Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

jedino mesto u srbiji gde prekomurska giba ima da se kupi regulare, 2-3 puta nedeljno je aca pekar. ali ne znam pravilo po kome biraju dane kada spremaju pa ima smisla pozvati. takodje sam jednom u zivotu naleteo na to u klubu knjizevnika ali jako davno i nikada vise.

 

ako se vozite kroz sloveniju, svaka petrolova pumpa koja ima marche prodavnicu sa restorancicem je ima na meniju, i ne samo da je ima u ponudi nego je apsolutno savrsena, kao da ste usli u ozbiljnu slasticarnu a ne na benzinsku pumpu....

 

inace nisam siguran da je spremanje kod kuce opcija ako niste advanced domacica, ne razumem se u spremanje slatkisa sem gledanja kada moja frau sprema ali mi ovo deluje dosta komplikovano, narocito ako se sprema sa prhkim testom umesto kora.

Link to comment

Međimursku pitu pored Ace u Svetogorskoj ima i pekara na Lionu koju je držao nekad vlasnik Aca pekare (u Miloša Zečevića- povezuje Bulevar kralja Aleksandra  i VI beogradsku gimnaziju). Neka porodična deoba je u pitanju (za kupce nebitna jer su asortiman i ukus isti na oba mesta). Podatke dajem uz rezervu, jer sam tamo poslednji put ušla pre 4 godine, pa je moguće da se nešto promenilo.

 

https://www.google.rs/maps/place/Pekara/@44.7972298,20.4962909,18.38z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x475a707f8d391009:0x26ad4d0b1d41d1f5!2z0JzQuNC70L7RiNCwINCX0LXRh9C10LLQuNGb0LAsINCR0LXQvtCz0YDQsNC0!3b1!8m2!3d44.7974579!4d20.4965266!3m4!1s0x0:0xb9c1ea41da0aaff!8m2!3d44.7971854!4d20.4961458

Edited by halloween
Link to comment

deluje dosta komplikovano, narocito ako se sprema sa prhkim testom umesto kora.

Ma jok, maslac testo (prhko testo) je samo na dnu, i to je isto kao za svaki tart recimo, to je baš jednostavno.

 

Ovo drugo testo, što ga zovu "vučeno", je blago zahtevno zbog razvlačenja, ali takođe nije teško kad ufatiš fazon

(ako je dobro umešeno, možeš oklagijom da ga rastanjiš na pek papiru i tako prebacuješ u pleh).

 

Drkanje je što ima deset filovanja sa pet filova, ali nije teško, više je dosadno...

Link to comment

momci end devojke, ne bih mistifikovala medjimursku. ovaj recept izgleda super:

 

http://www.coolinarika.com/recept/4-u-1-ilitiga-medimurska-gibanica/

 

filovi se ne kuvaju, to se mak i orasi pofure vrelim mlekom, sir se izmesa sa secerom, jabuke se izrendaju, sir (svapski, sremski) se izmesa sa secerom, to je izi pizi. kore neka budu za gibu, ali dobre i sveze, vlazne. (ko ume da rasteze domace, nek rasteze, ne treba da budu tanke, nego ko za apfelstrudl) onda se slaze redom i zaliva smesom slatka pavlaka i maslac, u receptu zalivaju kiselom pavlakam, al trast mi, slatka pavlaka za medjimursku je zakon. u ovom receptu bih smanjila secer, i naravno, izbacila sir, posto sladak sir ne volim. al vi sto volite, naravno, izvolite :D dakle, namazati tepsiju maslacem, kore, vrhnjemaslac, mak, kore, vrhnjemaslac, orasi, kore, vrhnjemaslac, jabuka, kore, vrhnjemaslac, ispeci. vazno je da jabuke budu odozgo, da se sliva sok dok se giba pece.

 

prekmurska je komplikovanije, u osnovi je prhko testo, i tu se ne bih mesala :)

Link to comment

Međimursku pitu pored Ace u Svetogorskoj ima i pekara na Lionu koju je držao nekad vlasnik Aca pekare (u Miloša Zečevića- povezuje Bulevar kralja Aleksandra  i VI beogradsku gimnaziju). Neka porodična deoba je u pitanju (za kupce nebitna jer su asortiman i ukus isti na oba mesta). Podatke dajem uz rezervu, jer sam tamo poslednji put ušla pre 4 godine, pa je moguće da se nešto promenilo.

 

https://www.google.rs/maps/place/Pekara/@44.7972298,20.4962909,18.38z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x475a707f8d391009:0x26ad4d0b1d41d1f5!2z0JzQuNC70L7RiNCwINCX0LXRh9C10LLQuNGb0LAsINCR0LXQvtCz0YDQsNC0!3b1!8m2!3d44.7974579!4d20.4965266!3m4!1s0x0:0xb9c1ea41da0aaff!8m2!3d44.7971854!4d20.4961458

 

pokvarila se. do pre par meseci je bilo i međumurja, i pravih salčića, sad klasičan pekarski treš.

Link to comment
  • 5 months later...

Pre neki dan sam bio na dorucku u Zvezdara teatru :Hail:

Razvalio sam se. :svinja:

S obzirom sta je na meniju, rekao bih da je to blize brancu nego dorucku. Sluzi se 9h-12h, 350 dinara. Nema jaja na oko, kajgane, marmelade i tako tih jednostavnih doruckastih™ stvari. Ima jaja na razne nacine, neki omlet sa slalinom, nesto sa pavlakom sto je i zapeceno u rerni, makaroni sa sirom i jos neke paste, neka lisnata testa, virsle koje mi se cini da su imale kontakt sa rostiljom, nesto sto sam skoro siguran da je pate od dzigerice :Hail: , prilozi, jabuke, palacinke sa dzemom... Ali stvar koja me je raspametila su res pecena pileca krilca i batacici premazani medom i senfom. Ubedljivo najbolja koja sam probao u zivotu, bez konkirencije.

 

Ambijent fenomenalan, rekao bih da je skoro renovirano, po zidovima slike velikana naseg glumista, flase preko 50 vrsta vina svuda okolo, cisto, kulturno, prijatno. Topla preporuka svima.

Link to comment

Da, svedski sto, nije mnogo veliki ali sasvim pristojan za te pare.

 

Sad vidim na njihovoj stranici da imaju u ponudi i rucak, ali ne znam cenu.

Ja sam bio za vikend pa nije bila tolika guzva, rece mi drugar da he radnim danima prepuno pa bi mozda trebalo rezervisati. Imaju i veliku bastu, ali dzaba po ovom vremenu.

Link to comment

Bio sam i jutros na dorucku. U odnosu na prosli put nije bilo virsli i omleta, ali je zato bilo przene dzigerice, lazanje, pasta sa slaninom i pecurkama, salate kupus krastavci i paprika. I pizza. Sve je vruce.

Pitao sam za rucak, cena je 990 din, isto svedski sto.

 

Ako se budem ugojio mislim da cu raskinuti sa devojkom samo da vise ne dolazim u taj kraj. Ozbiljna navlakusa je ovaj dorucak.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...