Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

  • 3 months later...

a sta ako naidje pera, proba cokoladu i trazi da mu kupis izvesnu kolicinu iste cokolade za 138 dinara. koliko grama cokolade bi mogla da kupis peri, a da ti ostane para za 10g cokolade?

Link to comment
  • 3 weeks later...

Nakon nekoliko neuspešnih pokušaja najzad je overen Chocolatl u Amsterdamu. Otišao sam sa relativno visokim očekivanjima i izašao potpuno raspamećen. Nikada u životu se nisam lepše ispričao sa nekim prodavcem, čovek mi je na svako pitanje odgovorio mini-predavanjem i objašnjenjem kako, zašto, otkud... Najjača fora je što za svaku od nekih 150-200 čokolada koje ima u ponudi, iza pulta ima malu kutijicu sa sitnim komadićima za degustaciju. Probao sam sigurno nekih 30-40 komada, na kraju mi lik spremio i šoljicu tople čokolade od 100% peruanskog zrna, teška perverzija.

 

I još preko svega toga, u šopu se zatekao neki lokalac koji je redovna mušterija ali u isto vreme i totalni zaluđenik za čokoladu, pa svaki put kad dođe u nabavku on donese i neke čokolade koje je nabavio na drugim mestima, pa sedne za onaj jedan sto u šopu, uzme malu dasku za seckanje i lagano priprema degustaciju :Hail: Ponudio me je svakom od tih njegovih čokolada, onda sam i ja otvorio jednu od onih koje sam izabrao pa ajde i nju da overimo, ovaj vlasnik ostade pola sata preko radnog vremena kako bismo sve probali i ja natenane izabrao.

 

Na kraju otiđoh nazad domu svom sa ovim tovarom:

 

Image_1.png

 

Najveća očekivanja imam od Omnom tanzanijske bombe u donjem desnom uglu, a i ove sa Haitija i Svete Lucije me živo zanima kako će da se pokažu.

Edited by Redoran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...