Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

:)

 

borovnice su odlicne, sumske. koliko je suma organska, toliko su i borovnice. ne znam ni kako se tu procenjuje klasa, sumske su sve uvek iste velicine. napunicu zamrzivac njima. u pravu si za cenu, nikad u maksiju nisam kupila 300g za manje od 300 dinara, a ove sezone uopste je nisam videla.

ostali iz konzorcijuma hvale kupine, kajsije i suve sljive bez kospe. 

visnje nisam nacela. maline i jagode kad potrosim ove iz zamrzivaca.

jabuke imam sveze.

zovu nismo narucivali, sta bismo s njom. ni macu takodje. 

 

 

 

 

Link to comment

Sumska nema klasu, to se otkupljuje bez klase, ove iz uzgoja imaju klasu, a klasa se jednostavno odredi ovi u hladnjacama imaju traku sa "sitom" i sito se smanjuje kako traka prolazi pa najkrupnije padaju prve, a najsitnije na kraju i tako im se odredjuje klasa. 

 

Sve u svemu to je ta cena i nema bojazni u sezoni direktno u hladnjaci mozes da kupis i za 300din kg, ali dok stignes do kuce vise nisu zaledjene pa onda mu is muku gde da potrosis instant 3kg borovnica :D, a nikako nije dobra ideja da ih pojedes sve :D

Link to comment

skuvas ih, pa mogu da stoje u frizideru 7 dana, taman dovoljno da se prozderu tri kile. 

ja ih sad trpam gde god imam priliku, u ovsene, kefir, a svidja mi se da ih glockam i poluzaledjene. nema govnastih i trulih zalogaja, ukusne su. 

 

ovi donesu u rucnom zamrzivacu. i ja sam bila skepticna, al sam se  zrtvovala s prijateljima da primim metak za sve vas. ceni, mraki :D

 

Edited by darling
Link to comment

Bila sam prosle nedelje u Lidlu prvi put : )))

Poslusala sam vas za madjarske kobaje, plavi puter, sufnudle, isprobala neka peciva (strudla sa makom mi se ne svidja ima neki smek), divne su im tanke zelene tikvice, crvena silja odlicna, a najvise mi se dopala ..

69af50346f138eb2aa35b484d0fe8b9e.jpg&key=2086819036180b579026cb3a1e5be113ba8d1e06dae2d39c9929501b2af5f89d

Mozda ima i neka bolja, ali ova mi je bas legla [emoji4]

Bila radnja puna penzosa (zivi bili), a ja zurila, pa sam samo protrcala, nisam nista istrazivala, zagledala i njuskala, ovog puta.

Link to comment
4 minutes ago, Bujodrag said:

a gde je ona neka ovde spominjana (i valjda hvaljena) beogradska radnja gde se na merenje mogu kupiti dobri čajevi. Ovo skorašnje iskustvo s povraćanjem je obnovilo moju želju da pijem Earl Grey čaj. 

 

Link to comment

U, pa to mi je u komšiluku.:thumbsup:  Hvala.

Sad se upravo obuvam i probaću da odem do Vera da vidim imaju li onaj Ahmed što mi je Divna Gospa preporučila.

 

Al' ako i nemaju, znam da imaju belu Linoladu tko da odlazak, uspešan ili ne, neće biti uzaludan.  :happy: 

Link to comment

Od cetvrtka u Lidlu dani Spanije ili kako se to vec zove. Intresantno mi je zbog corizo kobasice, ne znam kakva je, a jedinu koju sam ovde jela da je dobra i da sam uopste videla na kraju, bila je neka u Metrou, spanska bas, no odavno je nema.

 

Ahmad caj imas u Maksiju Bujodraze, mada si ti napisao Ahmed, pretpostavljam da je slovna greska... ja ga kupujem, zeleni sa jasminom divan je, odlican i crni sa vanilom, ali mu je cena oko 360 din

 

 

 

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, Jumanji said:

(....)
Ahmad caj imas u Maksiju Bujodraze, mada si ti napisao Ahmed, pretpostavljam sa je slovna greska... ja ga kupujem zeleni sa jasminom, divan je, ali mu je cena oko 360 din

 

 

Nije bila slovna greška, namerno sam napisao tako e da bih ispao pametan jer, vi'te kako se kul zezam.  :) 

 

Svakako, hvala na informaciji.

Čekiraću sve varijante. Sve ćešće mi pada na pamet da bih mogao da nadjem neku novu sklonost, estetizacija života je OK ali čini i da dosada postane bitan faktor.

 

Pa, eto, na šta bih mogao da počnem da se ložim? Bolje na čaj nego na srnetinu ili neku skupu drogu.

 

 

Link to comment
4 minutes ago, Bujodrag said:

(....)

 estetizacija života je OK ali čini i da dosada postane bitan faktor.

 

 

 

A što se ovoga tiče, preporučujem svima da pričitaju knjižicu Filozofija Dosade, lika koji se zove Laš nešto Svensen.

Odlična je. Zabavna i ozbiljna. Koristi razne izvore kao primere, Prve filozofe estetike zla ali i Vorhola, i primere moderne muzike i filmova. Preporučujem.

 

Warning: spominje i Hajdegera :ohmy:, ako se ne varam  

Link to comment
On 14.3.2019. at 8:11, Jumanji said:



69af50346f138eb2aa35b484d0fe8b9e.jpg&key=2086819036180b579026cb3a1e5be113ba8d1e06dae2d39c9929501b2af5f89d
 

 

Će da se proba. 

U pekari uvek može nešto da se iščeprka. U subotu ujutru pazario neke zemičkice. Bile su dobre tada, al jutros kad sam je presekao na pola i stavio da se tostira nisam imao prevelika očekivanja. Kad ono međutim. Fenomenalna podloga za avokado i jaja sa šunkom. E da i avokado je dobar, a bio je 84 din/kom. 

Link to comment
27 minutes ago, Jumanji said:

dani Spanije ili kako se to vec zove.

Sol & Mar se obično zove. Chorizo je ok da se proba, ali realno su naše kobaje za klasu bolje. Dobri su sirevi, naročito manchego, paelje su sasvim ok i skoro sve morsko.

Link to comment

[emoji3] sol&mar

Mislis corizo iz Lidla nije neki?

Bome onaj u Spanjji bio carski, a koje su to nase bolje, imam problem tu sa kobajama

Ee avokado nisam videla [emoji106]

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...