Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

Kupila kozji halumi za gril u jarku,

I onaj sto vam gadno izgleda nije s grozdjem nego borovnice njanjanja

Prodaju oni sve i u merkatoru, al ovde jeftinije, jedino sto ti otpadne tocak dok dodjes do mlekare po rupama i dzombama

Link to comment

par restoranskih ideja za fetu:

pre neko veče u mezestoranu - blago zapečena feta (u maloj zemljanoj posudi), sa sitno, sitno seckanim paradajzom, m. uljem i začinskim travama preko

iz bivše sk. kafane sopotsko - zelena salata sa izmrvljenom fetom i posuta tostiranim susamom. jedno vreme sam samo ovako jela zel. salatu, toliko mi je bilo ukusno

 

Link to comment

Dovukao neku solidnu robu iz Švedske pa je utamanio sa hanumom i ekipom.

 

3.jpg.79695a7bf58e5a5e0ab53ef304c0f191.jpg

 

Uglavnom skandinavska roba uz dva francuska uljeza (kremasti camembert i ovčiji sa majčinom dušicom).

 

Izvukao goveđeg Zlatiborca iz šteka, otvorio se još malo za proseko i sodabread, i eto gozbe.

 

Link to comment
10 minutes ago, renne said:

nisam ni znao da šveđani imaju sir :D

imaju i to bogatu ponudu u marketima, u delikatesne radnje nisam zalazio.
nisam istraživao pa uzeo na slepo danas:
- Billinge losov sir, jer losov sir baš i nisam imao priliku probati (ne onaj preskup, nego najjeftiniji)
- Vasterbottens, taj mi deluje parmezan strukture pa zato
- Falbygdens Prast, isto zbog strukture
- Herrgard, ovaj sam uzo za sendviče

Link to comment
44 minutes ago, maheem said:

šta si uzeo od šveđana? ja baš danas gledao šta da uzmem pa se češao dugo po glavi :lol:

 

Da li veruješ da sam zaboravio imena u roku od 10 minuta? Ovo dole u komadu je neki tvrđi trapist relativno blagog ukusa, prodavačica je rekla da je u Top5 domaćih i baš poznat. Druga dva vuku na neke čedar varijante i prilično su jaki, ovaj sa ruzmarinom do te mere da ruzmarin uopšte ne osetiš.

 

Imali su i neki prilično bledunjav trapist, pitao da probam, ova carica na keca odgovorila: "Nemojte, naći ću vam nešto drugo, taj sir ima najdosadniji ukus od svih sireva koji postoje" :lol:

Link to comment

Pa kad su im imena da nijedan ne mozes procitati a kamoli zapamtiti :) a dobro, preterujem malo al sve španska sela.

btw trebao si uzeti da probaš norveški braon što ga je darling hvalila ovde

Link to comment
  • 2 weeks later...

Premia feta sir (grčka feta) nije isti sir koji sam godinama kupovao: različita je tekstura (nešto kremastiji), ali i različit ukus (nešto blaži). Bilo je povremenih oscilacija u kvalitetu tog sira, ali nikada ovoliko: kao da je pre pakovanja uzet sa druge (pogrešne) gomile. Videću još da li se radi o poremećaju, ili je u pitanju u-turn!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...