Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

jebo me drug. izvinjavam se. to ni bog ne zna šta je hteo. slobodno brisati retardirani post.

Edited by Harry D'Amour
Link to comment

Pitanje/savet:

 

Lik je kupio stan u visokom prizemlju zgrade i zeli da izbije zid ka ulici i otvori lokal/kafic.

Stanari se najvise plaše buke i problema vezanog za skupljanje kojekakve bagre.

 

Koliko mu je procentualno potpisa stanara (ili kvadrature?) potrebno za ovu akciju?

Link to comment

Ne znam za procenat stanara, ali teško da on može da opravda "promenu spoljnog izgleda zgrade" ili kako se to već kaže. Plus konstrukcija. Bojim se ako to može da progura...

 

 

...shit has hit the fan...

Link to comment

Mora da trazi lokacijsku dozvolu svakako, da vidi da li to može. Što se tiče broja potpisa, to može da varira od opštine do opštine, zavisi od tumačenja radova.

 

Varijante su 100% ili potpiso 50%+1 članova skupštine zgrade odnosno vlasnika stanova ako nema skupštine

Link to comment

Hvala obojici na brzim odgovorima.

 

Na opstini Vracar je zgrada, i odavno imamo skupstinu stanara.

Najvise su uznemireni ovi što zive na nizim spratovima, logicno jer se plase da nece moci da zive od buke, imaju sitnu decu i generalno u zgradi zivi mirniji svet.

Edited by Friend
Link to comment

Potrebno je podneti zahtev za izdavanje lokacijskih uslova, koji sadrži podatke o mogućnostima i ograničenjima gradnje na katastarskoj parceli koja ispunjava uslove za građevinsku parcelu, a sadrži sve uslove za izradu tehničke dokumentacije.

Podnošenje zahteva za izdavanje lokacijskih uslova vrši se u skladu sa čl.6. Pravilnika o postupku sprovođenja objedinjene procedure elektronskim putem.

Zahtev za izdavanje lokacijskih uslova podnosi se organu nadležnom za izdavanje građevinske dozvole.

 

Pokusajte da ga onemogucite preko Skupstine stanara, posle ce biti kasno. Policija, komunalna policija, inspekcija, ekoloska inspekcija... sve ce to biti sluzbe sa kojima cete ratovati ako krene da vas unistava bukom, nepostovanjem radnog vremena i eventualnim isparenjima i mirisima usled neadekvatne ventilacije.

Izgubicete zivce nezadovoljni parcijalnim resenjima, privremenim smirivanjem situacije uvidevsi da je konacno resenje daleko.

Sa druge strane, mozete se i pomoliti da ce se sve to postovati uz normalnu klijentelu.

Link to comment

Da, pokusajte da izbegnete scenario u kojem se sve zavrsava tuzbom Skupstine stanara protivu ugostitelja.

U praksi, pravnicka deus ex machina je uvek - tuzba,

Link to comment

Stigla mi je neka presuda u predmetu u kome sam ja tužilac. Presuda je odbija se tužbeni zahtev.... kao neosnovan. Međutim, dalje u presudi kaže da je prestao da postoji predmetni ugovor, i da tuženi od x.x.2016 nije više pasivno legitimisan u ovoj pravnoj stvari. E sad meni više odgovara ovakvo stanje, ali me zanima da li je to dovoljno što piše u obrazloženju presude da bih ja ostvarivao svoja prava ili treba nekom novom tužbom (žalbom?) da to povrdim, gde bi se reklo usvaja se tužbeni zahtev za raskid ugovora ili utvrđuje se da je ugovor raskinut ili tako nekako.

Ako je ugovor bio zaključen sa odredjenim rokom važenja, i taj rok je prošao i ugovor prestao da važi i sva dejstva koja je proizvodio prema stranama kao i trećim licima, onda nemaš šta da tražiš da se to konstatuje. 

 

To bi bilo kao da tražiš od suda da ti svojom odlukom utvrdi da crno nije belo.

Link to comment

Ugovor je sa zaštićenim podstanarom, a sud je naveo da je po sili zakona prestao da postoji taj ugovor o zakupu, i da ja kao vlasnik imam potpuna prava nad tom nekretninom. Ono što sam ja ustvari hteo da pitam je kakva je snaga činjenica utvrđenih u nekoj parnici, tj. da li one mogu biti predmet ponovnog utvrđivanja (i da li je to potrebno). i da li ja sa tom presudom mogu npr. da odem i prevedem vodomer na moje ime (ukinem ga štagod) tako što ću ćati u vodovodu da pokažem peti paragraf na trećoj strani neke presude.

Link to comment

Ako ti je samo radi toga, ne treba ti nikakva presuda, izvadi vlasnički list iz katastra (ako je stan uknjižen) ili kupoprodajni ugovor (ako nije) i nosi u vodovod.

 

Ti si vlasnik, imalac jačeg prava, ne treba ti nikakva presuda. Štaviše, ako i bude nedoumica, sama konstatacija suda iz obrazloženja presude da je ugovor raskinut, je dosta. Ako je ćata pismen, ako nije uvek će faliti jedan papir.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...