Jump to content
IGNORED

Alternativna medicina


Teja

Recommended Posts

1 hour ago, ivy said:

 zucnu kesu si sjebao visoko proteinskom ishranom,mada je verovatno vec bila dosta naceta od ranije...dobro je da nisu i bubrezi stradali..

 

Ma naravno, holesterol kao takav. Smrsao sam sedam osam kilograma tad, dva meseca sam bio bez ugljenih hidrata. Posle nekoliko meseci krnuli bolovi i upale.

Link to comment
12 minutes ago, Caligula said:

E jebi ga onda

 

ne kiselina vec hronicni gastritis, pa valjda ce post to da ublaži jbg

 

izgleda da mi nutricionista ne gine

Imam i ja tih muka. Mora da se pazi na ishranu, nema ti druge. Ali nejedenje nikako. 

Link to comment

pa ne znam sta ti je problem...mislim najmanji problem je da probas kako ti ide par dana bez vecere...

meni je to prirodno vec godinama..

 

a inace jedi celovite namirnice i nista preradjeno...puuno,puno povrca i voca,jaja,malo mesa,malo mlecnog,vise ribe,masline,kokos,avokado,socivo,orasasto,proso,kinou...slabije do nikako brasna i proizvode od brasna i nista secer...i eto ti dobre ishrane...

 

ali treba da se zasucu rukavi i ulozi vreme,kao i u sve u zivotu...i za duzi uspeh bi trebalo da se kuvaju/spremaju/seckaju i planiraju obroci 

  • +1 1
Link to comment

Dobra je autofagija, pa i ta 8-16. Naravno za tih 8 sati jede se sto zdravije bez secera, hlebova i testa, preredjene hrane, suhomesnatih proizvoda, mesista, kajmaka, kafa, bez brze hrane, vec sa zitaricama od celih zrna, salate, mnogo povrca, voca, a poslednji obrok sto ranije da pocne, recimo 17-18 h, koliko je izvodljivo.

Nisam je upraznjavala, jesu neki iz moje okoline, i pored kilograma koje su izgubili, a vecini je to bio motiv, neki i sitnijih zdravstvenih problema. Za krupnije i teze je ipak totalno gladovanje, ali apsolutno ne na svoju ruku vec uz lekarski nadzor i kontrole. Nije naivno nimalo. Ono gladovanje od dan-dva je prihvatljivo.

 

Skoro tri godine sam bila na makrobiotickom nacinu ishrane i dopalo mi se. Pocelo je sve kao eksperiment, jer sam imala neke tahikardije i neobjasnjive tremore, nisu znali zbog cega, i ovim nacinom ishrane resila se oba. Potrebna je disciplina, uostalom kao i kod svake promene nacina ishrane, pogotovu kod totlne izmene, pa i suretanje sa sasvim novim ukusima i namirnicama. Ali na sve se covek navikne, ako hoce i usvoji za kasnije na duze staze. Recimo miso supa mi je jedno od omiljenijih jela/obroka.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Autofagija generalno da, ali sada kada je imunitet broj 1 prioritet nisam siguran koliko je za zapocinjanje, posebno neke ekstremnije varijante.

Inace posle nekih 60-tak + sati nejela, neverovatno je koliko je sve ukusno...naravno tecnost u vecim kolicinama + elektroliti u nekoj formi pod obavezno

Link to comment
12 minutes ago, jorma shparga said:

Autofagija generalno da, ali sada kada je imunitet broj 1 prioritet nisam siguran koliko je za zapocinjanje, posebno neke ekstremnije varijante.

Inace posle nekih 60-tak + sati nejela, neverovatno je koliko je sve ukusno...naravno tecnost u vecim kolicinama + elektroliti u nekoj formi pod obavezno

 

Yap. Mada se kako čitam imunitet bustuje kada se udje u neku rutinu od par nedelja 8/16.

 

Inače jednom bio na groždje dijeti, tipa dvadeset dana jedeš samo i jedino groždje. Izdržao sam osam dana koliko se sećam, prva dva je bilo tesko a onda te dohvati neka euforija sledećih dana te uživaš u snazi svog karaktera, kao na nekom blagom kokainu da se voziš. I energije sam imao, i spokojan, samosvestan do daske, zen iz minuta u minut, ma divota. A onda krenu mirisi kuvanih jela da ulaze u nozdrve, ne daj bože i roštilja, ma sve. I tu puknem - bože koliko je hrana tada imala drugačiji, bolji, božanski ukus. Od sava hleba do gulaša, ma carska trpeza.

 

 

Link to comment

@Jumanji

 

a sta fali kajmaku?:unsure:

 

 

mada ovde ces dobiti 30 razlicitih saveta jer ce svako da te savetuje iz licne perspektive...

 

ugl kad god ne znas sta ces- jedi vise povrca... to je najbolje resenje..npr ujutru u jaja ubacis dve paprike plus salata,za rucak uz parce mesa veci prilog od povrca plus salata...ugl gledas da pojedes najmanje duplo povrca u odnosu na drugo plus salata i nema greske..

Link to comment

Naravno da pricamo iz licnih iskustava. Ipak nismo naucnici koji se bave nekim istrazivanjima i analizama. I sve je individualno, ako meni nesto odgovara, prija i donelo rezulltate, ne znaci da ce i drugima. Zato je najbolje otici kod nutricioniste, lepo se urade sve analize i na osnovu toga prepise dijeta.

Kajmak svakako ne spada u zdravije namirnice :) i na kraju namazes ga neki lep domac, vruc lebac, jer kako drugačije... i eto belaja.

A uostalom kod uravnotezene ishrane kljuc i jeste u umerenosti, tako da naravno sto ne i kajmak, medjutim vecina preteruje, pa se ide onda u drugu krajnost.

Sto se tice grozdja, nisam cula za tu dijetu, ono se i ne preporucuje bas u velikim kolicinama, jer ko ima prikriven dijabetes, a ne zna recimo, nije svejedno, posto secer opasno skace sa grozdjem. Ono je prava secerna bomba.
Ali znam za lubenica dijetu :)

Link to comment

eto ne bih se nikako slozila za kajmak....on nije zdrava namirnica po klasicnim,mejnstrim i zastarelim merilima ali u alternativnim,da ne kazem keto, krugovima je vrlo zdrava namirnica  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...