Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 17.12.2021. at 16:06, ivy said:

kupila sam Carnok u seoskom Matijevicu 900din..komadi su glupavi i sigurno je 30% neupotrebljivo,samo sredina valja...bilo koji taj takav sir koji se isece iz velikog koluta je bolji 20x

 

kod mene je procenat iskorišćenja 100% jer ga rendam. 

stigao im je i trapist od iste mlekare, super je:

 

received_1063123841149902.jpeg

Link to comment
  • 2 weeks later...

koje konfekcijske sireve koristite?

ono trapist,gauda,(kackavalj stop!)..za rendanje i za svkaodnevnu upotrebu?

 

meni su svi takvi koje sam probala (potrosacke marke raznih marketa,iz Lidla,Mlekoprodukt i sl.) kao plastika i bez ikakvog ukusa...

 

ali ako znate neki da valja dajte

Link to comment

puđa nema promašaja, možda mi je samo livanjski dimljeni za koju nijansu slabiji. 

samo njih i kupujem posljednjih mjeseci.

Edited by morgana
Link to comment

Deluje da Matijević nije pokvario Čarnok od kada je rešio da ugasi mlekaru mada sa njima nikada ne znamo na čemu smo i da li krate proces, pumpaju vodom, izlučuju otrov i slično. Rendam ga u sve, od putaneske do kačamaka.

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 28.12.2021. at 12:27, ivy said:

ok,naravno da iskoristim i ja krajeve..narendam ili ubacim i gulas ili corbu ..ali ja volim da ga jedem ovako pa me debljina okrajaka malo nervira..

Ja te krajeve nikad ne bacam, ok ako ima onu crvenu plastiku oko sira kao sto imaju neki, ili kod parmezana kad je jako tvrda. Ali kod onih Francuskih sireva ako ima plesan ili neku koricu to nikad ne bacam, sve pojedem zajedno sa sirom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...