Jump to content
IGNORED

reči koje ste sami smislili


kgmr

Recommended Posts

Rec snemati sam prvi put cuo od druga kad je bio u zurbi a nije mogao da nadje rukavice. Zamenjuje nekoliko glagola: sakriti, odneti, ukrasti... i bilo koji glagol koji bi iskoristili kad ne znamo sta se u stvari desilo sa objektom :)Primer: Ko mi je snemao rukavice?!
Za nepoln saat 5 postovi mi gi snema.Za nepun sat mi je nestalo 5 postova.Makedonski u duhu foruma.
Link to comment
moze li snemati da bude i povratni glagol: snemala sam se (pogubila uz tudju pomoc). meni bi trebao.
Ово ме подсети на основу, глагол немати, који (врло (ауто?)рефлексивно) канда нема баш сва времена. Некад давно, овакав дијалог:неко: ма узми једанја: имам... ал' имаћу те на уму кад будем немаоИ чим сам то рекао, зазвучи ми чудно, а онда ми буде чудно зашто ми је то чудно. Онда схватим да је "немати" некакав крњ глагол, да би ми било нормалније да кажем "кад не будем имао". Да није то што је "немати" један од она четири изузетка, где је негација пришивена (како оно беше, немој, нећу, немам, нисам)?Ако је то, питам се како стоје ствари у другим словенским језицима. Мене је благо шокирало кад сам видео да се филм Олджиха Липског "Адела још није вечерала" на чешком зове "Adéla ještě nevečeřela".
Link to comment
  • 4 months later...

Рндалица.Тo јe било какав генератор случајних бројева, распореда, мешач карата кад се на рачунару ређа пасијанс, програмче у плаџерурж које насумично пушта песме. Реч одавно користимо између себе (не само по кући, већ и нешто онлајн братије), па ми паде на ум да је додам овде.Етимологија: функција RND() на Спектруму :).

Link to comment

bljuzgy (adj. :) ) - na pitanje da objasnim zasto nije prijatno prilaziti blizu flamingosa u njihovim stanistima htedoh da objasnim da je tlo vrlo bljuzgavo/gnjecavo/smrdljivo/sljapavo, ali na engleskom. ovo very bljuzgy mi je instant izletelo na opsti zbunj slusalaca. posle im objasnih sta sam mislila i sad su je zapamtili pa nam je interna zezancija. (najzesci je onaj osecaj u prvih pola sekunde nakon sto izgovoris tako nesto, ono kad tvoj mozak ocekuje da su te razumeli :D )

Link to comment

Drugar, u žaru objašnjavanja (ne sećam se više ni čega), nesvesno je sklopio termin koji koristim već nekoliko godina:najatraktuelniji :kralj: istovremeno najaktuelniji i najatraktivniji

Link to comment
Drugar, u žaru objašnjavanja (ne sećam se više ni čega), nesvesno je sklopio termin koji koristim već nekoliko godina:najatraktuelniji :kralj: istovremeno najaktuelniji i najatraktivniji
Подсећа ме на колегин израз "ретроатрактивно", што је само зајебанција без новог значења.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Нисам ја него Цедо, у брдима и долинама земаља нам поносних:

a poshto si moderator mogla bi da brishesh sve mushke postove na toj temi, uz pretnju banovine
А онда да се форумски бајбок зове "бански двори" и заокружили смо речник :lol: .
Link to comment
  • 2 months later...

kad sam bila dete izmisljala sam reci, a pojedine nisu imale nikakve veze sa znacenjem, pa je roditeljima cesto trebalo vremena da skontaju sta zelim. jedna od jednostavnijih koje se secaju i ne spada medju te nerazumljive je surlikati - slon surliče.

Link to comment
psihopatača, ne treba objašnjenja
Сад сам се сетио да треба, у ствари, имам потпитање: да ли се њено младунче зове психопатуљак или психопатуљче или психопаче или...?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...