Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

To da li je neki program dobar ili ne ionako je subjektivno. Nekome se nesto svidja, nekome ne. Kada se trose pare gradjana, mora da postoji transparentnost, to je sustina. Ako nesto placas, da znas sta dobijas, zasto je toliko kostalo. A ne dao si pare, i sta te briga kako se potrosilo. Taj Banic citav roman napisao u tvitovima, ponovio milion puta da nisu tacne cifre koje se navode, jedino je propustio da kaze ko je su tacne..

  • +1 6
Link to comment
To da li je neki program dobar ili ne ionako je subjektivno. Nekome se nesto svidja, nekome ne. Kada se trose pare gradjana, mora da postoji transparentnost, to je sustina. Ako nesto placas, da znas sta dobijas, zasto je toliko kostalo. A ne dao si pare, i sta te briga kako se potrosilo. Taj Banic citav roman napisao u tvitovima, ponovio milion puta da nisu tacne cifre koje se navode, jedino je propustio da kaze ko je su tacne..

Tačno tako.
To sam i hteo da napišem, pogotovo što sam malo i bio upoznat sa ovim "projektom" ovog Banića.
Dobro je da se nisam "upecao" na njegovu priču inače bi baš loše prošao.

Sad će da krene "kontraofanziva"...



....shiit has hit the fan.
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

To da li je neki program dobar ili ne ionako je subjektivno. Nekome se nesto svidja, nekome ne. Kada se trose pare gradjana, mora da postoji transparentnost, to je sustina. Ako nesto placas, da znas sta dobijas, zasto je toliko kostalo. A ne dao si pare, i sta te briga kako se potrosilo. Taj Banic citav roman napisao u tvitovima, ponovio milion puta da nisu tacne cifre koje se navode, jedino je propustio da kaze ko je su tacne..

Slažem se skroz, i treba da se dobro pročešlja ta rupa bez dna zvana RTS.

 

Moj problem sa celom ovom ujdurmom je što ne pokazuje niti jedan znak da je u pitanju borba sa korupcijom i iskrenom željom da se ispita sipanje džakova naših para u nepostojeći ili krš program.

 

Više mi deluje kao aktivacija agenta Klanščeka za čist politički obračun sa rukovodstvom, pre svega pucanje na Oliveru Kovačević a ne bi me čudilo ni na Bujketa.

 

Ipak može SNS da dovede i većeg Bujketa od Bujketa na tu poziciju.

 

  • +1 6
Link to comment
O kakvom zlom smeću se radi mala ilustracija 
 
... pa ćemo zbog toga da useremo Neonsku dugu Žikice Simića, Iglu na vinilu, Čudnu šumu Cece Đolović, Džez scenu Voje Pantića, Klub 2, Maske, dramski program etc.
  • +1 7
Link to comment
... pa ćemo zbog toga da useremo Neonsku dugu Žikice Simića, Iglu na vinilu, Čudnu šumu Cece Đolović, Džez scenu Voje Pantića, Klub 2, Maske, dramski program etc.

A odakle ti ideja da će sve to da se "usere"?
Može neko da ti obrne to pa da kaže:
Zbog ovih svih nabrojanih ćemo da zažmurimo na stavke u budžetu za seriju koja nikad nije emitovana?



....shiit has hit the fan.
Link to comment

jbt meni kao laiku ovo sve deluje toliko komplikovano i zakukuljeno da mislim da mi obicni smrtnici ovo ne mozemo da razumemo na osnovu ovih podeljenih informacija.

 

Bukvalno se sve radi pogresno vec decenijama, svi rade na nacin koji je vec ustaljen i "to je prosto tako" je lightmotiv cele price i niko nece/ ne ume/ ne smatra za shodno da objasni normalnom svetu o cemu se tu (sve) radi :blink:

 

 

Link to comment

Memedović: Ova epizoda emisije Sasvim prirodno, kao i svaka druga u poslednjih 20 godina, nije finansirana iz budžeta Javnog servisa. RTS za emisiju daje 3 minuta reklamnog prostora koje produkcija sama prodaje. Veliko hvala sponzorima koji popunjavaju taj prostor...

  • +1 3
Link to comment
26 minutes ago, Frank Pembleton said:


A odakle ti ideja da će sve to da se "usere"?
Može neko da ti obrne to pa da kaže:
Zbog ovih svih nabrojanih ćemo da zažmurimo na stavke u budžetu za seriju koja nikad nije emitovana?
 

Ovo je reakcija isključivo na post o Radiju Bg2.

 

Možda ja grešim, ali čini mi se da je redakcija svakog od navedenih kanala pojedinačno država za sebe. Postoje tamo ljudi čiji je rad zaštićen upravo statusom državnih uposlenika, inače ne bi radili uopšte. Jako je bitno da ti sadržaji ne budu ugroženi.

 

Sa kriminalom na RTS 1 to nema nikakve veze; mada, ne može biti slučajno da jednog perača para poput Gage Antonijevića ne pominje niko, već upravo gađaju one sa najvišim rejtingom, čitaj prihodom od reklama: Memedovićem, Peternek itd.

  • +1 4
Link to comment
Ovo je reakcija isključivo na post o Radiju Bg2.
 
Možda ja grešim, ali čini mi se da je redakcija svakog od navedenih kanala pojedinačno država za sebe. Postoje tamo ljudi čiji je rad zaštićen upravo statusom državnih uposlenika, inače ne bi radili uopšte. Jako je bitno da ti sadržaji ne budu ugroženi.
 
