Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

kad ces da nam javis kako je ispalo? :)

 

dal bi mogo taj recept bez secera, da samo jabuke zaslade kolac?

e ispalo super....nisam verovala da ce s e povezati tako bez icega, ali izgleda da jabuke puste sok za tih dva sata sto stoje  i kokos i brasno se natope, a dok se pece secer se topi...uglavnom ispalo kompaktno i rumeno u mojoj karakusljivoj rerni. slikala bih, ali ja sam sad preuzela fazon da napravim slatko pa razdelim pa nije ostalo nista u kuci.

 

vidis, ne znam, ali moguce da je secer element povezivanja, ali mozes da probas. ja sam pravila sa ovsenim i jecmenim brasnom i umesto secera stavila fruktozu.  sto socnije jabuke, to bolje rekla bih....

Link to comment

Kada su Sultana nabili na kolac? Znam da su se Požeška i radnja kod Vuka zatvorili još ihahaj odavno, ali nisam uočio da više ne radi ni "centrala" na trgu, slabo tamo prolazim. Naravno, sajt i dalje uredno zbunjuje neupućene :)

 

edit: Kuj gi mica džaci sa umetanjem linkova u tekst poruke? Ranije je to bilo aftamacki, sad mora prvo da se odabere "anchor in the text".

Edited by ajgor
Link to comment

I ja bio u Mandarini. Bolje i jeftinije od onih iz Krunske. Za sad probao limun tart sa "kavijarom od jagode", neki nugatni kolac, ono nesto kremasto sto se zove "nesto nesto de mandarina" i neki cokoladno bananasti.

 

JBg imena su im cudnovata pa nisam zapamtio najbolje ali generalno sve je super ukusno.

Link to comment

ne znam kako se zove ona poslasticarnica u nusicevoj al' sto im je moskva snit....kupila koleginica danas za cast, bilo me sramota da uzmem jos jedno parce, osecala sam se kao oliver tvist

Link to comment

cuvaj je od macke, moja juce ukrala 200 grama pite sa jagodama i pojela sveeeeeee, a to je nekih 10% njene telesne tezine. kao kad bih ja pojeo 9 kila kolaca. naravno posle toga cviljenje, previjanje od bolova, onda proliv i na kraju povracka all over. sad kada joj je to proslo, vidim da opet merka kakvu ce nepodopstinu da napravi.

Link to comment

Čuvam, senka sva ta testa voli da se obždere pa onda kuka celu noć.

btw napravio i pitu sa jagodama

a i princez krofne, one™ pa ti vidi :)

Link to comment

Napravih pitu sa trešnjama, savršenstvo

ja obozavam tresnje, a nikada nista nisam pravila sa njima. jesi li pravio pitu tipa ''savijaca'', sa tankim korama, ili sa masnim testom, kao pite sa sa jabukama il' visnjama? 

Edited by nezvanova
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...