Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

Ne bih baš rekao da je stvar u kompleksnosti, pre je čista nefilmičnost u pitanju. Dinu 80% čine unutrašnji monolozi, to je praktično nemoguće preneti na ekran, moraš da uzimaš ogromne kreativne slobode što je uvek rizik.
Da,da, upravu si, nisam se najbolje izrazila.
Link to comment

Vini, omašio si razrešenje, jer se objašnjenje daje tek u trećem delu trilogije, jebi ga. Doduše, možda grešim, ali nisam mogao da čitam ceo wall of text posle prve promašene premise. Što se tiče Dine, meni se ona potpuno raspala kod God Emperora, knjige koju sam čitao godinama. A planiram da nekad završim ceo opus.

Link to comment

Meni je God-Emperor bio OK, kao i Children of Dune, a Dune Messiah mi je bio verovatno najbolji deo u čitavoj seriji, bolji i od originala. Zato su mi Heretics i Chapterhouse bili neviđeno smaranje.Za Spin jebiga, komentarišem samo ovo što sam pročitao, prvu knjigu kao knjigu za sebe, a ne kao trećinu trilogije. Bio mi je potreban konkretniji zaključak, makar priča ne bila gotova. Pročitaću i druga dva dela kad stignem, ali čisto sumnjam da će uspeti na zadovoljavajuć način da objasni zašto ih uopšte spinuju.A TL;DR verzija ostalih zamerki, samo za tebe: - Self-replicating nanobots na solarni pogon ne funkcionišu kao platforma za istraživanje svemira, bez obzira koliko im vremena dao.- Marsovci i njihov transformativni mutagen wonderdrug su prilično odvojeni od centralne teme knjige.- Likovi su prilično beživotni i neemocionalni, iako je naratoru navodno glavna motivacija za sve što radi childhood crush. Sve Spokovi, nigde Kirka.

Link to comment
Za Spin jebiga, komentarišem samo ovo što sam pročitao, prvu knjigu kao knjigu za sebe, a ne kao trećinu trilogije. Bio mi je potreban konkretniji zaključak, makar priča ne bila gotova. Pročitaću i druga dva dela kad stignem, ali čisto sumnjam da će uspeti na zadovoljavajuć način da objasni zašto ih uopšte spinuju.
Kao sto sam vec pisala (a lrd nece da se ljuti :) ), moja iskrena preporuka je zaobidji nastavke u sirokom luku. Moj utisak je da su nastavci isiljeni i ja bih bila mnogo srecnija da je ovo ostalo na prvoj knjizi.
Link to comment
Hvala :)Da li bi je mogao staviti ponovo? (Ili makar napisati kako se tacno zove?)
Čudesa očnog bljeska.http://www.sendspace.com/file/cnbd9r Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
Hrvatski prijevod, naslov Potpuni raspad, guglabilan pdf
Ahm, može li mala pomoć prijatelja? :blush: Može i na PM.
Kod mene je svi islo obrnuto. Prvo sam procitao knjige, onda tek mnogo kasnije odgledao film. I secam se da mi je film bio veliko razocarenje. Ono, celave Bene Geseritke, hellraiser Esnaf, heart plugovi, ona macka sto se muze... :huh: I sto je najjace, lik je izbacio jedan od temeljnih motiva Dune univerzuma, ratovanje hladnim oruzjem, i dodao idiotski podzaplet sa zvucnim pistoljima . :isuse:Sad sam se navikao da gledam film kao potpuno odvojenu pricu od knjiga, i iz te perspektive mi je ok. Vizuelni stil je jako zanimljiv i originalan. Kostimografija je odlicna. Muzika je ok. Ima tu dobre rezije. Kad bolje pogledam stvari, Linc i jeste uspeo lepo da prenese taj psiho-ezoterijski momenat iz knjige, ali je u onom, jednako dominantnom, politickom delu potpuno zakazao.E sad, ona Hallmarkova miniserija je vec tesko sranje. Za nju bas ono nemam nista lepo da kazem. Potpuni promasaj. I sto je najjace, i u njoj forsiraju vatreno oruzje.
Tu su DeLaurentisi zasrali. Nisu bili u stanju da obuzdaju Linčovo ludilo, pa je došlo do punog izražaja. U čitavom filmu težište je prebačeno na bizarnosti i tako je sve otišlo u jedan ne baš lepi kurac™. Šteta :( Mogla je biti filmčina.
Link to comment
A TL;DR verzija ostalih zamerki, samo za tebe:- Self-replicating nanobots na solarni pogon ne funkcionišu kao platforma za istraživanje svemira, bez obzira koliko im vremena dao.- Marsovci i njihov transformativni mutagen wonderdrug su prilično odvojeni od centralne teme knjige.- Likovi su prilično beživotni i neemocionalni, iako je naratoru navodno glavna motivacija za sve što radi childhood crush. Sve Spokovi, nigde Kirka.
Pa nemam zamerki na ove zamerke, stoji sve.
Link to comment

Počela sam da čitam Buđenje nemani Džejmsa Korija

Iza imena Džejms S.A. Kori nalaze se autori Danijel Abraham i Taj Frenk. Roman Buđenje nemani, koji je bio u užem izboru za nagrade Hugo i Locus, im je prvi zajednički roman.
, inače tu knjigu sam kupila kao treću Laguninu u Noći knjige, da bih dobila popust od 35 %, samo sam zgrabila sa police, nadajući se da je SF.Na koricama piše da je spejs opera.Kad počne da se čita ispade jedan staromodan ( ne u lošem smislu) svemirski krimić smešten u okruženje koje je kao prepisano iz nekoliko knjiga Artura Klarka. Nisam ga još završila, planiram to za vikend, i moram da priznam da jedva čekam da vidim rasplet. Edited by Arkadija
Link to comment

I javi za mene najvažniju stvar. Da li je u pitanju tzv. standalone ili će se razvući ko' Kasandra... :)Napokon sam uspeo da dovršim Digitalni ugljenik... Kakvo ludilo :ziga:

Link to comment

Da javim da sam pročitala do kraja Buđenje nemani.Prava knjiga da se ponese na more i pročita bez većeg naprezanja.U prvom delu ima elemente krimića, kasnije se pretvara u napetu poteru po svemiru za tajanstvenim entitetom/objektom/grozotom kojoj smo i sami doprineli.Svi likovi su stereotipni, mada neki opd glavnih imaju i nestereotipne crte.Kao viziju relativno bliske budućnosti, ovo bi mogla komotno da zamislim kao realnu opciju. Zemlja i Mars su planete matice, a kolonisti žive po raznoraznim mesecima i velikim asteroidima. Međuspobna mržnja je zagarantovana.Sve u svemu prava spejs opera, posle koje, za divno čudo, ne ostaje bljutav ukus u ustima.Knjiga ima logičan i zaokružen kraj, ali ne bi me iznenadilo da se pojavi i nastavak.

Link to comment

Aj mi pomognete u vezi jedne knjige. Davno sam je citao, nikad zavrsio, hocu da je zavrsim, a zaboravio sam kako se zove. SF horror je valjda.Radnja je na Zemlji, savremeno doba. Neki vanzemaljci vucjeg izgleda su se navadili na ljudetinu. Da bi dosli do ljudetine, jednu od njih su estetski operisali da izgleda kao zena. I onda ona stopira ljude na putu, otima ih, tovi, a njeni silaze s vremena na vreme da pokupe otete.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...