Sa kriminalom na RTS 1 to nema nikakve veze; mada, ne može biti slučajno da jednog perača para poput Gage Antonijevića ne pominje niko, već upravo gađaju one sa najvišim rejtingom, čitaj prihodom od reklama: Memedovićem, Peternek itd.

Pa ti si povezao ovo sa emisijama na Rbg2.

BTW,
Bujošević je direktor i njima.

Npr, on odlučuje i o spisku ljudi koje bi valjalo primiti u stalni radni odnos i na radiju. Pa onda vaga koliko na radiju koliko na tv...

Svakako da ovo jeste neka "igranka".
To je jasno. Preveliki je ulog da je nešto "spontano".
Ali je jasno da se napravila ta kombinacija sa "duplim statusom" pojedinih zaposlenih.
Mislim ajd sad reci, ova Memedovićeva emisija je super i gledana je, zašto on to ne bi radio u okviru posla svog na PTC?
I da mu daju platu visoku kao zbir plate koju ima i kinte koju uzima kao "privatnik"?
Ili da Javni servis kaže: "Izvini Memedoviću mi nemamo para za Vas, oprobajte se na tržištu, verujem da će druge televizije jedva čekati da uzmu taj sadržaj."

Postoji razlog i kod njega zašto je on napravio i pristao na ovakvu kombinu...

Takođe sećaš se kada je Alvirović odveo onu svoju SAT emsiju van PTC?
Pa je posle brže-bolje prihvatio poziv da se vrati na PTC.
PTC dopire toliko široko do ukupnog stanovništva, da je to nemerljivo i nedostižno za sve ostale...



....shiit has hit the fan.
  • +1 4
Link to comment
41 minutes ago, Frank Pembleton said:


Pa ti si povezao ovo sa emisijama na Rbg2.

BTW,
Bujošević je direktor i njima.

Npr, on odlučuje i o spisku ljudi koje bi valjalo primiti u stalni radni odnos i na radiju. Pa onda vaga koliko na radiju koliko na tv...

Svakako da ovo jeste neka "igranka".
To je jasno. Preveliki je ulog da je nešto "spontano".
Ali je jasno da se napravila ta kombinacija sa "duplim statusom" pojedinih zaposlenih.
Mislim ajd sad reci, ova Memedovićeva emisija je super i gledana je, zašto on to ne bi radio u okviru posla svog na PTC?
I da mu daju platu visoku kao zbir plate koju ima i kinte koju uzima kao "privatnik"?
Ili da Javni servis kaže: "Izvini Memedoviću mi nemamo para za Vas, oprobajte se na tržištu, verujem da će druge televizije jedva čekati da uzmu taj sadržaj."

Postoji razlog i kod njega zašto je on napravio i pristao na ovakvu kombinu...

Takođe sećaš se kada je Alvirović odveo onu svoju SAT emsiju van PTC?
Pa je posle brže-bolje prihvatio poziv da se vrati na PTC.
PTC dopire toliko široko do ukupnog stanovništva, da je to nemerljivo i nedostižno za sve ostale...
 

U suštini se ti i ja slažemo, samo se diskusija zavrtela iz različitih smerova.

 

Razilazimo se eventualno oko statusa privatnih produkcija na RTS1 i samo tu.

 

Moj neki stav je da srpska scena ima mnogo manje dobrih autora nego što se generalno misli, a srpska produkcija mnogo manje atraktivnih proizvoda. Oni koji su stvarno najkomercijalniji u nekoj meri duguju RTS, ali najviše situacijama i ponešto talentu koje su umeli da iskoriste. Pomenuo si Alvirovića; bio sam dobar sa jednim njegovim zaposlenim; matori je bio težak za lovu kao crna zemja, ai je i pored toga održavao ceo sistem, plus leđa u AMSS. Peternek - zašto je pokojni Đuza dolazio samo kod nje; zato što je poznavao porodično, a imala je i leđa Madlene Z. kod koje je Đuza igrao. Memedović je tek posebna priča u tom smislu...i svi traju decenijama. A to se plaća. Mora da se plati. I RTS takve brandove mora da čuva. 

 

Seti se kako je Berček rasterao ekipu iz Narodnog pozorišta. Pa ne može prvak Drame illi primabalerina da mu igra za pedeset hiljada. I ne treba. 

Link to comment

malo je to komplikovanija priča(glede petrnek memedović)

 

ako si tako vrhunski autor, onda lepo radiš na ugovor sa ptc i kažeš moja emisija košta 10k€ take it or leav it, pa ako oni ne daju ima ko će

ovako je super tučeš 80-100 soma dinara, obaveze prema poslodavcu 0, a sve to zbog penzije i zdravstvenog osiguranja. a sa strane se napravila kombinacija za emitovanje

npr kao bećkovićka sa utiskom

 

ta televizija ne treba da ima nikoga od tih tv lica na plati, nego ugovor po emisiji i voila. na plati su ovi što rudare u informativi

 

taj ptc je tamni vilajet, ja imam tezu da tamo pošalješ moralnu vertikalu i gromadu od čoveka, taj bi se posle 6 meseci pretvorio u morskog krastavca kome bi jedini cilj bio da zakine i uštine koji dinar

 

 

a to je zbog turskog groblja, nemam pametnije objašnjenje

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...