Jump to content
IGNORED

Alternativna medicina


Teja

Recommended Posts

Imam dve kolege,jedan nije jeo 3 nedelje,a uobicajno je da ne jedu po 7 dana.Moja malenkost i jos jedan kolega se drzimo 16/8.Od decembra prosle god.sam skinuo oko 6kg ,s tim da sam sto se snage tice bolji nego sto sam bio.Ova dvojca sa nejedenjem su imali jojo efekat epskih razmera.

Link to comment

glede kajmaka, mislim da dobar deo stigme nosi jos iz vremena potpuno pogresnog shvatanja masti u ishrani, kada su nutricionisti i doslovce preporucivali lajt margarine, a to je nesto sto ne verujem da iko vise radi. dobar je kajmakara, samo umereno.

Link to comment
29 minutes ago, ToniAdams said:

glede kajmaka, mislim da dobar deo stigme nosi jos iz vremena potpuno pogresnog shvatanja masti u ishrani, kada su nutricionisti i doslovce preporucivali lajt margarine, a to je nesto sto ne verujem da iko vise radi. dobar je kajmakara, samo umereno.

 

nije dobar kajmak za Kaubojevo sirotu žuč.

inače je carska potrepština.

Link to comment

 

On 2.7.2020. at 20:11, Jumanji said:

 

Pa jel ti utvrduli od cega ti to? Po tome kada ti se vti odnosno kako samo pod odredjrnim pokretima, verovatno imas neki problem sa kicmenim stubom, odnosno vratnim prsljenovima.

 

 

On 2.7.2020. at 22:31, precog said:

da nemas problema sa srednjim uvom, neke upale da si prelezala, viruse i slicno? proveri sa neurologom, ako mozes i ako vec nisi.

 

On 2.7.2020. at 22:47, koksy said:

ovde bi moglo da se radi o  izmeštenim kristalčićima koji su "ispali iz kanala" (u uvu).

ako jeste to u pitanju, dosta se jednostavno rešava kod ORL specijaliste: dijagnostika je pouzdana (na licu mesta) a kristali se ponovo "uvode" u kanale manevrima koje doktor odradi ambulantno. to se inače zove "položajnom vrtoglavicom".

 

 

On 3.7.2020. at 5:45, Бруклинский said:

 

Ovaj problem sa vrtoglavicama koje si opisala je imala i jedna meni veoma bliska osoba, a na kraju ga je resila tako sto je isla na namestanje atlasa u Preporod Zivota.

 

 

 

Hvala svima na predlozima, poslusala sam vas i odradila vise kontrola, jedino nisam nista oko ovog atlasa. Trebalo je da reagujem ranije, cekala sam dugo i vrtoglavice su posle tri intenzivne nedelje maltene nestale, sad budu po nekad, i imam utisak da su sada tu kada sam bas jako umorna ili pod blagim stresom (posto mislim da sam se velikog stresa otarasila)

 

Prvo kod usnog, i tu je bilo sve kao u redu, uradio je vise nekih pokreta, sve po PS-u. Mada - nekoliko dana pre pregleda je prestalo i da se desava.  Onda sam posle nedelju dana imala pregled kod neurologa i njegovo misljenje odmah je bilo da to mora da je od usiju i toga sta spominjete, ali da je tesko to ustanoviti ako me je u tom momentu proslo. On me je nesto malo pregledao (ne znam ni sta bi sve trebalo da uradi) i rekao da kada iduci put imam ponovo jacu vrtoglavicu, dodjem odmah bez zakazivanja pregleda.

Kod ortopeda imam pregled tek kada se vrate sa odmora..

 

Imala sam ja ovo i prosle godine i tako je nekako otislo - kako je doslo. Ne secam se vise da li je bilo leto, mislim da jeste. Pretpostavljam da ce se i ovo tako zavrsiti, nerazjasnjeno, pa posle opet u nekom momentu.

Link to comment

 

 

 

Meni je prva asocijacija na nameštanje atlasa- inženjerski mozak (pomenut u u videu:lolol:) Dragana Đilasa koji posle tretmana ima malo više prostora.

 

 

Link to comment
21 hours ago, Caligula said:

 

Ma naravno, holesterol kao takav. Smrsao sam sedam osam kilograma tad, dva meseca sam bio bez ugljenih hidrata. Posle nekoliko meseci krnuli bolovi i upale.

Previse koncetrovani enzimi iz jetre naprave kamen kod skidanja kilaze jer jetra mora ekstra da rastvara masti.Fasting ti nece skoditi,samo je pitanje da li ces izdrzati?Ja furam 16/8,mogao sam i 20/4 ali sad imam mnogo vise stresa na poslu i osecam kako mozak trazi hranu.Na dodatnom poslu kada sam poceo,u aprilu,bilo mi je tesko prvih par dana da ne jedem jer samimao puno toga da obradim u glavi,i odmah glad divlja.

Link to comment

i trans masti su ogroman problem u danasnjoj ishrani...rafinisana ulja,hidrogenizovana ulja,margarini,przenje na visokim temp,uzegla ulja...a nema industrijskog proizvoda koji ih ne sadrzi!

  • +1 1
Link to comment

 

 

 

 

 

eto ne bih se nikako slozila za kajmak....on nije zdrava namirnica po klasicnim,mejnstrim i zastarelim merilima ali u alternativnim,da ne kazem keto, krugovima je vrlo zdrava namirnica  

 Ne znam po cijim merilima, ali postoje ljudi kojima proizvodi sa svim vrstama masnoca nisu dozvoljeni, i to ne naravno samo vestackim trans, vec i zivotinjskim, zbog stanja krvnih sudova. Moja rodjaka 45 god, normalne tezine, malo genetski, malo je neki problemi stisli, strogo joj je prepisana posna ishrana od strane angiologa i interniste. Nista kajmak, cvarci, zumnaca, nikakva slanina ni domaca sapunjara. Za sada. Naravno apsolutno nikakve ni vestacke masnoce, niti preradjeni proizvodi.

 

O takvim ljudima govorim, ne o zdravim, mladjim, ali i nije sve za svakoga, i zato je neophodan pregled jedan pre bilo kakve dijete da se vidi u kakvom je stanju organizam, sta mu nedostaje i sta sme.

 

Najveci problem na ovim prostorima su prosti ugljeni hidrati i vestacke masnoce, a cinjenica da tamanimo beli hleb, kao i secer....zbog neumerenosti i neznanje pre svega, koji prave silne probleme organizmu, vremenom.

Margarine i ulja treba zabraniti definitivno. To je tek tesko zlo, mnogo gore i od ugljenih hidrata, a ima ih svuda, nismo ni svesni u slatkisima, sladoledima, suhomesnatim proizvodima, majonezu, pastetama, svim pekarskim proizvodima...

 

 

 

 

 

Link to comment

Drugi dan autofagije 16/8, svuda kazu da je prvi par dana najteze, meni za sada super.

 

Ne moze ovo da bude lose. btw. vec sam pisao negde, poznavao sam jednog vajara koji je svaki cetvrtak gladovao. Dakle preko nedelje jede normalno, cetvrtak ne jede bas nista, samo mineralna voda. Tada kada sam ga upoznao (pre 25 godina) vec je godinama bio na tom rezimu, verujem i da je ostalo tako.

Edited by Caligula
Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...