Jump to content
IGNORED

torrenti


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Imam pitanje. Nikada u zivotu nisam koristio torente i osecam se jako posramljeno dok vam to priznajem...Moje pitanje je: gde i sta da skinem da bih poceo da se torentizujem?

Link to comment
Imam pitanje. Nikada u zivotu nisam koristio torente i osecam se jako posramljeno dok vam to priznajem...Moje pitanje je: gde i sta da skinem da bih poceo da se torentizujem?
prvo moras da skines program za skidanje sadrzaja torenta npr. http://www.utorrent.com/. kad njgea skines onda odes do nekog pretrazivaca torenta npr. www.depiraatbaai.be, nadjes sadrzaj koji te zanima, skines torrent file cija je extenzija obicno *.torrent, automatski ce onaj gore program (utorrent) da ga preuzme i to je to. e sad mozes da imas problema ili kod firewall tvog kompa ili sa ruterom provajdera ali o tom potom ako te zadesi...
Link to comment
www.depiraatbaai.be -ne mogu da otvorim tu stranicu...
paz ovamo. nemoj pocinjati odatle, piratebay je trenutno u problemima zbog konverzije sa jednog na drugi tip skidanja torenata, da sad ne gusim. za najjednostavnije moguce skidanje preporucujem ti da koristis kat.ph i isohunt.com
Link to comment

Novo pitanje. Nesto skidam, radi ok mada brzina oscilira dosta. A pitanje je: pise mi dole kod transfera da nesto uploadujem odredjenom brzinom i pise cak koliko je vremena ostalo dok se to nesto ne uploaduje do kraja, a ja nista ne uploadujem, u cemu je stvar?

Link to comment
Novo pitanje. Nesto skidam, radi ok mada brzina oscilira dosta. A pitanje je: pise mi dole kod transfera da nesto uploadujem odredjenom brzinom i pise cak koliko je vremena ostalo dok se to nesto ne uploaduje do kraja, a ja nista ne uploadujem, u cemu je stvar?
dok god ti neki fajl stoji u torent klijentu, ti ga aploudujes drugima. tako torenti rade.a zasto ovo pise: fora je u tome da bi ti znao koliki ti je odnos izmedju uploada i downloada. ako skidas recimo fajl od 1 giga, smatra se pristojnim da fajl ostavis na seed-u dok ga ne downloaduju, na primer, 1.5 puta, dakle uploadovao si 150% ili gigabajt i po. tako se cuva integritet piratske mreze. ima i vrlo kvalitetnih torrent sajtova gde je ratio mnogo brutalniji, tipa svaki fajl moras drzati dok ne bude skinut 4 puta.edit: retardirani disleksicar Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Hvala na odgovoru. A sta ako ja prekinem download i istovremeno upload, snosim li nekakve "sankcije" ili sam jednostavno djubre u smislu integriteta piratske mreze? :unsure:

Link to comment
Hvala na odgovoru. A sta ako ja prekinem download i istovremeno upload, snosim li nekakve "sankcije" ili sam jednostavno djubre u smislu integriteta piratske mreze? :unsure:
Sve ove dosadašnje preporuke su ti za javne trekere, tako da sankcija nema. Ipak, kada uzimaš treba i dati jer bi torenti bili neodrživi ukoliko bi svi samo uzimali (ili se uzdali u to da će već neko drugi da siduje). Naravno, ne moraš baš svakli torent da siduješ posle završetka skidanja. Ako neki torent ima, recimo, 5000 sidera (ljudi koji daju) i 200 ličera (oni koji uzimaju), tada nije strašno i prekinuti UL po završetku DL-a. Međutim, ako npr. neki torent ima 15 sidera i 300 ličera, tada, po završetku DL-a, trebaš sidovati koliko god možeš jer se na taj način mnogo pomaže. Sutra će neko to da učini za tebe i tako u krug, to je nužno iz praktičnih razloga. Neka vrsta bušida mora da postoji.Savet: ograniči u opcijama brzinu uploada na cca 70% maksimalnog kapaciteta da ti ne kolje download. Recimo, ukoliko ti je maksimalni mogući UL 64 KB/s (512 kb/s), tada stavi da ti UL bude 45 KB/s. (bits and bytes explained)EDIT: Zaboravih, pogledaj obavezno ovo:Optimizing µTorrent for speed Edited by Jolly Roger
Link to comment
smatra se pristojnim da fajl ostavis na seed-u dok ga ne downloaduju, na primer, 1.5 puta, dakle uploadovao si 150% ili gigabajt i po.
Eh, 150%! Kakav standard! Verujem da 90% ljudi u Srbiji brišu torent iz liste čim ga skinu.
Link to comment
...Od pretraživača koristi ovaj koji je naveo ChaLe. Još jedan odličan je i bitsnoop.com...
Hvala za pretrazivac, otkako se samoukinuo btjunkie nisam naisao na kvalitetni pretrazivac... Edited by ChaLe
Link to comment
Hvala za pretrazivac, otkako se samoukinuo btjunkie nisam naisao na kvalitetni pretrazivac...
Odličan je bitsnoop.com. U statistici stoji da indeksuje 17,5 miliona torenta na 370 sajtova i pokriva fajlove u količini od fascinantnih 22,5 PB (1 petabajt = 1000 terabajta = 1 million gigabajta).Probaj i extratorrent.com. Edited by Jolly Roger
Link to comment

Jedan od privatnih trackera banovao utorrent 3.1.2 jer kaže da šalje pogrešne statse. Ne znam da li da se vraćam na 2.2.1 ili da pronađem alternativu. Preporuke za alternativni client?Imam još par pitanja. Sada sam vratio utorrent 2.2.1 i ne vidim upload rate i ratio. Brljao po opcijama i nisam našao. 'Ajte, pomozite izlapelom, molim.A drugo je - ako promenim client, da li mogu da u novi prebacim torente koje sidujem iz starog? Je l' to izvodljivo? Da li će onda sajtovi da gledaju moj ukupni ratio koji su dobili iz svih klijenata ili...kako?

Edited by Lrd
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...