Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

da, počinju trešnje i ja već sanjam clafoutis. mogu da se udavim u tome.

 

trešnje su najbolje one kasnije, crne i velike, mesnate.

Link to comment

Ja ne mogu da se odlucim koje tresnje vise volim, te crne junske ili bele, one za slatko. Te je keva uvek morala da kupuje duplu meru jer bi ja i sestra pola pojeli u procesu ciscenja :)

Link to comment

okej, izgleda da ce morati da radi sila

sam si trazio

 

:D

 

i bas volis visnje visnje da jedes vise od tresanja, ono da jedes i pravis kisele grimase, ne racuna se u kolacima?

Link to comment

С времена на вријеме, волим да мало киси :), али наравно ипак су набоље у колачима. Иначе најдраже воће су марелице/кајсије.

Link to comment

sve tresnje su super, meni su one voce br 1! sledi lubenica, jagode pa jabuke. rane tresnje su jedino bezveze, ali toliko ih se zazelim, da mi i one dobro dodju kada se pojave. a tih velikih crnih kod nas nema po bastama, one bas kasno rode, jela sam ih uglavnom u grckoj i cg na letovanjima, cak i u drugoj polovini jula... bile prosle godine u prznu za 5 eura/kg. al', dobreeeee!

Link to comment

tamne, mesnate tresnje su definitivno broj jedan. zatim grozdje i ribizle. ribizle uglavnom jer sam ih uvek zeljan, nikad nema dovoljno. mada... pre nekoliko godina smo na jugu svedske iznajmili kucicu, tamo letovali, i u basti je bio veliki grm ribizle. obrstili smo ga za dva dana. ostali samo prutici. 

Link to comment

ako bih morala jedno voce za pusto ostrvo, tresnje prvi izbor, breskve drugi. visnje, kivi i mandarine slobodno mogu da izumru ko vrste.  

Link to comment

ako bih morala jedno voce za pusto ostrvo, tresnje prvi izbor, breskve drugi. visnje, kivi i mandarine slobodno mogu da izumru ko vrste.  

treshnja, pipun, breskva.

 

uh, ali dobra vishnja. shta cu sad :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...