Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Ako se kogod (poput mene) navukao na onu Biscoff/Lotus pastu od speculoos keksa, a koje već neko vreme nema po policama u Maxiju, prekjuče videh u Tempu na Vilinim vodama friško uvezenu Delhaizeovu varijantu, slična teglica i cena. Nažalost, naši mangupi su polepili one velike deklaracije tačno preko deklaracija na francuskom i holandskom, pa se ne vidi ko je tačno proizvođač. 

Link to comment

Bask pecenjara ili mali Hrast u Aranđelovcu.

 

Ima i kod tome u Palilulskoj presovana prasetina, što je onako blizu tome.

Link to comment

Gde kupujete dobro voće i povrće? Maksi ništa, Shop&Go ništa, Dve banane, The Pijačica, druga takva mesta samo za povrće i voće ništa, sve sterilno i nikakvo. Gde idete kad vam treba normalna slatka kajsija ili ukusne jagode?

Link to comment
10 minutes ago, napadaj said:

Gde kupujete dobro voće i povrće? Maksi ništa, Shop&Go ništa, Dve banane, The Pijačica, druga takva mesta samo za povrće i voće ništa, sve sterilno i nikakvo. Gde idete kad vam treba normalna slatka kajsija ili ukusne jagode?

Ja nemam dobru pijacu pa zavisim od slučajnosti. Digao sam ruke od toga pa kad naletim na nešto lepo obradujem se. Tako sam se pre par nedelja obradovao paradajzu u lidlu, nešto kasnije paradajzom u merkatoru. 

  • +1 1
Link to comment

Kombinujem ono što mi je blizu bez previše filozofiranja, a to su Maksi i Dušanovačka pijaca, sa retkim izletima do Lidla i pijace na Banjici.

Maksi mi zadovoljava redovne vansezonske potrebe za lukom, krompirom, paprikama, krastavcima, tikvicama, patlidžanom, celerom, bananama, citrusima, itd...

U sezoni se situacija menja u korist pijace.

Jučerašnjim jagodama u Maksiju ništa nije falilo.

Na Dušanovačkoj pijaci najmanje dve nedelje unazad sam kupovao fantastičan paradjz (volovsko srce) po ceni od 300-320 dinara za kg. Bio je i dobar izbor trešanja. Ovog vikenda nisam odlazio do tamo.

Čeri paradajz u Lidlu, onaj mix, koji sadrži i žute paradajze je odličan.

Link to comment
On 28.5.2022. at 16:14, napadaj said:

Gde kupujete dobro voće i povrće? Maksi ništa, Shop&Go ništa, Dve banane, The Pijačica, druga takva mesta samo za povrće i voće ništa, sve sterilno i nikakvo. Gde idete kad vam treba normalna slatka kajsija ili ukusne jagode?

 

The apples are mealy, the oranges are dry… I don’t know what’s going on with the papayas!

 

ot

meni mala pijaca u 70a uglavnom zavrsava posao, alternativno velika u 44.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...