Jump to content
IGNORED

torrenti


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Freshon.Tv (nekadašnji Tv.Torrents.Ro) otvoren za upis. Jedan od najboljih specijalizovanih (TV) privatnih torrent tracker-a...Signup URLPožurite! :)
Jesam. U čemu je njegova prednost u otvoreni EZTV ili zatvoreni Torrentday?
Link to comment
Jesam. U čemu je njegova prednost u otvoreni EZTV ili zatvoreni Torrentday?
Ovo se svodi ono pitanje: privatni ili javni trekeri, koji su bolji?Evo, načelno, sa jednog drugog foruma:
Prednosti privatnih trackera nad javnim trackerima- Maksimalna brzina će vas pratit skoro uvijek.- Veliki izbor. Stvari za koje niste znali ni da postoje ćete bez problema nalazit na privatnim torrentima.- Kvalitetan i detaljan naslov/opis/NFO/komentari svakog torrenta tako da odmah znate na čemu ste i šta točno skidate. Dakle nema više situacija da skidate jedno, a dobijete drugo ili da skidate DVDRip, a dobijete CAM verziju ili da skidate FLAC a dobijete mp3 sa 128 bitratea.- Virusi su svedeni na minimum, tako da je jako mala šansa da naletite na virus ili spyware- Availability skoro pa uvijek preko 1, što znači da je na torrentu uvijek poneki seeder koji će čekat da vi skinete sadržaj od njega u potpunosti, a neće nestat i ostavit vas na 58% i sa 0 seedera recimo.- Jako mala šansa da skinete nekakav fake (eng. varka), dakle neće se dogodit da skinete igru koja ne radi ili film bez zvuka ili RAR datoteku bez šifre za otvaranje...- Jako dobar community (eng. društvo), dakle vodstvo koje je spremno pomoć ili rješiti neki problem, uploderi koji su spremni ispunit neku želju i uplodat nešto šta ste zaželjeli a čega nema trenutno na stranici, useri na IRC kanalu ili forumu spremni na druženje i opću zajebanciju...
E sad, EZTV je veoma kvalitetan i većina gorenavedenih prednosti stoga ne važi, te je osnovna razlika u brzini. Ako se skida nova epizoda neke serije, na Freshon.Tv DL dostiže maksimalnu brzinu već recimo sat vremena od postavljanja torrenta, dok se kod EZTV to dešava tek sutradan. Bar je takvo moje iskustvo.Kad dođe npr. u špicu sezone ponedeljak, pa treba skinuti 5 epizoda novih serija u HD-u (720p, svaka je cca 1,4GB), tada brzina mnogo znači. :) Edited by Jolly Roger
Link to comment
Ovo se svodi ono pitanje: privatni ili javni trekeri, koji su bolji?Evo, načelno, sa jednog drugog foruma:E sad, EZTV je veoma kvalitetan i većina gorenavedenih prednosti stoga ne važi, te je osnovna razlika u brzini. Ako se skida nova epizoda neke serije, na Freshon.Tv DL dostiže maksimalnu brzinu već recimo sat vremena od postavljanja torrenta, dok se kod EZTV to dešava tek sutradan. Bar je takvo moje iskustvo.Kad dođe npr. u špicu sezone ponedeljak, pa treba skinuti 5 epizoda novih serija u HD-u (720p, svaka je cca 1,4GB), tada brzina mnogo znači. :)
Kul, ja ne skidam ništa u 720, osim ponekad, a na EZTV-u se brzine 400-600+ dostižu već oko 4 sata posle postavljanja torenta. Kul, registrovao sam se neće da se baci. Član sam nekog private trekera i imam fin ratio, ali izbegavam sve te privatne za filmove i serije, jerbo me sportski torenti ubijaju. 1.0 ili ban. :(
Link to comment
Freshon.Tv (nekadašnji Tv.Torrents.Ro) otvoren za upis. Jedan od najboljih specijalizovanih (TV) privatnih torrent tracker-a...Signup URLPožurite! :)
sta moram da radim da me ne bi izbacili odavde? jel moram da uploadujem nesto povremeno.ovo je super. uputi me u svet privatnih trakera. daj spisak najboljih i nacin na koji da udjem tamo.
Link to comment
sta moram da radim da me ne bi izbacili odavde? jel moram da uploadujem nesto povremeno.
Moraš da održavaš ratio (odnos download/upload) na nivou od najmanje 1.1 u korist uploada, i to ne samo generalno već i kod svakog skinutog torrenta ponaosob. Kad uspeš da upadneš na neki novi privatni treker, obavezno prvo pročitaj pravila i FAQ. Uvek uploaduj koliko god si u mogućnosti, a ostatak možeš da ispeglaš alatima koji se nalaze OVDE. Tu su ti i detaljna uputstva koja moraš da proučiš. Moj ti je savet da, ako nemaš iskustva, vežbaš u početku na trekerima koji su ti nebitni, da bi, ukoliko dođe do neke tvoje greške, ban bio bezbolan.
uputi me u svet privatnih trakera.
Vodič kroz privatne torrent trackerePročitaj bar nekoliko uvodnih postova. Opširno je ali veoma kvalitetno odrađeno.
daj spisak najboljih i nacin na koji da udjem tamo.
Recimo: Top 10.Za upad, redovno prati OVAJ blog i OVAJ topić.Srećno. :) Edited by Jolly Roger
Link to comment

