Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Da pitam eksperte za pavlaku...

Mlečne sam razumeo da nema, a ova biljna, da li je to isto što dobijem ako šlag iz kesice napravim sa mlekom/vodom?

Imam neku veliku kesu šlag krema koji ne znam gde da upotrebim inače pa me zanima može li to u čizkejk od jagoda umesto pola litra biljne pavlake?

Link to comment

Super, hvala. Skupo s obzirom koliko su šanse da je zeznem u mućenju. Pravio sam ovo već sa onom Megle biljnom i super ispalo. Mislim da nisam ni znao da je biljna dok se nije ovde povela diskusija, samo sam bio srećan što se dobro umutila. :isuse:

Elem, ta kesetina šlaga taman ima 180g i ide duplo toliko mleka, što mu negde izadje na tih pola litra.

Edited by mraki
Link to comment

Ja sam iscitavala skoro sve na nasem trzistu, osim ako nema nesto u Lidlu. I ta prezidentova je samo ona za kuvanje mlecna, ona za slag je na biljnoj bazi. Mislim da cak ti slagovi iz kesice (Etkerov) imaju vise veze sa mlekom nego  oni u tetrapaku.  Ja kupujem svez (tecniji, jedan dva dana star) mileram na pijaci i onda mutim slag. Malo zeznuto da se ne pretvori u puter pa najbolje na misice mutilicom rucno ili ako imas dobar mikser koji mozes da stavis na najmanju brzinu onda time. Tu pavlaku ne moze nista da zameni, bar kod mene. 

Link to comment

Jeste ali samo ona za kuvanje, nece to da se umuti, probala sam. Na onoj za slag pise da je na biljnoj bazi., coratala sam da iscitam :rolleyes:.

 Jedino ako kod vas tu nema neke druge vrste. Bila je samo kravica ali to su kanda prestali da proizvode. Ako je to ovo ja to nisam nigde ovde videla, ni u Maksiju, Idei, Gomeksu, Univeru ... valjda je opet ko kravicina mala kolicina koju proizvode pa nose samo u gradove. :)) 

 

42aead77e4892a51bc7c4507e5331d69543e1973.jpeg

Edited by hansolo
Link to comment

Ova na biljnoj bazi????
Pa sta sam ja citala onda... Nemoguce [emoji54]

Inace opet je nema...kazu doci ce -.-

Mileram sa sto vecim procentim m.m. (ako kupujete u marketima mislim da je od 30% samo "Od nase zemlje", ostali sve oko 21%) ... inace sasvim dobro zamenjuje sl.pavlaku, ja pravila tiramisu. Nema razlike.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...