Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

auu.. pa to je bas tanko.. ja sam se sada izborio da jedna bude pet. inace moja keva stavlja tri. ja bih voleo kada bih nasao odgovarajucu proporciju. npr, znas one lenje pite iz dobrih, starih pekara? kada stave malo fila izmedju dve prhke, debele kore. e, ta pita [lenja] mi je zakkooooooooooooooooooooooon! i takvu moja keva ne moze da napravi :( njoj kora nije ista, plus fila ima toliko da preovladava. mada, uglavnom te domace lenje pite, kada sam probao kod drugih, sve isto lice, imaju ukus.

Link to comment

U pitu sa visnjama stavljam tri kore i to mi je taman, a sta sa lenjom pitom?

Ja trpam isto fil u obe, jer tako vise volim, a ti koliko kapiram vise bi testa u obe varijante? [emoji4]

 

 

 

 

Link to comment

da, ili neka proporcija testa i fila da bude srazmerna. ne volim kada ima mnogo fila, onda isti preovladava. kod lenje pite [kupovne] taj odnos je fenomenalan, ali verujem da je i zbog same kore, buduci da je drugacija nego domaca npr.

 

kada bude gotova [pita sa visnjama], bas me zanima kakava je ova gde su pet kora. mada.. ne verujem da je to neka razlika u odnosu na tri, ali videcemo..

 

+

 

znas li mozda onaj jednostavni kolac sa visnjama, to bas volim. tu su visnje rasporedjene onako nasumice, i vise je kora u pitanju nego sam fil, ond. visnje. to je isto tako ok sa breskvama.

Link to comment

Ti si neki testoman [emoji4]
Pa kombinuj sam, oduzimaj, dodaj i obavezno belezi, pa ces doci do zeljenog. To ti je najbolja metoda.

Sto se tice testa za lenju pitu i tu ima mnogo varijacija, manje brasna vise masnoce, umesto praska za pecivo stavis 1/2 ravne kasicice sode bikarbone, celo jaje ili samo zumance...
Kombinuj i pisi [emoji846]

Link to comment

heheh slatki ste. :)

 

inace i ja kuvam da se razumemo, ali jeste, keva kada sprema - ne popusta. da referisem za ovu sto je imala pet kora umesto tri. pet kora da koricu slicnu bureku, o onoj donjoj kori kada kupujete burek iz pekare. na to me podsetilo. tu se razlika definitivno oseti, sto uopste nije mala stvar. drugo: visnje su bile f e n o m e n a l n e. jos su mlade, i kisele, pa su dale neku jako lepu svezinu piti.

 

@jumanji to za koru, jel bude onako prhka i granulasta kao iz pekare npr? [naravno, zavisi iz koje pekare.] sada guglam da ti pokazem, ali mi sve izlazi ovo sto je u domacoj radinosti pravljeno, nista slicno nisam nasao..

Link to comment

Jooj ne znam koliko ces da nadjes da lici toj lenjoj iz pekare, pravo da ti kazem ja bas suptotno volim ove domace, mrvicaste, a i ne pamtim kada sam jela poslednji put kupovnu, pa ne znam koliko sam merodavna da ti odgovorim.
Ali ovako, osnovno izbaci prasak za pecivo i stavi pola kasicice sode bikarbone, posto od pp mnogo naraste testo.
Drugo, sa kojom masnocom pravis, pravite? Mast je najbolja. Eto ti dve smernice, pa probaj.
I javi [emoji4]

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...