Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Ali nađi nekog ko je u toj materiji, a ne dobrog krivičara, majstora industrijske svojine ili specijaliste za špediciju. Meni je dolazio kolega koji je tražio da uprkos overenom punomoćju za prodaju, vlastodavac dođe iz pm, "jer to tako treba".Ali, koliko shvatam tu je već 1 advokat u priči, šta će ti još, niko nije lud da rizikuje pečat tek tako.

Link to comment

hvala obojici,prodavac ima advokata, ja preko svojih poznanstava sam izvukao iz katastra da je kuca cista, uknjizena,nema tereta itd, e sad ima zajebancija sto kucu prodaje sin a ne pravi vlasnik jer je stari bolestan i u inostranstvu, on je napravio punomoc i overio u konzulatu, doduse u punomoci pise jedan broj parcele a u prepisu liste nepokretnosti drugi, koji se razlikuje u jednom broju koliko sam shvatio to su u katastru nesto menjali.@ kapetanmislis da mogu da verujem prodavcevom advokatu da ne bi smeo nesto da me zajebe, jbg naslusao sam se milion prica pa duvam i u hladno

Link to comment
hvala obojici,prodavac ima advokata, ja preko svojih poznanstava sam izvukao iz katastra da je kuca cista, uknjizena,nema tereta itd, e sad ima zajebancija sto kucu prodaje sin a ne pravi vlasnik jer je stari bolestan i u inostranstvu, on je napravio punomoc i overio u konzulatu, doduse u punomoci pise jedan broj parcele a u prepisu liste nepokretnosti drugi, koji se razlikuje u jednom broju koliko sam shvatio to su u katastru nesto menjali.@ kapetanmislis da mogu da verujem prodavcevom advokatu da ne bi smeo nesto da me zajebe, jbg naslusao sam se milion prica pa duvam i u hladno
ovo je problem, sluzbenik na salteru ne bi trebalo da overi ovakav ugovor, edit: osim ako ne postoji uverenje iz katastra da je u pitanju jedna te ista parcela Edited by nautilus
Link to comment
hvala obojici,prodavac ima advokata, ja preko svojih poznanstava sam izvukao iz katastra da je kuca cista, uknjizena,nema tereta itd, e sad ima zajebancija sto kucu prodaje sin a ne pravi vlasnik jer je stari bolestan i u inostranstvu, on je napravio punomoc i overio u konzulatu, doduse u punomoci pise jedan broj parcele a u prepisu liste nepokretnosti drugi, koji se razlikuje u jednom broju koliko sam shvatio to su u katastru nesto menjali.@ kapetanmislis da mogu da verujem prodavcevom advokatu da ne bi smeo nesto da me zajebe, jbg naslusao sam se milion prica pa duvam i u hladno
PA, ako ti je suđeno, zajebaće te na sto načina, možda čak i tvoj. Otkud znaš da nije stavljen teret nakon tvoje provere, dešavalo se u zadnjem danu? Meni se desilo godinu dana nakon prodaje da saznam da je nad prodavcem pokrenut postupak za stavljanje pod starateljstvo, a ti ne možeš nekog pitati jesil ili nisi šta već, niti imaš mogućnost da proveriš tako nešto, a posao pada, jer se proverava uglavnom nekretnina a ne ličnost.DAlje, ako je u braku, gledaj da ti da i overenu izjavu bračnog druga da je saglasan sa prodajom te i te nekretnine. Ne trebaju ti naknadni sporovi. Ako se razlikuju brojevi parcele moraš imati dokaz da se punomoćje odnosi na onu koju kupuješ, ako su u međuvremenu rađene promene, deobe, moraš imati papirni kontinuitet /+ rešenje o kućnom broju, promeni naziva ulice, itd/Ali, sve će biti u redu, ako si oprezan, kad investiraš u krupnu stvar, uzmi nekog, možda ja cenim ljude po sebi i većini.
Link to comment

Da li se kod ugovora o poklonu kojim sin poklanja nepokretnost placa porez? Negde sam nasao da se ne placa a negde kazu da ukoliko sin ima decu onda njegova majka spada u drugi nasledni red i samim tim mora da plati porez. Posto ovaj moj drugar ima dete da li njegova majka mora da plati porez?Sent from my cigla using Tapatalk

Link to comment

Vidim da sam progutao da sin poklanja majci nepokretnost a editovanje ne radi na tapatoku... Dakle sin poklanja majci nepokretnost.Sent from my cigla using Tapatalk

