Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

U zr bude sredom i subotom u univeru. Ja sam nabavljala jedno vreme redovno i kuvala bujon zbog kalcijuma, samo od kostiju u zeleni. Sad nisam neko vreme pravila, ali dobro si me podsetio. Dakle, moglo bi biti i kod vas, samo pitaj kojim danima dobijaju...

Link to comment
On 28.3.2019. at 16:43, Host said:

Ja sam u Veru kupio marinirane incune koji odgovaraju opisu. Dobro sam ih oprao, osusio, obilno posolio i ostavio preko noci da so izvuce vodu i malo ih konzervira. Sutradan sklonio visak soli i ubacio u dobro mulje. Bili su bolji od najskupljih kupovnih.

 

Uglavnom ih koristim kao dodatak da pojacam umami nekim jelima (npr. super idu u sporo kuvajuci bolonjez) i za puttanescu.

nadam se da ce biti dobri... stavila sam malo i kapara, a ostalo uradila po tvom uputstvu. javim kada probam, lici mi da ce biti odlicno! 

fala :)

11.jpg

Link to comment
50 minutes ago, Host said:

Eto, spremila si kombo za puttanescu. Sitno seckani incuni i krupno seceni kapar i masline se proprze na mulju ugrejanom sa tucanom paprikom i blukom (*), doda se pelat i krcka desetak minuta. U to na minut al dente spagete, odozgo persun. Moze i neka druga vutra, ja stavljam persun da doda malo svezine.

 

(*) bluk presecen na pola u mulje, pa izvadjen pre dodavanja pelata. Moze i sitno seckan pa da ostane u sosu.

 

@ivy: jel moze da se nadje testenina tvoje sestre van Novog Sada?

e, aj mi stavi mrdalicu u avatar

Link to comment

Ja da prijavim senf iz lidla kao baš dobar. Piše pikant, al se komotno jede. Što me podseća da u fridžu imam kanticu senfa iz metroa. Al tog kad kušaš tačno dve igle probodu iz usta, kroz nos i oči u mozak. 

Link to comment
1 hour ago, renne said:

Odličan miks pečuraka u LIdlu

I raviole sa sirom i tartufima

i više nego solidan čedar sir

Tartufi ima se može se...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...