Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

4 hours ago, darling said:

vikendom, naravno, mislila sam da se vikend podrazumeva na pijaci. 

čini mi se da ponedeljkom ne radi
u svakom slučaju radi i subotom i nedeljom

Link to comment

U Merkatoru neki dani sira, baš dobar izbor i sniženja. Ima đumle kojekakvih sireva, uzeo ova tri.

 

Ovaj Caprice je nežan, delikatan, sa belom plesni, to sam dovlačio iz Fr. Neutralan, ali svi ga vole. Koziji kremast, mlad, maziv, aromatičan

 

Ali ovaj Rustique camambert je za dve klase iznad svih. Predobar, pravi pravcijati kamamber. Mislim da se do sada ništa takvo nije uvozilo. Jak, smrdljiv, intenzivan, kremast, curi kad se preseče... odvalismo se uz teški crni 'lebac. Mislim da je oko 450 bio. 

 

 

 

received_10215630722778643.thumb.jpeg.dc98b01345524591d17b5ff8e011bd4b.jpeg

Link to comment
On 2/23/2018 at 10:54 PM, nautilus said:

http://belgrader.rs/

 

prvi put naletim na domaći sir koji ima web stranicu. meni je super, ali ja i nisam neki reper za sireve posto sam svinja i svi sirevi su mi dobri. dobio sam ga na poklon pa ne mogu reci koliko košta. na etiketi piše da se pravi negde u mačvi, nemam pojma zasto se zove belgrader :D

Odlican

 

2000 kilo.

Link to comment
U Merkatoru neki dani sira, baš dobar izbor i sniženja. Ima đumle kojekakvih sireva, uzeo ova tri.
 
Ovaj Caprice je nežan, delikatan, sa belom plesni, to sam dovlačio iz Fr. Neutralan, ali svi ga vole. Koziji kremast, mlad, maziv, aromatičan
 
Ali ovaj Rustique camambert je za dve klase iznad svih. Predobar, pravi pravcijati kamamber. Mislim da se do sada ništa takvo nije uvozilo. Jak, smrdljiv, intenzivan, kremast, curi kad se preseče... odvalismo se uz teški crni 'lebac. Mislim da je oko 450 bio. 
 
 
 
received_10215630722778643.thumb.jpeg.dc98b01345524591d17b5ff8e011bd4b.jpeg
Do kada traje? Ovo kozije me podseca na neki sjajni sto sam jeo u Parizu. Nadam se da je isti.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Link to comment
4 hours ago, Caligula said:

Odlican

 

2000 kilo.

Ali sajt im je do jaja. Jedna jpg slika i jos su uspeli da pogrese kod mejl adrese.

 

Spoiler

glavna.jpg

Jel vazi ova Merkator prica za Ideu ispod Beogradjanke? Ako ne, ima li Merkator negde u centru ili moram u Austrougarsku?

Edited by katamaran
Link to comment
2 hours ago, darling said:

ovaj kamamber kog si preporucio od kog mi je krenula voda na usta kosta 2 funte, a u merkisu 700. 

 

https://www.ocado.com/webshop/product/Le-Rustique-Camembert/14762011

 

 

 

Ajme!? Znam da nas ovde svi deru, i carina, i država, i trgovci, ali ovoliko?

 

(Nego, mislio sam da sam ga platio manje, oko 450, ali moguće da nisam dobro video). Enivej, stvarno dobar

Link to comment
On 31.3.2018. at 11:39 AM, banatjanin said:

@*edited by mod @katamaran

 

traje do 4. aprila. nemam pojma da li ima i na turskoj strani.

 

evo ga katalog ovde

 

https://www.lisica.rs/akcijski-katalozi/mercator-dobro-dosli-u-svet-sira--brand--11--katalog--19554

 

Snabdeo se u subotu, divota, pust Merkator. Caprice božanstven, Rustique se "čuo" odmah po vađenju iz frižidera u radnji :) Mada, glede curećih buđavaca, najslađa mi je davna epizoda dok je Zdenka krajem osamdesetih pravila brie u velikim pogačama i imala radnju kod Liona. Letnje doba, kupim sirac i ponesem sa sobom, neću dugo. LM, svratim kod drugara koji ima dalmatinca, jadničak je skroz "prenjušio" dok ne odoh :)

Link to comment

Ne znam da li je bilo pomena, ali meni su ovi Vindijini tvrdi sirevi Caprodur (kozji) i Ovidur (ovčiji) stvarno super. Odlični sirevi. Mogu za meze ili za rendanje. Ovaj žuti, kravlji, nisam probao, ne sumnjam da je i on lep. Sad su na akciji u Rodi (mislim da su oko 1100 din/kg).  

 

vindija-tvrdi-sirevi.jpg

Link to comment

Ima domaci kozji sir, najbolji ikada u raznim varijantama - sa biberom, majcinom dusicom (i raznim drugim travama), alevom paprikom... mislim da je oko 800-1000 kilo, kod divnih ljudi na Zemunskoj pijaci, otrilike preko puta tezge sa maslinama.

 

Ja ga drzim u frizideru ponekad mesecima, divno se stvrdne u staklasti kamen idealan za rendanje preko paste. Inace je i svez fantastican. Imaju i mlade kozje sireve, zaista vredi probati.

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...