Link to comment

Roditelj u svakom slucaju spada u drugi nasledni red, nezavisno od toga da li postoje naslednici u prvom naslednom redu.http://www.politika.rs/rubrike/Nekretnine/t41579.lt.htmlDakle,

plaća porez po stopi od dva posto ukoliko nepokretnost ne prelazi vrednost od 300.000 dinara. Za nepokretnost čija je vrednost veća od 300.000 dinara, plaća se 6.000 dinara plus 2,5 odsto na iznos preko 300.000 dinara.
Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Kako se placa ova kazna?Ili kako se nepazljivo prepisuju zakonska i podzakonska akta.
Čini mi se da je ovaj dokument koji si okačio veoma loše urađen falsifikat :1. Ja nisam uspeo da u bazi propisa nađem podzakonski akt pod ovim nazivom. Postoje tri pravilnika o prevozu opasnih materija (u drumskom, u železničkom i u pomorskom saobraćaju na unutrašnjim plovnim putevima) i najmlađi od njih je donet 1992. godine.2. U avgustu 2000. godine Velja Ilić nije bio ministar, niti je postojalo Ministarstvo za kapitalne investicije. U to vreme je Sloba još uvek bio na vlasti.3. Pravilnik, koji je navodno iz 2000. godine, se poziva na Zakon koji je donet 2002. godine.EDIT : Obrisao sliku u kvotu. Edited by Ayatollah
Link to comment

Evo jos jednog pitanja za pravnike:Covek drzao dragstor, razboleo se od teske bolesti i kroz dve godine umro (radnja zatvorena mozda mesec ili dva pre njegove smrti). Sve obaveze prema drzavi su ispunjene, ali su ostala dugovanja prema nekim poveriocima. Jedan od poverilaca pokrenuo je tuzbu dok je vlasnik bio ziv i radnja u funkciji (nazalost, ne znam detalje o tom procesu, ni dokle se stiglo - dug iznosi oko 500.000 din).Ono sto me interesuje je da li ce i kako naslednici, supruga i dva maloletna deteta (od imovine imaju samo vlasnistvo nad trecinom kuce u kojoj i zive, deca primaju minimalnu penziju, a supruga radi za minimalac) morati da nadoknade taj dug.Znam da su podaci sturi, ali me interesuje sta se generalno desava u slicnim slucajevima i kako se naplacuje dug.Unapred hvala!

Edited by Nesh
Link to comment
Čini mi se da je ovaj dokument koji si okačio veoma loše urađen falsifikat :1. Ja nisam uspeo da u bazi propisa nađem podzakonski akt pod ovim nazivom. Postoje tri pravilnika o prevozu opasnih materija (u drumskom, u železničkom i u pomorskom saobraćaju na unutrašnjim plovnim putevima) i najmlađi od njih je donet 1992. godine.2. U avgustu 2000. godine Velja Ilić nije bio ministar, niti je postojalo Ministarstvo za kapitalne investicije. U to vreme je Sloba još uvek bio na vlasti.3. Pravilnik, koji je navodno iz 2000. godine, se poziva na Zakon koji je donet 2002. godine.EDIT : Obrisao sliku u kvotu.
Vidim, mene su zainteresovale one kune.Bilo kako bilo, brod je Mura, sada je u Backoj Palanci i kolega se od jutros smara sa tim pravilnikom i sa nekim izjasnjenjem koje mora da napise, onako kako ga vidimo. Kod skena je spojio nekoliko listova istog dokumenta.Ovde u Bg znam za jos najmanje jedan primerak istog, ako nije problem da se baci pogled, znacilo bi.Ono sto znam sigurno to je tih par desetina listova papira u fotokopijama stoje po brodovima kao vazeci pravilnik...
Link to comment
Čini mi se da je ovaj dokument koji si okačio veoma loše urađen falsifikat :1. Ja nisam uspeo da u bazi propisa nađem podzakonski akt pod ovim nazivom. Postoje tri pravilnika o prevozu opasnih materija (u drumskom, u železničkom i u pomorskom saobraćaju na unutrašnjim plovnim putevima) i najmlađi od njih je donet 1992. godine.2. U avgustu 2000. godine Velja Ilić nije bio ministar, niti je postojalo Ministarstvo za kapitalne investicije. U to vreme je Sloba još uvek bio na vlasti.3. Pravilnik, koji je navodno iz 2000. godine, se poziva na Zakon koji je donet 2002. godine.EDIT : Obrisao sliku u kvotu.
Na falsifikat nedvosmisleno ukazuju bar tri činjenice: pominju se klasa i urbroj, što se sreće u dokumentima koji se izdaju u Hrvatskoj, skraćenica za magistra se po tamošnjem pravopisu piše sa tačkom, a šlag na tortu su svote u kunama. Najverovatnije je neko OCR-ovao hrvatski izvornik, ekavizirao veći deo teksta i potpisao ministra za kapitalne provizije.edit: Izvorni hrvatski pravilnik Edited by ajgor
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...