Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

ajd' dosta sam se folirala, evo recepta :D
dudo, zeno, znam ovaj kolac, al ga zovem ujnin bozanstveni kolac, posto ga pravi moja ujna i bozanstven je. sve si u pravu. pravila sam ga par puta u kalupu za srneca ledja. ostao mi je u posebnom secanju jer je mera prevelika za moj kalup, pa mi uvek iscuri na dno rerne, sto divno mirise dok ne izgori. ribam posle rernu, sta cu.
Link to comment
dudo, zeno, znam ovaj kolac, al ga zovem ujnin bozanstveni kolac,
:ohmy:bokte, pa mi smo rod neki :lolol: e ovaj recept smislila moja rođaka,. inače profi poslastičaristraživala sa količinama svega dok nije došla do neke svoje perfekt kombinacijejel' moguće da se baš podudaraju 100%ok, jeste se ona oslanjala na neke bazične recepte, al' garantujem da ovaj nije prepisan odnekud tačno ovakav
Link to comment

imam ja bolji recept :P4 jajeta, 6 kašika šećera, 6 kašika brašna, 200g obavezno iseckanih oraha, 200g suvog grožđa (mada može i bilo koje drugo suvo voće), 2 štange obavezno narendane čokoladepromešati, ubaciti u kalup (mislim da je to onaj koji vi zovete "srneća leđa", ima udubljenu štraftu po sredini i poprečne štrafte) i ispeći u rerni na oko 180c (proveravati najbolje nekim tankim štapićem ili eventualno viljuškom, kad ne bude više lijgavo gotovo je)inače mi ga zovemo "srušen kolač" (jer je bio srušen jednom prilikom) a u široj familiji ga zovu "čokoladni rolat"

Link to comment

pih, sad me minirate sa isto kao nekim super receptima, ma hajte -_-a sad ozbiljnonajdobronamernija preporuka da te svoje recepte koji vam se dopadaju probate sa integralnim brašnom, neverovatno koliko promeni ukus u smeru neke prefinjenostižuti šećer takođe ne odmažepotapanje suvog voća u pomorandžin sok i dodatka nekog alkohola daje sjajan šmekmale cake koje ukus i celokupan doživljaj poboljšavaju drastično

Link to comment
bokte, pa mi smo rod neki :lolol:
e i ja sam vam rod, samo sto je moja ujna izdasnija, koliko se secam 700g suvog + kostunjavog voca i 250 grama crne cokolade, raspada se od svega, savrsen.
Link to comment

ovog vikenda na red je došla bajadera:300g (može i 500 ko voli mnogo slatko, no ja najviše volim oko 300) šećera istopiti i prokuvati sa 2 šoljice vode, pa u to dodati 200g mlevenog keksa, 200g mlevenih lešnika i 250 putera.U polovinu smese dodati štangle topljene čokolade, pa sipati smese u pravougaonastu posudu jednu preko druge i staviti u frižider.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Napravio onaj brzinski kolač sa jagodana. Jednostavnost pripreme i ukus obrnuto proporcionalni. Obožavam
daj uputstvo, da i ja probam, dok ima dobrih jagoda ovde.
Link to comment

Tri jajeta, 14 kašika šećera, 14 kašika mleka, 10 kašika ulja (ili adekvatna količina maslaca), 20 kašika brašna, prašak za pecivo, vanilin šećer.Umutiš jaja, pa dodaš šećer, ma mleko i masnoću, pa brašno i prašak za pecivo.Staviš u zagrejanu rernu na 180°, pa pečeš 5 minuta. Izvadiš, pobacaš jagode odozgo, pa vratiš na još nekih 10-ak minuta.Na kraju pospeš šećeromnu prahu.Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

Link to comment

renne, a sta bi se desilo kada bih to stavio u silikonske kalupe za projice? ja nikada nisam pravio kolace, nemam ni posudu za to...jel bi to moglo tako?

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...