Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

koliko napravis od smese. ja pravim male i to mi je jedan od tapasa na arapskoj veceri na kojoj ima i svega ostalog. ono, u fazonu sam da ako nas ima 3, 4, na jednom tanjiru ce biti i falafeli iz jedne kese. da je samo falafel sendvic, bilo bi mi za dvoje. da mi je ceo obrok samo falafel bez icega, pojela bih sama celu smesu. 

Edited by darling
Link to comment
 
Пише на кеси 13 до 15 комата.
 
 
Pa i meni se činilo da vidim neke cifre, al moram paziti kako se izražavam...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

jesam umislila il je stvarno nestasica zaledjenih visanja? ne vidim ih, nije da intenzivno trazim, al kad god sam se masila da kupim, nije ih bilo. ni u onom mom organic snacku ne dizu slusalicu. sta je to, dal hara neka frozen fruit mafija? 

Link to comment

Moja žena kaže da je sve ok...
Mi to u radnji odgovarajućeg imena Eskimče...
Sad ću da naručim koljač sa višljama za vikenad!



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

U vezi čubrice - kapiram Pavlovljevljejevljev rezon, zajebano je kada se nađeš u sredini u kojoj se začin koristi u svakoj prilici. Jednom sam imao takav problem sa svežim korijanderom. (znam, za neke je ovo blasfemija, ali meni nikako ne odgovara list korijandera. seme mi je skroz ok). 

 

Fora sa čubricom je što je treba koristiti umereno. Evo recepta koji sam napravio pre par dana. Improvizacija u hodu koja je uspela. 

 

3 bataka sa koskom bacio na malo ulja na kratko prženje sa obe strane, samo da dobije boju. Dodao šampinjone i crni luk na 5 minuta, a potom bundevu, šargarepu, krompir, patlidžan. Nalio vrelom vodom da se ukuva 20 minuta. Dodao sam tikvicu u tom periodu. Od začina koristio sam neke domaće varijante (mlevena usoljena paprika, domaći suvi začin). 


Onda sam odlio veći deo supice a u pleh za rernu presuo suve sastojke i to malo supice, obazrivo dodao čubricu i jedan zavrtaj karija . To se zapeklo pola sata i bilo spremno da se smaže.

 

Evo, ćerka zvanično probala kari i čubricu. Ako može ona, možete i vi :) 

 

 

 

 

 

Edited by pacey defender
Link to comment

nema nigde dobrog marcipana, mozes da kupis ono sto ima. u maksiju ima delezovog marcipana s 50 posto badema, na pijaci ima zentisa, on je par posto vise badema, i to je to. na pijaci ima i madjarskog marcipana, al je bljak, preslatko, s malo badema. 

i naravno tetka savet: cero, napravi sama :D

 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...