Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

Ja ovih dana pre posla jedem sir (fetu ili neki sir koji se maze), sunku, slaninu, cvarke (od svega po malo) i kisele krastavce ili papriku uz to. To me uz vocne i marcipan uzine drzi do nekih 12-1230h i onda nekako izguram do ~13h kada grejem klopu ili skocim do kantine.

Sutlijas i griz kao dorucak samo neradnim danima, ili radnim kao laka vecera.

Link to comment

Ja da pojedem tako nešto ujutru, vratio bih se na spavanje i ugušio se sopstvenom peglom uz srčani udar.

 

 

+1

 

 

ja kad tako doruckujem ceo dan sam gladan :fantom:

 

 

imam relativno zahtevne treninge i ako ne jedem dovoljno ne mogu da se sastavim od umora. snaga mi je u hrani i snu. 

Link to comment

Svakog jutra u kancelariji doručkujem tostirani musli. Šta znam, odgovara mi - ukusan je i ne dosadi. Napravim veću količinu, da ima za više dana. Pomešam pola kile ovsenih pahuljica, sirovi lešnik, badem, suncokret, golicu, susam. Dodam čašu soka od jabuke, kašiku-dve meda, par kašika maslinovog ulja. To promešam, pa smesu razvijem na papir za pečenje. Pečem u rerni oko 20 minuta uz jedno ili dva mešanja. Izvadim, i dok je još vrelo, dodam nadrobljene orahe, kokos (ponekad dodam kokosovo brašno, a ponekad kupim kokosov orah u Univeru, izvadim mu ono belo "meso", narendam ga na listiće i osušim u rerni, pa to dodam) i razno suvo voće - suvo grožđe, borovnice, ili iseckane suve smokve, suve šljive, ponekad neko tropsko suvo voće tipa ananas itd. (variram). Promešam, i to je to. Pustim da se ohladi i spakujem u tegle. Posle vadim odatle i nosim na posao. 

Može se jesti sa vodom, mlekom, sokom od jabuke, pasiranom bananom ili bez ičega. Ja praktikujem varijantu bez ičega. 

Kad bi se dodalo više meda dobilo bi se nešto kao kupovni kranči musli, samo što bi ovaj domaći bio puno bolji po sastavu plus bi manje koštao.

Link to comment

ne doruckujem as per interminnent fasting (bas ne znam kako se prevodi na srpski)

drzim dijetu i ova mi je najlaksa jer ionako mi se u poslednje vreme ne doruckuje ne znam zasto

Link to comment
  • 2 weeks later...

Eksperimet i 200- 300 g celera iz seckalice isprženim na maslinovom ulju, kad se malo udinsta preliveno umućenim posoljenim 1 jajetom sa listovima seckanog peršuna, pa promešano . Nimalo loše, s tim da izbegavam jaja, pa ne znam šta bi moglo da ih zameni.

Link to comment
  • 2 months later...

Ja sam jutros u 7 doruckovala smuti od jagode, bademovog mleka i jedne ravne kasike putera od kikirikija i skroz sam sita i dalje.

Ne mogu da verujem, ja obicno umrem od gladi u ovo doba.

Link to comment

Ma ja imam te jutarnje casove (zornjak sto bi rekao jedan debil) i vec u deset, jedanaest hocu da umrem od gladi kad jedem ovsenu kasu ili pakovanjce elvita keksica uz kafu.

 

Ovo mi je idealka. Samo neka potraju jagodicke. Dobre su meni i one grcke iz Maksija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...