Jump to content
IGNORED

reči koje ste sami smislili


kgmr

Recommended Posts

Hihihi Paće izmislio töplu vodu.
a nije da mi se ne prividja :ph34r:
Pa kako, kako, reci. Onako kao ja naočit kako me bog dao, s markantnom fizionomijom i nehajnim pogledom punim blagosti i neizrecive mudrosti. Jel to?

Pišu mi da viđaju te čestozbog mene veoma zabrinutui da ideš svaki čas na cestuu svom trošnom starinskom kaputu.U sutonu plavom da te čestouvek isto priviđenje muči:kako su u krčmi finski nožu srce mi zaboli u tuči.Nemaj straha! Umiri se, draga!Od utvare to ti srce zebe.Tako ipak propio se nisamda bih umro ne videvši tebe.

Link to comment
Lažem, ja sam. :D Reko da se Ćepa ne povredi, a onda kod drugog postovanja reko 'odrasli ljudi; sami će već da regulišu ko se kad povređuje ili ne povređuje'.
Јасно... не треба због мене било кога политички кориговати. Штавише, волим ја помало да се надјеба нађебавам, како рече, да ми не попусти будност, јер, друже Пеликан, међународна ситуација се појачава.
Стереографија као метод графичког приказивања ми је позната још од гимназије, кад нам је покојни колега Ђерман доносио неки мађарски уџбеник, "нацртна геометрија у анаглифским сликама" - са све оним црвенозеленим наочарима. После сам чак написао неко програмче на Атарију које је то исто радило, ама нисам направио ништа јаче од обичне коцке, једино што је могло да се зумира, обрће, те приближава и одмиче тачка гледишта.Тедо' касти, ако је монографија једна врста књиге, каква би књига била стереографија? Нешто о две наоко/утврдо/кајгана неповезане теме?
Link to comment
три смисла или јаче је циљ ком се тежи
cini mi se da si preskroman s tom stereografijom: fonografija u kvadro formatu - nista manje mi ne ide uz tebe :P hvala za "jozu" :) pridruzice se "milojici" (racunar, po tv milojici, nekadasnjem stripu), pa nek na miru neguju bratstvo-jedinstvo :D
...
:mellow: zabuna.htedoh reci: inace mi se (povremeno, svasta) prividja.

snove snivam, snujem snove, snujem snove biserove, u snu zivim, u snu disem, al' ne mogu sitne snove, ne mogu ih da napisem. snove snivam, snove snujem, u slike bih da ih kujem, al' su sanci poletanci, ne mogu ih da prikujem srcu mome laganome.

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Stereografija, postupak/tehnika u kartografiji, blize ovde, u kome se posebnim 'naocarima' na postolju visokom oko 20-ak cm slazu snimci/skice terena. Sada to rade elektronske ocale, ali je princip isti.Otprilike:image.pngstereo2.jpgA koristila se svojevremeno i za takozvane diorame, gledanje kroz kao bajagi 3D naocari, na vasarima i u slicnim prigodama:stereograph.jpg

Link to comment

Око ове психопатке ми паде на ум једна адоумица око речи коју треба направити... (није моје, само преносим): како се зову становници Меркура, оба пола, те њихови младунци?

Link to comment
Око ове психопатке ми паде на ум једна адоумица око речи коју треба направити... (није моје, само преносим): како се зову становници Меркура, оба пола, те њихови младунци?
Merkurci, merkurke i siljokurani (mali merkurcici).
Link to comment
  • 5 weeks later...

Није моје, осим у смислу сакупљачког рада: уринак.У ствари, чини ми се да је друг Мрчо приметио ту реч негде узводно на топићу (приметио сам је и ја); поштовање за вештину којом ју је уденуо у реченицу и применио на решење горућег проблема.

Edited by расејан
Link to comment
  • 2 weeks later...

Груфаг, што је у ствари у енглеском, пошто group hug има то пх, које се, јелте, чита као ф.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Podsjeća na češku riječ za veterinara, zvěrolékař.
Словеначки има доста тих речи које као да смо ми овде смишљали: зобоздравник - зубар, например. Али ми је требао цео минут да скапирам шта значи натпис на некаквој кући са два-три стола испред: "окрепчевалница за упокојенце". Ај да вас видим.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...