Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

meni se nije svidelo bash. chudnjikavo.

 

jel baca na makonju? jel moze da se nategne boca kad mi padne mak u organizmu? jel moze da sa zalije rezanac pa da bude rezanac s makom? jel crno? ;)

Link to comment

jel baca na makonju? jel moze da se nategne boca kad mi padne mak u organizmu? jel moze da sa zalije rezanac pa da bude rezanac s makom? jel crno? ;)

zapravo mi ne baca na nishta, ali mi se nije svidelo. tj svidelo se mozda malo hipsterski, ali samo meni, a kad to ja pravim salatu ili bilo shta samo za sebe <_<

 

nije crno :D

 

 

 

edip. munze pijaca, moj diler suvog voca ima neke suve shljive i kajsije nekako marinirane u soku od jabuke. i ushecereni kumkvat. choek je u gornjoj pijaci, kod policije, gde je voce.

Edited by gospa buba
Link to comment

zapravo mi ne baca na nishta, ali mi se nije svidelo. tj svidelo se mozda malo hipsterski, ali samo meni, a kad to ja pravim salatu ili bilo shta samo za sebe <_<

 

nije crno :D

 

 

totalno sam izgubila interesovanje kad sam procitala salata. toliko sam zelela da to bude esencija strudle u malenoj boci koja se nakapava u nos. i usi. a moz i u oci :D

 

 

nabasala sam na ove http://www.suncokret.rs/ i tu videla ulje od maka...

Link to comment

totalno sam izgubila interesovanje kad sam procitala salata. toliko sam zelela da to bude esencija strudle u malenoj boci koja se nakapava u nos. i usi. a moz i u oci :D

 

 

nabasala sam na ove http://www.suncokret.rs/ i tu videla ulje od maka...

njhove su dobre chia sjemenchice, tj dobre i imaju bolju cenu od drugih. a maka uzmi neku malu flashicu pa probaj, nemoj mene da slushash ^_^

Link to comment

Šta je kumkvat i čemu to?

 

....shit has hit the fan...

 

Neki citrusi, ima ih na Krfu. Par koje sam probala su bili preodlični, a onda naiđe u istoj tegli par tako ogavnih da se ne da opisati. Možda zavisi koliko ih zrele uberu. Elem odlična voćkica. Prave slatko, ušećereno, neku vrstu rakije...

Link to comment

Nesto kao minijaturne mandarinice. Sve lakse se nalazi po BG

 

Ja isklijao par komada pa cemo videti hoce li nekad roditi. Ti citrusi obicno moraju da se kaleme da bi radjali al sam optimista za limetu koju gajm tri godine i sada za kumkvatice. Puno mi dvoriste raznih citrusa. Limun, mejer limun, neke pomorandze. Odavno nemam pojma koji je koji :)

 

a7025fb40f7bd228e37b42829949f5c8.jpg

Link to comment

ooooo... a meni su ti suseni kumkvati su jedna preodlicnost! ja sam u moskvi, pre desetak godina, bila totalno navucena na kasu od grečke/heljde i na suvi kumkvat. jedino sto sam tad mislila da je to neka mala, nezrela mandarina koju osuse, nisam imala pojma da to voće uopšte postoji. prodavali su ga uzbeci koji su po moskovskim pijacama uglavnom držali te prodavnice suvog voća, a ima ga kod njih i kod turkmenistanaca i tadzikistanaca, mada je originalno iz kine i zaista ga kinezi i zovu mala mandarina. ... u evropi ga ima na krfu, to je njihov lokalni specijalitet, verovatno je neko od moreplovaca doneo biljku iz kine pa se zapatila i prosirila i prodaju ga u svim oblicima - susenog, kao slatko u teglama, a ima ga i svežeg. maksimalno je turistički izrabljen tamo, pravi krfski suvenir. od pre jedno 4-5 godina ga i kod nas donose svezeg po piljarama, samo se opere i jede sa korom i nije los ni takav. mada je meni osuseni  lepši. :-) a cula sam da ga sad mnogi gaje sobnu biljku, poput limuna npr i da im radja (evo sad videh da je katamaran rekao da ga gaji, a nismo ni sumnjali da ce on pokusati da ga zapati :-)

Edited by nezvanova
Link to comment

Meni taj kumkvat nikakav

 

Meni uglavnom prekiseo. Al lepa biljka i lepi plodovi.

 

Par puta sam hteo i da ga kupim po gradu al mi trazise sumanute novce.

 

edit: mislim da sam vidjao te susene po pijacama.

 

Zapatio sam ga skroz lako. U principu svaki citrus lako isklija. Nije bas 100% klijavost al ako bocnes 3-4 semenke 1-2 ce da iskoci.

 

Koliko znam limun mi skoro sigurno nikad nece radjati dok je za limetu bas pisalo na Kupindu da ne mora da se kalemi (sto je daleko od bilo kakve garancije)

 

oko kukmvata sam cuo razlicite price

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...