Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

@ljakse moguće je da samo privremeno nema tog pekorina. našao sam ga na sajtu Subotičke mlekare http://www.mlekara.greenfish.rs/proizvodi/sirevi-i-maslac/polutvrdi-sirevi/pecorino    (jbt, ova grupacija je sve pokupovala!)

 

ja od takvih sireva u zadnje vreme kupujem tu pominjanu Selektu i Ovčiji kačkavalj Zdravje Radovo (trougao, crvena etiketa, ima po Maksijima) on je dobar, baš je kačkavalj, nije previše tvrd, ali nije ni gumast, može da se renda

 

sad u kući imam komadinu Grana Padana koji sam kupio u komadu od 2kg u Metrou i podelio sa prijateljem popola. izašlo me oko 1400 dinara kilo (jer ono Zanetti sranje u trougliću od 200 grama košta 700 dinara)

 

ove meke sa plesnima za poseban plezir uzimamo ponekad, a onda najčešće Ile de France (Bri o Bleu je genijalan) ili standardni bri (veliki trougao sečen iz kotura, ne onaj u kutiji) od Presidenta. ozbiljnije i smrdljvije dovučemo od preko  kad putujemo poslom

 

Bele sireve u vakum kockama uvek imam u frižideru donete iz Makedonije, Pelistersko mešano sirenje najviše trošimo

 

@djeneralche pa ti osnovni sirevi im jesu kaa i svi drugi - neutralni i generički, a kontam da su robne marke još bezličnije, jbg

Edited by banatjanin
Link to comment
7 hours ago, banatjanin said:

Ovčiji kačkavalj Zdravje Radovo (trougao, crvena etiketa, ima po Maksijima) on je dobar, baš je kačkavalj, nije previše tvrd, ali nije ni gumast, može da se renda

 

Taj uzimam redovno, skroz je kul, al nije mi baš te pekorinasto parmezanasto trt mrt konzistencije za rendanje (ono najsitnije).

 

Nego, jel postoji još ona Silbo keš end keri maloprodaja na Slaviji? Plus mi se čini da sam svojedobno načuo da otvaraju još negde.

Edited by ljakse
Link to comment
1 hour ago, ljakse said:

 

al nije mi baš te pekorinasto parmezanasto trt mrt konzistencije za rendanje (ono najsitnije).

 

 

 

carnok. na bajloniju 900 dinara kilo, u maksiju 2000.

Link to comment

aaaa

daj vrlo precizne koordinate toga na bajloniju

baš sam ga snimio juče u rodi, setio sa da se ovde pričalo o njemu, i razmišljao da li neko stvarno daje te pare.

Edited by ljakse
Link to comment

okej, prodavnica se zove mlekara dana. kad udjes iz dusanove, prodji duz cele mlecne hale i smotaj desno na prvoj raskrsnici; levo ce biti tezge, najuocljiviji je madjar vasko, desno su kiosci, odnosno te radnje u nizu: mesara, ribarnica, mozda jos jedna mesara, i tu je i dana. radi do 14 il 15 h i radnim danima.

carnok u vakum pakovanju do 300 grama je 900. veliki kolut kilo 1350 dinara. postoji i premijum carnok, kilo je 1550, nisam ga nikad jela. ovaj za 900 zavrsava sve poslove. 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...