Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

@NautilusCekaj, zar osnovanja sumnja nije potrebna za otvaranje istrage, a verovatnoca za optuznicu?
dalaugh.gif zaboravio sam to. isuse.gif @smorenkoako se ne narusava spoljnji izgled zgrade ne trebaju ti dozvole, ukoliko da treba ti gradjevinska dozvola Edited by nautilus
Link to comment
@NautilusCekaj, zar osnovanja sumnja nije potrebna za otvaranje istrage, a verovatnoca za optuznicu?
naravno da je potrebna osn. sumnja za pokretanje istrage. u zahtevu za sprovođenje istrage i stoji "zato što postoji osnovanja sumnja da je" pa onda ide činjenični opis dela i prv. kvalifikacija.u optužnici stoji "zato što je" pa onda činjenični opis i prv. kvalif.ovo što neko pominje "van svake sumnje" to se nigde ne pominje u zakonu i verovatno je neko to preuzeo/zapatio iz američkih filmova. sumnja se stepenuje. od indicije kao najnižeg nivoa preko verovatnoće kao višeg do izvesnosti ka najvišeg. policija barata sa indicijama, skuplja dokaze koji vode ka verovatnoći da se nešto desilo, sud utvrđuje činjenice definitivno i dolazi ili ne do izvesnosti da nešto jese/nije bilo.ovde se radi u tzv. sudskoj istini koja ne mora biti jednaka materijalnoj istini, koju nekada naprosto nije moguće utvrditi. radi se zapravo o najvećem stepenu izvesnosti koji može da utvrdi stručnjak (sudija/veće) u dokaznom postupku. pošto ni ovaj najveći stepen ne mora da bude jednak materijalnoj istini, postoje vanredni pravni lekovi kao i pomilovanje i amnestija, ukoliko sistem utvrđivanja istine zakaže a nema više pravnih mogućnosti za ispravku.Miloglede, jel sam položio? wink.gif Edited by Ted
Link to comment
Hvala na brzom odgovoru
ako smem da pitam...jel to bilo teorijsko pitanje ili si stvarno mislio da trazis dozvolu? (u zemlji gde redovan izgleda solitera ukljucuje sarene prozore svih boja i materijala, zastakljene terase, nazidane susare i sl na terasama, ulazna vrata u svim stilovima i materijalima u istom ulazu, i ekspropricirani delovi ulaza za licne potrebe). ako jesi, da li se bojis da ce te neka inspekcija kazniti, ili samo hoces da se ponasas civilizovano?posto mi je zaista neobicno da se u srbiji neko uopste pita tako nesto...(uzevsi, kao sto sam rekla, u obzir kako na izgledaju zgrade)
Link to comment
ovo što neko pominje "van svake sumnje" ....
to nije neko, nego portparolka suda...ili su je barem tako citirali novinari. Edited by rajka
Link to comment
ako smem da pitam...jel to bilo teorijsko pitanje ili si stvarno mislio da trazis dozvolu? (u zemlji gde redovan izgleda solitera ukljucuje sarene prozore svih boja i materijala, zastakljene terase, nazidane susare i sl na terasama, ulazna vrata u svim stilovima i materijalima u istom ulazu, i ekspropricirani delovi ulaza za licne potrebe). ako jesi, da li se bojis da ce te neka inspekcija kazniti, ili samo hoces da se ponasas civilizovano?posto mi je zaista neobicno da se u srbiji neko uopste pita tako nesto...(uzevsi, kao sto sam rekla, u obzir kako na izgledaju zgrade)
Jel ti zivis u Srbiji? Ako radis nesto bez dozvole, velika je verovatnosa da ce te neko prijaviti, da ce doci gradjevinska inspekcija i da ces imati probleme - moraces da vratisu prethodno stanje ili ces na kraju ipak morati da dobijes dozvolu.
Link to comment
to nije neko, nego portparolka suda...ili su je barem tako citirali novinari.
kao što rekoh, ništa nije "van svake sumnje". naročito to nisu presude našeg "reformisanog" (čitaj: upropašćenog) pravosuđa.ameri koriste izraz "van razumne sumnje" gde bi razmno značilo da je onaj koji utvrđuje istinu u postupku postupao profesionalno i nepristrasno i koristio sva raspoloživa i dozvoljena sredstva."van svake sumnje" bi mogao da koristi portparol patrijaršije pošto su u tim koordinatama neke stvari (kao) zadate. naravno, moguće i da je novinar pogrešno preneo reči portparolke, ne bi to bilo prvi put. Edited by Ted
Link to comment
Jel ti zivis u Srbiji? Ako radis nesto bez dozvole, velika je verovatnosa da ce te neko prijaviti, da ce doci gradjevinska inspekcija i da ces imati probleme - moraces da vratisu prethodno stanje ili ces na kraju ipak morati da dobijes dozvolu.
ne, zato i ne znam. a kako onda zgrade izgledaju tako kako izgledaju (sareni prozori u smislu boja, stilova i materijala, klime koje ruze fasadu, raznolika ulazna vrata, zastakljene terase i sl.). jesu svi ti ljudi dobili dozvolu? (ozbiljno pitam). Edited by rajka
Link to comment
kao što rekoh, ništa nije "van svake sumnje". naročito to nisu presude našeg "reformisanog" (čitaj: upropašćenog) pravosuđa.ameri koriste izraz "van razumne sumnje" gde bi razmno značilo da je onaj koji utvrđuje istinu u postupku postupao profesionalno i nepristrasno i koristio sva raspoloživa i dozvoljena sredstva."van svake sumnje" bi mogao da koristi portparol patrijaršije pošto su u tim koordinatama neke stvari (kao) zadate. naravno, moguće i da je novinar pogrešno preneo reči portparolke, ne bi to bilo prvi put.
jasno, ali zato sam uopste i postavila pitanje (da je stvarno rekao neko, a ne profesionalac suda ne bih ni postavljala pitanje...)
Link to comment
ne, zato i ne znam. a kako onda zgrade izgledaju tako kako izgledaju (sareni prozori u smislu boja, stilova i materijala, klime koje ruze fasadu, raznolika ulazna vrata, zastakljene terase i sl.). jesu svi ti ljudi dobili dozvolu? (ozbiljno pitam).
Neki jesu neki nisu. Neki su to radili osamdesetih i devedesetih. Neke nisu prijavile komsije. Neki su sredili sa nadleznim. Ali izvodjenje bilo kakvih radova za koje treba pair bez ikakvih papira nije nesto sto bih preporucio. I nije nesto sa cime covek moze da bude siguran da ce 95% sigurno da se izvuce...Pogotovo u centru grada
Link to comment

