Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

Ne bih rekao, kada god sam uzeo zapakovani trokut bio je mekši i blaži ukusom od velikog, čak sam imao paralelno na tanjiru oba kupljena u dva dana na istom mestu i definitivno su različiti.

Link to comment

e, sad me podsetio aram na itingu, pominjanjem mlaog sitnog kozijeg sira sa ostrva sifnos, da pomenem sjajnu radnjicu u novom sadu gde sam kupila sjaju koziju vurdu sa suve planine (ili sa stare, nisam sad bas sigurna). prodavnica se zove staroplaninski ducan, nalazi se u ulici kosancic ivana i vlasnik je lik sa suve planine, pa sem sto ima svega i sa stare i sa suve planine, on sve objasni i preporuci... tamo sam pazarila i najfiniji mladi koziji sir, nikada nisam jela tako mlad i blag sir... a ima naravo i one jace sireve, ima i ovcijih, ma svasta ima od tih nasih ''domacinskih'' vrsti sira...

Link to comment

nezvanova jel radnja na samom pocetku,skoro na uglu sa Novosadskog Sajma?

 

 

edit 

 

bila

 

evo sta kazu na fb stranici

 

Quote

Staroplaninski Dućan je na novoj lokaciji i sa novim izgledom.Preselili smo se iz ulice Kosančić Ivana u ulicu Novosadskog sajma preko puta pekare Sajam.Najveći izbor sireva i mlečnih proizvoda u Novom Sadu.Dobrodošli.VAŠ STAROPLANINSKI DUĆAN.Tel.064 11 58 608

 

Edited by ivy
Link to comment

dadada... na samom pocetku, levo kada udjete iz ulice novosadskog sajma... (mada je moj zet pominjao da je tip rekao da ce preci u lokal koji je bas u ulici novosadskog sajma, kod tog ugla sa kosancica ivana, dva - tri lokala ka bulevaru)

a (ova stara) prodavnica je obelezena na gugl mapi :-)

Link to comment

http://belgrader.rs/

 

prvi put naletim na domaći sir koji ima web stranicu. meni je super, ali ja i nisam neki reper za sireve posto sam svinja i svi sirevi su mi dobri. dobio sam ga na poklon pa ne mogu reci koliko košta. na etiketi piše da se pravi negde u mačvi, nemam pojma zasto se zove belgrader :D

Link to comment

slusam ''put svile'' i ivana sve vreme prica o azerbejdzanskom, tadziskom... siru  ''kurut''. pogledala fotke i lici na one dalmatinske susene sireve (iako ga nisu posle stavljali u ulje) malo i na onaj iz mjeha i sad moram da narucim od drugarice kad bude dolazila da mi donese.

je l' probao ko (duda?) na šta lici? da se ne cimamo ako nije čemu :D

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...