Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

Korab Trnica sirevi, ovi koje kupujem u Maksiju, već neko vreme pokazivali su tendenciju da se pretvaraju samo u so, a sada je, čini se i definitivno.

Je l to samo moj utisak?

Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Korab Trnica sirevi, ovi koje kupujem u Maksiju, već neko vreme pokazivali su tendenciju da se pretvaraju samo u so, a sada je, čini se i definitivno.

Je l to samo moj utisak?

nije samo tvoj utisak.

kutija kao za pola kile sira, a u njoj kriščica u slanoj vodi. kad uzmeš u radnji u ruku, rekao bi mašala, a kad otvoriš...

sir je bio dobar i ukusan u jelu, a samog nisam mogla da ga jedem, jer mi je preslan. kupiću opet dogodine da vidim da li mi je zapala takva osrednja partija. na korabu baš umeju da prave sir.

Link to comment
1 hour ago, mammy two shoes said:

nije samo tvoj utisak.

kutija kao za pola kile sira, a u njoj kriščica u slanoj vodi. kad uzmeš u radnji u ruku, rekao bi mašala, a kad otvoriš...

sir je bio dobar i ukusan u jelu, a samog nisam mogla da ga jedem, jer mi je preslan. kupiću opet dogodine da vidim da li mi je zapala takva osrednja partija. na korabu baš umeju da prave sir.

 

samo sto nisam siguran da te prave tamo ... mozda u nisu ... bar je jogurt sto sam kupio bio iz nis :) 

inace uzimam korab/trnica sir mesani i ovcji (vakumirani, ne u solilu) kao i te dve vrste kackavalja i super su

 

edit: sad proverih, i sir i kackavalj kod mene su proizvedeni u s Trnica - Rostuse, Mavrovo

ako je slan, mozete da odsolite tako sto ga stavite da odstoji malo u vodi 

Edited by cedo
Link to comment
29 minutes ago, ivy said:

meni je ovih dana bas  super  Zlatarski sir sto se kupuje na merenje u Maxiju

probaj zlatarski u vakuum pakovanju, isto u maksiju. šije onaj na merenje bar tri koplja

Link to comment
20 hours ago, mammy two shoes said:

probaj zlatarski u vakuum pakovanju, isto u maksiju. šije onaj na merenje bar tri koplja

Potvrdjujem, vrhunski sir, jak bas kako treba da mi probudi sve receptore za drogu. Uz bilo koju fetu i Travnicki sir, i ovaj Zlatarski postao omiljeni.

Link to comment
3 hours ago, Filozof manijak said:

a sjenički?

dobar je, volim ga i umereno jedem. kupim 2-3 kriškice u maksiju, a nekada, kada nas je bilo više, smo kupovali na kante od kolege čiji su ga roditelji pravili,

pre neki dan sam videla memedovićevu reportažu sa peštera. prikazao je jedno domaćinstvo koje proizvodi sir i pakuje u plastične kante. krave lepe, čiste kao pahuljice i drugo domaćinstvo u kome se sir tradicionalno slaže u drvene kace. krave ulepljene balegom, vide im se samo uši i rogovi. apstiniraću neko vreme od sjeničkog dok ne zaboravim utisak.

 

Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...