Ako je nekome dosadio µTorrent, Tixati (Windows and Linux) je odlična alternativa:

- Simple and easy to use- Ultra-fast downloading algorithms- DHT, PEX, and Magnet Link support- Easy and quick install - no java, no .net- Super-efficient peer selection and choking- RC4 connection encryption for added security- Detailed bandwidth management and charting- UDP Peer Connections and NAT router hole-punching- Advanced features such as RSS, IP Filtering, Event Scheduler- NO Spyware, NO Ads, NO Nonsense
Link to comment
Recimo: Top 10.Za upad, redovno prati OVAJ blog i OVAJ topić.Srećno. :)
Veliki problem za mene kod skoro svih zatvorenih torrent sajtova je što se svi fokusiraju na nove stvari i jako je teško pronaći nešto staro, odnosno, nemoguće je ako je više od nekoliko godina zaostatka. Zato mi tako nedostaje btjunkie, jer je bilo skoro svega, osim neke opskurnije muzike, ali za to su služili demonoid i neki specijalizovani sajtovi.Meni je, inače, najveći problem bio da iskopam invajte za sportske zatvorene sajtove, a neki od njih (kao npr Worldboxingvideoarchive) imaju skoro sve što ti može ikad pasti napamet, ali su toliko surovi sa ratiom da se svedeš otprilike na dva-tri torenta mesečno.edit: a svi TV trackeri mogu da se nose dok je živ EZTV. Edited by Lrd
Link to comment
Veliki problem za mene kod skoro svih zatvorenih torrent sajtova je što se svi fokusiraju na nove stvari i jako je teško pronaći nešto staro, odnosno, nemoguće je ako je više od nekoliko godina zaostatka. Zato mi tako nedostaje btjunkie, jer je bilo skoro svega, osim neke opskurnije muzike, ali za to su služili demonoid i neki specijalizovani sajtovi.
Za retro stvari upravo i služe pomenuti specijalizovani trekeri. Recimo, za stare filmove ovi su među najboljima: karagarga, cinemageddon, gormogon, iloveclassics. Za starije TV serije, tu je npr. tv-vault. Za opskurnu muziku recimo shellife. Itd... itd...Ipak, u najvećem broju slučajeva, kombinacija W-BB + demonoid + TPB + EZTV zadovoljava više od 95% potreba. Privatni trekeri su zlatna rezerva, nisu u prvom planu ni kod mene. ;)
Link to comment
Za retro stvari upravo i služe pomenuti specijalizovani trekeri. Recimo, za stare filmove ovi su među najboljima: karagarga, cinemageddon, gormogon, iloveclassics. Za starije TV serije, tu je npr. tv-vault. Za opskurnu muziku recimo shellife. Itd... itd...
Pa to mi kaži, bre, a ne neki tamo Top 10 nekih pozera. :D :thumbsup:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...