Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

nudle bi trebalo da su po pravilu od pirinca, ne?
mislis, pirincanog brasna? pa da, u aziji dominiraju ali nije iskljucivo. ima ih i od raznih drugih zitarica. meni najukusnije - soba - su od heljdinog.
Link to comment

da, mislio sam od pirincanog brasna, koje se pravi od pirinca, pa su i noodles od pirinca. :P ali u pravu je Zverilla, to je ime za sva testa koja se kuvaju, azijska su samo podskup, mada sam ja mislio da je noodles naziv samo za one njihove izuvijane rezance.

Link to comment

pa, bre, meri..ima toga u svakoj normalnijoj kasapnici. kao sto rene rece, u onima oko pijaca ima 99% ali i u onima udaljenijim od njih to nije eKzoticna roba.ako se ne pronalaze, kazi da dajemo tacne dnevne koordinate o polozaju papaka u mesarama.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Postoji li u BGu neka poslasticarnica koja pravi salep? U mom gradu gde sam odrastao to su pravili samo dva poslasticara...jedan je Makedonac a drugi Goranac...Ovde gde god da sam pitao svi su se cudili sto trazim salep...kao to niko vise ne pravi...

Link to comment
Postoji li u BGu neka poslasticarnica koja pravi salep? U mom gradu gde sam odrastao to su pravili samo dva poslasticara...jedan je Makedonac a drugi Goranac...Ovde gde god da sam pitao svi su se cudili sto trazim salep...kao to niko vise ne pravi...
ne da ja znam. ja sam isto tako iz detinjstva zadrzao totalni fetish na salep, a ono sto sam pio u turskoj mi nije bilo tako ukusno kao ono ovde. nazalost vec 20 godina nisam naleteo na tako nesto u beogradu. poslednja koja je imala salep je bila ona famozna turska poslasticarnica u makedonskoj preko puta DoB-a ali ni tamo ga nema od ranih osamdesetih.bojim se da je najblize za salep makedonija. na kosovu nisam bio pa ne znam, mozda ce harper ili neko od tamosnjih znati da odgovori.ili jug srbije, mozda nis?
Link to comment

Sta je fucking salep. Ja sam bre iz turskog grada i ne secam se toga. Imamo bozu, imamo peljte, kadaif, sok od ruzinih latica, sok od zove, baklave, dudove...Kladim se da ste izmislilil naziv :unsure:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...