Jump to content
IGNORED

Privatizacija velikih javnih preduzeca


Isis

Recommended Posts

A glede Suhoja 100-jel to onaj novi ruski avion, koji malo lici po boji na prvi JAT-ov B737?
Suhoj 100 je ozbiljan mali avion i cenim da će u toj svojoj kategoriji (CRJ-a, Džambolina, Embrajera), oduvati sve svoje konkurente... Naravno sva oprema je većinom zapadne tehnologije i proizvođača.sukhoi-superjet-100-02.jpg
Link to comment
  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ivo Petović

    15

  • dare...

    14

  • Isis

    12

  • rajka

    8

Top Posters In This Topic

Suhoj 100 je ozbiljan mali avion i cenim da će u toj svojoj kategoriji (CRJ-a, Džambolina, Embrajera), oduvati sve svoje konkurente... Naravno sva oprema je većinom zapadne tehnologije i proizvođača.sukhoi-superjet-100-02.jpg
Na to sam i mislio.:)Dosta me po boji podseca na prvi B737.:)
Link to comment

Aeroflot zvuci kao dobra varijanta, jer su oni neko ko zeli da se probija na evropsko trziste, dakle ulagace u Jat, razvijati ga, dok bi ga npr. Lufthansa samo pretvorila u svoj regionalni privezak, i nista vise. Naravno pod uslovom da Aeroflot pobedi na tenderu, a ne da imamo nagodbu a la NIS <_< Btw, dare, kada si vec upucen u tematiku, posto Aeroflot ne moze da otkupi vecinu Jata zbog regulative EU, ko je spominjani partner Aeroflota iz EU koji ce kupiti 1% Jata (uz ruskih 49%)? Postoji li sansa da to bude Air France-KLM, ili CSA, koji su partneri Aeroflota unutar Skyteam-a?I da li Aeroflot moze da garantuje Jatu ulazak u Skyteam?

Link to comment
Btw, dare, kada si vec upucen u tematiku, posto Aeroflot ne moze da otkupi vecinu Jata zbog regulative EU, ko je spominjani partner Aeroflota iz EU koji ce kupiti 1% Jata (uz ruskih 49%)? Postoji li sansa da to bude Air France-KLM, ili CSA, koji su partneri Aeroflota unutar Skyteam-a?I da li Aeroflot moze da garantuje Jatu ulazak u Skyteam?
BTW. Ne znam!Cenim da će ta 2% biti neka neznana EU kompanijica koja će samo ispunjavati formu. U celoj priči se još ne zna ni sudbina Jat Tehnike, koja ide posebno na tender, te se možda proda posebno, a možda đuture... Zezaju nas za akcije, pa ne znamo na koji šalter da se javimo...Kad svi nešto muljaju, a ti si sitno pile, onda je i najbolje da ništa ne znaš... <_<
Link to comment
  • 4 weeks later...

Ako ima neko upućen u ove silne izmene zakona o akcijama, molio bih razjašnjenje...Meni je ostavljen izbor, ili da upišem akcije u JATu ili da to ne uradim i pustim da propisani rok (31 mart) prođe, pa posle u eventualnoj budućoj privatizaciji JAT Tehnike (ukoliko ne ode zajedno sa Jatom <_< ), potražim svoju sreću... :unsure: E sad da li ja imam izbor, između fiktivnih 200 evra po godini i u jednom i u drugom slučaju, ili se u ovom drugom slučaju deli 15% vrednosti firme.Konkretno, sličan problem imaju sve društvene firme u Srbiji (npr gradske čistoće, parking servisi gradova po Srbiji, Zavod za udžbenike...itd). Da li upisati virtuelnih Dinkićevih 1000 evra ili čekati privatizaciju svoje firme, koja možda nikada neće doći...A i kad se u budućnosti privatizuje, nije jasno da li se deli svih 15% na radnike i penzionere ili samo 200evra po god staža (2-3%), a ostalo ide u državni bunar, za ko zna već šta... (ovo je pitanje za onog ko je upućen u problematiku)Sve je u principu velika prevara... štos je samo, da ja kao pojedinac budem što je manje moguće za*eban...Inače uvidom u cifru prijava za NIS i JAT, shvatio sam da je razlog naizgled malom broju prijava činjenica, da odokativno polovina bivših radnika i penzionera istih, ne može da ostvari prava jer jednostavno nisu državljani Srbije, a sva JP su delovala na celom prostoru eks-YU čiji državljani nisu u priči.... Tako da će cifra podeljenih akcija/para za radnike/penzionere biti mnogo manja od one koje su državni prevaranti isplanirali...(Ehhh... Da su delili 15% to bi stvarno bila pivarsko/cementarska cifra... <_< )Samo me nerviraju sa ovom mačkom u džaku... angry.gif