@rajkane bih se maltretirao sa vadjenjem tih gluposti ako ne mora (kao sto ne mora, kako je to nautilus rekao).kad sam dobijao ponude od raznih firmi, neki su napisali da je na meni da obezbedim dobijanje svih potrebnih dozvola za izvodjenje radova. s obzirom na to da niti menjam izgled zgrade, nizi boju prozora ili materijal od kojih su oni napravljeni, onda mogu da prodjem bez tih odobrenja.da radim bilo sta drugo, izvadio bih te potvrde.

Link to comment
Neki jesu neki nisu. Neki su to radili osamdesetih i devedesetih. Neke nisu prijavile komsije. Neki su sredili sa nadleznim. Ali izvodjenje bilo kakvih radova za koje treba pair bez ikakvih papira nije nesto sto bih preporucio. I nije nesto sa cime covek moze da bude siguran da ce 95% sigurno da se izvuce...Pogotovo u centru grada
pa jel to onda znaci da ce nadlezna ustanova da da dozvolu nekome recimo, ko se uselio u zgradu sa belim pvc prozorima, da postavi drvene braon? ili da zagradi terasu? vidjala sam to i na novim zgradama (ne impliciram da je tako nesto bolje ili gore nego drugde, ali definitivno je neobicno u odnosu na druge drzave gde sam zivela, gde se podrazumeva da se tako nesto ne radi). Edited by rajka
Link to comment

Potreban savet ili preporuka, ko poznaje ili jeste sam advokat ili pravnik.Radi se o tome da prodavac nekretnine ima advokata koji ce da zavrsi kupoprodajni ugovor i sve sto ide uz to.Proverio sam papire u katastru i opstini i stvar je cista, sada trebam da odem do njega da se finalizira stvar,a ne bih da idem bas sam, te me interesuje koja je cena tih usluga?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...