Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

mi smo pre neku noć u tempu pitali zašto nema nekih artikala, i zašto deluje da je smanjen asortiman

'nema ko da izbaci iz magacina, nedostaje radnika' smo dobili kao odgovor.

u lokalnom maxiju se vidi da ih nema dovoljno, posebno u 2 i 3 smeni.

Link to comment

koliko kosta?

uvek zaboravim sta su to lebjebije... odakle to ime uopste? italijanski prosto i nezaboravno: ceci. volim ih skuvane u paradajz sosu

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
On 13.2.2020. at 19:53, darling said:

vratile se leblebije stvarno, nije samo kod morgane, ima ih od danas i kod nas u turskoj.  jos da ponovo ugledam kondenzovano mleko i prestacu da brinem da maksi propada i sta ce biti s nama :D

 

 

 

Kaži mi koji je tvoj Maksi i reći ću ti u kom delu Turske živiš?

 

y4mRo6dPJ-HJpi3L8HeY7T4F9vPc4ixGU7Pp2wt_

Link to comment
On 13.2.2020. at 22:48, darling said:

meni je previse kokosovog mleka, pa smanjim.

jel ide pasulj s kososovim? nisam nikad probala, a rado cu ako kazes da ide. vise volim pasulj od leblebija.

a ne, ovo moje je bez kokosovog mleka :D

suština je u bazi (crni & beli luk + đumbir), bundevi i nečemu skrobastom, a nadogradnja može ići gde god te mašta odvede, kao i za sva jela

uz tu osnovu se može propržiti malo čilija, pirea od paradajza da karamelizuje, može se dodati još neko neutralno povrće (malo paprike, tikvica...), za mesoždere može  s mesom, italijani dodaju neko zrnevlje (ječam, spelta...), može i to zelenilo što žena sa videa meće, može bez jakih začina, samo peršun ili malo žalfije, a može i kokosovo mleko kao npr. ovi koji su stavili skoro pa sve :)

 

(upravo kuvam za večeru, pasulj crveni)

 

 

@Ras

je l ovo recept koji je darling postavila?

tako izgleda u RL?

 

mislim, da znam šta da očekujem ako se privatim da pravim nekad

(sviđa mi se kako izgleda, uzgred)

Link to comment
22 hours ago, mlatko said:

dobra cena, ali kvalitet upitan (da ne kazem verovatno los) voleo bih da probam svakako...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Probao danas mlečnu. Ne kažem da je kvalitet, ali ne deluje mi ništa lošije od Najlepših želja i Milke, a svakako bolja od nekih slabijih domaćih brendova. Dosuše, premali uzorak, trebalo bi pojesti par komada za detaljniji utisak. :D Mlečna i crna (50%) 59 dinara, mlečna sa lešnicima i bela 5 dinara skuplje.

Edited by mraki
Link to comment

crna sa 50% mi zvuci malo crna... koliko % je deklarisano u mlecnoj? zato ti je bilo potrebno da pojedes par komada jer je "razvodnjena". u sustini i ja uglavnom volim pojesti 3-4 kockice takve statkišave cokolade iz navike jos odmalena.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Ma to za par komada je bila šala, naravno da ne može biti kvalitet za te pare. Samo kažem da mi se čini u rangu sa većinom popularnih brendova koji se prodaju po supermarketima ovde a čiji je kvalitet isto upitan.

Edited by mraki
Link to comment
1 hour ago, beyoncé said:

a ne, ovo moje je bez kokosovog mleka :D

suština je u bazi (crni & beli luk + đumbir), bundevi i nečemu skrobastom, a nadogradnja može ići gde god te mašta odvede, kao i za sva jela

uz tu osnovu se može propržiti malo čilija, pirea od paradajza da karamelizuje, može se dodati još neko neutralno povrće (malo paprike, tikvica...), za mesoždere može  s mesom, italijani dodaju neko zrnevlje (ječam, spelta...), može i to zelenilo što žena sa videa meće, može bez jakih začina, samo peršun ili malo žalfije, a može i kokosovo mleko kao npr. ovi koji su stavili skoro pa sve :)

 

(upravo kuvam za večeru, pasulj crveni)

 

 

@Ras

je l ovo recept koji je darling postavila?

tako izgleda u RL?

 

mislim, da znam šta da očekujem ako se privatim da pravim nekad

(sviđa mi se kako izgleda, uzgred)

 

Ovako je kod mene izgledalo, ne znam da li je to RL, ili ne?

 

Ne znam na šta se tačno odnosila @darling primedba o kokosovom mleku. a mislim ipak na rp iz NYT (sa videa). I meni se učinilo da je previše dve konzerve kokosovog, ja sam svakako koristio samo jednu. Imao sam i kelj na raspolaganju, ali sam se u min do dvanaest odlučio za bejbi spanać. Takođe, koristio sam samo vodu, a ne neku supu, ukus je već vrlo bogat, a masnoće ima sasvim dovoljno i ostavio sam (namerno) možda malo više tečnosti, nego u rp Nisam imao sveži korijander (u par prodavnica danas ćorak), koji meni prirodno ide uz ove istočnjačke kombinacije, a sveža nana koju sam koristio za dekoraciju, zapravo se i ukusom savršeno uklapala. 

Link to comment

Dopao mi se ovaj stju, samo sto cu ja blitvu na kraju da dodam i da mislim da su previse 2 konzerve kokosovog (koje koristite, ono iz Maxija?), ali zato imam pileci bujon [emoji849] malo samo, da zacinim i zgresim truncicu [emoji846]

 

Sve recepte sacuvati negde odmah, posle to ovde nema trika da se pronadje, svuda ih ima -.-

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...