Link to comment
  • 1 month later...
Vidim da je "Vodafone" počeo da se reklamira u Srbiji. Da li to, možda, imaju neke planove u vezi sa privatizacijom Telekoma Srbija?
Nema ima veze sa VIP a Telekom Srbije ne treba nikom prodavati vec ga treba na berzu i ukloniti partijiske cinovnike iz njega isto kao i za EPS, Dunav Grupu i Komercijalnu Banku.
Link to comment

Mislis da bude nezavisan?To ce mlo teze ici jer su telekomunikacije jako skup sport ali je jako profitibilan. To jest da bi bio profitibilan treba puno ulagati. Sada kada su tu telenor i VIP koji su daleeeko jaci finansijski, telekomu ostaje da se Orange ( :rolleyes: ) smiluje i da ga kupi. Ova zadnja opcija je sasvim moguca (nemam neki insajd info ali Orange se oslobodio dugova - ne svih) i sada je opet poceo da ulaze i da kupuje manje kompanije.

Edited by borris_
Link to comment
Mislis da bude nezavisan?To ce mlo teze ici jer su telekomunikacije jako skup sport ali je jako profitibilan. To jest da bi bio profitibilan treba puno ulagati. Sada kada su tu telenor i VIP koji su daleeeko jaci finansijski, telekomu ostaje da se Orange ( :rolleyes: ) smiluje i da ga kupi. Ova zadnja opcija je sasvim moguca (nemam neki insajd info ali Orange se oslobodio dugova - ne svih) i sada je opet poceo da ulaze i da kupuje manje kompanije.
VIP i Telenor se nalaze samo u domenu mobilne telefonije, sto ne znaci da je to dobro da Telekom ima monopol nad fiksnom telefonijom ali je trenutno tako, a Telekom je kupio i Telekom Srpske i rastu na trzistu BiH u oblasti mobilne telefoniju imaju i kompaniju u CG.Telekom ne treba prodavati nego treba na berzu da izadju i da se, kao sto si napisao, oslobodi partijiskih drugova to isto vazi i za ostale kompanije koje sam spomenuo a treba dodati da treba zabraniti prodaju Rusima naftnih izvora koje drzi NIS, a to ce ici malo teze.Ima zanimljiv detalj kada je Deutsche Telekom hteo da kupi neki Rus a kada su nemacke vlasti to odmah stopirale. I jos da kazem da nisam protiv ruskih ulaganja vec su protiv prodaje necega sto je profitabilno i sto moze da radi i da se ne proda ali to nekim ne odgovara jer zele da uzmu novac od privatizacije. Slucaj madjarskog MALEV-a koji je postao najbolja istocnoevropska avio kompanija iako ju je kupio Rus ipak govori da nije sve tako kako se predstavlja.
Link to comment

Vidim da se po televizijama reklamira "Vodafone".Ima li neko neku informaciju odakle sad "Vodafone" i da li je to najava kupovine MTS- a od strane ove kompanije ili je, eventualno, "Vodafone" kupio "ViP" (kako sam načuo) pa se zato reklamira?

Link to comment
Vidim da se po televizijama reklamira "Vodafone".Ima li neko neku informaciju odakle sad "Vodafone" i da li je to najava kupovine MTS- a od strane ove kompanije ili je, eventualno, "Vodafone" kupio "ViP" (kako sam načuo) pa se zato reklamira?
samo šaraj malo guglom samo će ti se kastipogle'
Link to comment
samo šaraj malo guglom samo će ti se kastipogle'
Hm, da, "proširenje strateškog partnerstva". Nadam se da će nam kampanjom pojasniti šta to konkretno znači.Inače pozdravljam dolazak "Vodafona" u Srbiju.
Link to comment
Hm, da, "proširenje strateškog partnerstva". Nadam se da će nam kampanjom pojasniti šta to konkretno znači.Inače pozdravljam dolazak "Vodafona" u Srbiju.
tako je i u HR.i u Mađarskoj,makar me ne interesuje posebno
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...