Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

 

a sad daj sliku zaherice :)

aaa ovo tek sad vidim :)

 

e, ma estetski i nije bila neka (a i pojedena je u roku od odmah), biće slike sledeći put

a mogu napisati recept čim mi bude bio pri ruci

 

 

inače šunjam se po ovom topiku zbog radi onih tvojih zlikovačkih krempita :-), mislim da će morati da padne jedan naučni eksperiment za vikend

Link to comment

nikad mi nece biti jasno zasto ne moze da mi uspe obican zuti kolac. sta god da radim, nista ne valja. danas sam eksperimentisala s ovim . ucinilo mi se da ce slatka pavlaka resiti probleme. jok, opet ispao bzvz, spolja res, unutra zivko zdudanovic. kako ova na slici dobije rastresit kolac nije mi jasno. moj zavrsio u kanti. i posle me majo zjbva za cupavce...  :fantom:

Edited by darling
Link to comment

Ja bih pokušao sa snižavanjem temperature pečenja, moguće da tvojih 180°C i njenih 180°C nisu baš istih 180°C... Možda njena rerna greje samo na 150 kad se termostat stavi na 180... Ili tvoja prži na 220 kad staviš termostat na 180...

Link to comment

nikad mi nece biti jasno zasto ne moze da mi uspe obican zuti kolac. sta god da radim, nista ne valja. danas sam eksperimentisala s ovim . ucinilo mi se da ce slatka pavlaka resiti probleme. jok, opet ispao bzvz, spolja res, unutra zivko zdudanovic. kako ova na slici dobije rastresit kolac nije mi jasno. moj zavrsio u kanti. i posle me majo zjbva za cupavce...  :fantom:

 

spusti resetku na nizi podeljak, tako da kolac bude u sredini rerne. temp na 170 i peci sat i deset minuta. na pedesetom minutu pokri komadom folije. kad izvadis iz rerne ostavi u kalupu desetak minuta, pa tek onda vadi na resetku za hladjenje. i stavi bar 100gr secera :fantom:

Link to comment

:rolf:   kako si znao za secer? :D

 

 

fala, momci. sasvim je moguce da ga sprzim visokom temperaturom, ali sa ostalim kolacima nemam problema. takodje, kad ga mimo recepata radim s ostrim brasnom, uspeva mi, ali s mekim nikad nisam uspela da ga ispecem kako treba. mislim da cu par meseci da oladim sa zutacem, pa kad se ohrabrim onda cu, arame, po tvom uputstvu. 

 

fala jos jednom. 

Link to comment

znaci, sad da nemam drustvenih obaveza, iz ovih stopa bih umesila jos jedan sa 100 grama secera, tek da dokazem da nisam u pravu :D

ionako imam jos jednu slatku pavlaku kojoj je prosao rok   :lolol:

Link to comment

nikad mi nece biti jasno zasto ne moze da mi uspe obican zuti kolac. sta god da radim, nista ne valja. danas sam eksperimentisala s ovim . ucinilo mi se da ce slatka pavlaka resiti probleme. jok, opet ispao bzvz, spolja res, unutra zivko zdudanovic. kako ova na slici dobije rastresit kolac nije mi jasno. moj zavrsio u kanti. i posle me majo zjbva za cupavce...  :fantom:

@дарлинг ја увијек за тај колач спустим решетку скроз доле и на 180 степени 45 минута. Ставићу ти ја послије рецепт од Паскала који користим.

Link to comment

250 грама путера

250 грама брашна

250 грама шећера

5 јаја

10 грама прашка за пециво

Нарендана корица од лимуна

Све смјешаш и печеш на 170 степени 40 минута, решетку спустиш скроз доле. Када је готов, прелијеш соком од лимуна. Ова мјера је за два дугуљаста калупа. Дакле за један преполовиш мјеру, јаја наравно не можеш преполовити на 2.5 него ставиш два за један калуп. Рецепт: Pascal Dupuy

Edited by Simon
Link to comment

torte i kolaci, mesto samokritike i drugarske kritike :D

 

koristim koliko ja mislim da  bas mora. zato mi i ne uspevaju. alhemicarka  :lolol: (utefterila sam tvoj recept, tenks)

 

bilo kako bilo, pocinju mi tresnje, sto ce reci kolaci cao zdravo. osim ako ima nesto jako fino crnocokoladno bez imalo secera. 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...