Jump to content
IGNORED

Dekriminalizacija i legalizacija


Indy

Recommended Posts

kako je moguce pusiti a ne posedovati? jel murija kad te uvati kako duvas utvrdjuje vlasnicki status dzointa?
Pušio, ne pušio - za posedovanje bilo koje količine si popušio.
Link to comment

@gazza:Pa lepo. Ako ti neko doda spravu, ti ne mozes na sud. Ako ti zamotas spravu i dodas, mozes na sud. Konzumacija je, pravno gledano, simptom bolesti zavisnosti i stoga se ne moze goniti. I, murija radi bas to: pretresa, i vodi u stanicu onog kod koga nadje vutru u kolicinama koje proceni kao dovoljne za intervenciju tuzioca. U praksi se za jedan paketic lupa samar i oduzima se, a onaj kod koga je pronadjeno cesto kumi i moli policajca da mu dozvoli da baci deo, kako bi prijavljen deo bio manji. Moja gospodja je u Zimbabveu naucila da tamo policajci ne mere na grame, nego na sprave, tako da siroti uhvaceni konzument mora da mota pred pandurom koji ga tera da mota male dzointe, a ovaj, mukica, pravi buksne kao iz brace Frik.

Edited by vasudeva418
Link to comment

meni se cini da si ti nesto pobrkao. zamotao ili ne, ako ti nadju vutru ides na sud.

Link to comment
meni se cini da si ti nesto pobrkao. zamotao ili ne, ako ti nadju vutru ides na sud.
aman, pa to i kazem, samo u praksi policija postupa vise odokativno.
Link to comment
Moja gospodja je u Zimbabveu naucila da tamo policajci ne mere na grame, nego na sprave, tako da siroti uhvaceni konzument mora da mota pred pandurom koji ga tera da mota male dzointe, a ovaj, mukica, pravi buksne kao iz brace Frik.
:lol: a u jebote ovo je prejakoljudi u mom bliskom okruzenju su popadali i za jednu dve, buksne tako da izgleda nema pravilanaravno, na sudu su svi dobili novcane ili uslovne...i ovo da li ti je neko dodao ili sam motas nema nikakve vezeradnja koja je zakonom propisana i kaznjiva je samo "drzanje" pored ostalih(prodaja, prerada...)ovo za kurir i oljinog sina je :ph34r:
Link to comment
i ovo da li ti je neko dodao ili sam motas nema nikakve vezeradnja koja je zakonom propisana i kaznjiva je samo "drzanje" pored ostalih(prodaja, prerada...)
da, tacno...pobrkao sam zakon sa pandurskom praksom. strogo gledajuci, svaki kontakt sa vutrom je nezakonit.
Link to comment

Eh, pa prema rečima nekih mojih prijatelja sa iskustvom, pandurska praksa (nekih pandura) podrazumeva i konfiskovanje dela nađene količine bez privođenja i zapisnika. Uz pitanje "a da nemaš i rizlu?". :lol:

Edited by gotivac
Link to comment
Eh, pa prema rečima nekih mojih prijatelja sa iskustvom, pandurska praksa podrazumeva i konfiskovanje dela nađene količine bez privođenja i zapisnika.
jednog mog druga su priveli sa 15g a u zapisnik kasnije uneli da je imao 7gsto je lepo sa njihove strane
Link to comment

Ta dinamika je jako zanimljiva. Manipulacija nadjenim gramima omogucava dve stvari: "leverage" protiv uhvacenog dilera/kupca, zato sto vise vutre podrazumeva i vecu kaznu, i mogucnost stvaranja rezerve za cascavanje operativnih veza na terenu, tj. drukara.A i `oce i panduri da svare koju, zivi su ljudi...

Edited by vasudeva418
Link to comment
nije to samo kurir - iza cele stvari izmedju ostalog stoje i dule savic (cija deca idu u istu skolu) i brana crnja (koji je ortak sa direktorom skole...)
A sto bi dule bio protiv Olje?Zar nije gostova par puta?
Link to comment
Kada castis nekog picem da li te to cini dilerom alkohola? Da li ce pocasceni ponovo doci kod tebe sa lovom da mu prodas jos pica?
de me nađe. znaš li koliko je ljudi isprobalo moj šljivski destilat, reklo "doobrraaa" i pitalo za bošicu? pitalo za cenu, 'telo da dođe sa lovom? da sam ušao u tu priču ispao bih diler. za utehu, nečeg što je za razniku od trave, pilula i praha ipak legalno i dostupno svima svugde.sad, ja sam stvarno iz nekog prošlog vremena (mada sam bio nuđen LSDom), okrenut pivu, pa i nisam podesan za ovaj topik. znam samo da bi se najebao majke petnaestogodišnjaku koji bi moju decu čašćavao travom. figurativno (mislim na majku), bilo bi samo lomljenje dilerskih koski. i, stvarno mislim da je globalno rešenje uvođenje droge u samousluge pa ko voli neka mu je.
Link to comment
de me nađe. znaš li koliko je ljudi isprobalo moj šljivski destilat, reklo "doobrraaa" i pitalo za bošicu? pitalo za cenu, 'telo da dođe sa lovom? da sam ušao u tu priču ispao bih diler. za utehu, nečeg što je za razniku od trave, pilula i praha ipak legalno i dostupno svima svugde.sad, ja sam stvarno iz nekog prošlog vremena (mada sam bio nuđen LSDom), okrenut pivu, pa i nisam podesan za ovaj topik. znam samo da bi se najebao majke petnaestogodišnjaku koji bi moju decu čašćavao travom.
Djordje, ova dva pasusa ti se nikako ne slažu. Sam nudiš ljude vrlo opasnom supstancom, dok bi majku petnaestogodišnjaku koji bi čašćavao mnogo bezopasnijom.
Link to comment
de me nađe. znaš li koliko je ljudi isprobalo moj šljivski destilat, reklo "doobrraaa" ...
Uh moj konopljanski koncentrat je jos bolji.
za utehu, nečeg što je za razniku od trave, pilula i praha ipak legalno i dostupno svima svugde.
Jedina prednost nad alkoholom.
sad, ja sam stvarno iz nekog prošlog vremena...
Niko nije star za duvanje. Trava je stara koliko i svet, a za alkohol se zna tek par hiljada godina.
(mada sam bio nuđen LSDom)
Lele, ni 5 ni 6 nego carica "droge".
znam samo da bi se najebao majke petnaestogodišnjaku koji bi moju decu čašćavao travom.
Nemo si bre agresivan, bolje nauci decu da kazu "ponudjen ko pocascen".
stvarno mislim da je globalno rešenje uvođenje droge u samousluge pa ko voli neka mu je.
To mastore, pa da u Merkatoru biramo izmedju Droge iz Portoroza ili Kolinske iz Ljubljane
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...