajebavaju ljude, jer je signalizacija takva kakva jeste. tog druga cu za svedoka, dosta je lajav, uz to i pravnik :D ne zelim ja da bezim, imam li sanse na sudu, to je moje pitanje.
Ako nisi potpisala zapisnik, imaš dve opcije:Jedna, povedi sa sobom nekoga za koga ćeš reći da je bio sa tobom u kolima(i ko ima volje da lažno svedoči), ko će da posvedoči da ništa od toga što je policajac napisao u zapisniku nije tačno. Kako ne verujem da postoje drugi dokazi, osim ako sudija nije od onih koji se slepo drže pandurskog zapisnika, oslobodiće te.Druga, vodi računa od vremenu koje je prošlo od prestupa. Ako prvi poziv dobiješ u poodmaklom vremenu ka zastarelosti, probaj da eskiviraš do zastarelosti.Drugačije, samo da se pozivaš na milost suda. Pa kako ti bude. Edited by Tresko
Link to comment

kad smo kod zastarevanja...meni je prijava pisana u januaru 2010, izručena sam sudiji prošle godine u julu, rekli su mi da će biti presuda u avgustu, ali nije ništa stiglo. povremeno zovem da proverim, imam broj predmeta... poslednji put sam zvala pre jedno 2 meseca i rekli su mi da još uvk nema presude. jel ima šanse da to zastari i kad?

Link to comment

Sad sam konsultovao iskusnjeg kolegu i kaze da iako ti stigne presuda napisi prigovor zastarelosti visem prekrsajnom sudu i to je to.Sent from my cigla using Tapatalk

Link to comment
Pa zastareva posle dve godine znaci u januaru 2012 ti je zastarelo opet ko zna sta su tu muvali.Sent from my cigla using Tapatalk
pa kapiram da su me priveli u julu 2011. da ne bi zastarelo. pošto sam tada potpisala zapisnik, zanima me da li može i to da zastari, recimo u julu 2013.i ideja jeste da se žalim, samo imam problem što mi ne stiže pošta na adresu, zato zivkam sud telefonom i proveravam, da mi ne bi isteko rok za žalbu.
Link to comment

Ma bre nebitno kad su te priveli ako presuda bude naznacena na datum posle isteka dve godine zastarela je i kraj.Sent from my cigla using Tapatalk

Link to comment
Ako nisi potpisala zapisnik, imaš dve opcije:Jedna, povedi sa sobom nekoga za koga ćeš reći da je bio sa tobom u kolima(i ko ima volje da lažno svedoči), ko će da posvedoči da ništa od toga što je policajac napisao u zapisniku nije tačno. Kako ne verujem da postoje drugi dokazi, osim ako sudija nije od onih koji se slepo drže pandurskog zapisnika, oslobodiće te.Druga, vodi računa od vremenu koje je prošlo od prestupa. Ako prvi poziv dobiješ u poodmaklom vremenu ka zastarelosti, probaj da eskiviraš do zastarelosti.Drugačije, samo da se pozivaš na milost suda. Pa kako ti bude.
hvala. vidim da mi pametnije da bezim, al mi tesko sto necu isterivati pravdu na sudu, a bas sam se naostrila. nema veze, imam ja vecu bitku da vodim, danas mi stigo neki zahtev iz hrvatskog suda, smesi nam se strazbur :D
Link to comment
kad smo kod zastarevanja...meni je prijava pisana u januaru 2010, izručena sam sudiji prošle godine u julu, rekli su mi da će biti presuda u avgustu, ali nije ništa stiglo. povremeno zovem da proverim, imam broj predmeta... poslednji put sam zvala pre jedno 2 meseca i rekli su mi da još uvk nema presude. jel ima šanse da to zastari i kad?
Je 'l prekrsajna prijava? Taj rok od 2 godine vazi za prekrsaje (i to ne nuzno za sve).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...