Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

 

vec je keksi pricao o tome - da je 100% cokolada manje uzivanje a vise markentiski trik i izivljavanje - ko moze vise da izdrzi

 

 

šta je da je ja baš volEm onu od 99%

 

ali da, ne može se baš okarakterisati kao klasična nepatvorena čokolada nego nešto specifično

Link to comment

jel glumi keksi? javi kad bude deo o brazilu...

Dobar im je promo poster za taj deo o Brazilu...

 

 

FHHHeXg.jpg

 

Edited by keksi krem
Link to comment

Probao ponovo San Marinu ovih dana. Ja ne znam sta mi bi da kazem u nekom od predjasnjih postova da mi je bolja od Adore. Ili su se neverovatno pokvarili ili sam ja bio lud pre par godina kada sam im poslednji put probao praline.

Blago receno je da su katastrofa za odnos cena/kvalitet. Ono je cista C klasa za praline, a krem im je ne daj boze. D klasa. Barem ovaj sto sam ja probao (ima ekstrakt banane u sebi ili tako nesto). Tesko smece. A sigurno kosta boga oca.

Sve sam dobio na poklon pa ne znam tacne cene, ali strasno sam se razocarao. Pritom, sigurno su i dalje jako skupi. Sumnjam da je kg pralina ispod 50€, a za oko 70€ na primer se u francuskoj moze (ili bilo gde drugo) moze dobiti A klasa pralina.

Link to comment

4800 dinara.

 

skoro svakog dana prodjem tuda i nikad nisam videla nikog da kupuje. ti si prvi ziv covek koji znam da je jeo san marinu :D ajoj, lazem, i ja sam jednom jela, kupila drugarica cokoladu kad je dolazila u kucnu posetu. 

ja sam u fazonu da je ta radnja kulisa za tunel koji kopaju do sefa narodne ili komercijalne banke s druge strane brda. 

Link to comment

A dobar je i taj Alnaturin marcipan, mada vise uzimam onu coko-stanglu sa smokvama, volim i njihove cokolade, mislim da sam davno spomenula ovde :) Imaju i svoje praline, nisam jos uspela da ih probam, verovatno cu iduci put kad budem otisla do njihove prodavnice ^_^

 

Probala Alnaturine Bio-Trüffelpralinen i nisu nista posebno, pogotovo ne za tu cenu (100g = 3,nn evra). Cokolade su im dosta ukusne, bolje je trositi pare i zube na njih.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Dugo se spremam da napisem ovaj post, nego sve cekam da probam dovoljno da bih imao da dam poneki komentar  :cool:

Doduse, i nikako da sredim slike... Naime, iskrslo mi je da idem u Lion pocetkom druge polovine avgusta na par dana, a pre toga sam se posavetovao sa Keksijem sta bi sve bilo dobro od cokolaterija da obidjem. Obisao sam sve sa njegovog spiska koje su bile otvorene posto je u Lionu dosta lokala zatvoreno u avgustu, plus jos par cokolaterija koje su mi se ucinile interesantne.

Sam grad je prelep, a cokolade su im jos lepse  :D

 

Na slikama ispod je sve sto sam dovukao odande (znam, lud sam). Spisak proizvodjaca cu napisati redosledom po kome mi se svidjaju, od najomiljenijeg, iskljucivo za cokolade:

 

- Francois Pralus

 

- Bernachon

- Delices des Sens

 

- Tourtiller

- Valrhona

 

- Bouillet

- Seve

 

- Le Comptoir de Mathilde

- Richart

- Praline & Chocolat

- Voisin.

 

Namerno sam ih odvojio po grupama. Meni se tacno tako izdvajaju. Naravno, ova "klasifikacija" vazi samo za ovde probane cokolade. Nisam probao jos sve cokolade sa slike, ali vecinu jesam. Sa Richart-om mislim da nesto nije bilo u redu, barem sa onom cokoladom sa Criollo zrnima (mislim da je pri kraju roka), dok mi se ova druga uopste nije svidela. Poslednje cetiri cokolaterija sa spiska mi nisu u klasi ostalih.

 

Prve tri cokolaterije su meni neverovatne, a pogotovo Pralus i Bernachon. Jako mi je zao sto Bernachon nije imao nijednu cokoladu sa Criollo zrnima. Rekli su mi da vise ne drze, ali nije bas previse visprena ta devojka bila, tako da nisam siguran. U vitrini su imali Chuao cokoladu, ali to je valjda, po njenim recima, nekadasnja ponuda. Inace, bio sam kod njih na otvaranju sezone posle odmora (prvi dan). Takodje, u Bernachon cokolateriji sam jeo najbolji kolac u svom zivotu. Pralus je za moj ukus genijalan. Pogotovo Madagascar cokolada sa Criollo zrnima. To mi je ujedno i najbolja cokolada od svih dosad probanih, i mislim da ce i ostati.

 

Cokolade Lion.jpg

 

Sto se tice kremova, nisam probao Pralus-ov krem jos uvek, a od ovih drugih bi redosled bio ovakav:

 

- Bouillet

 

- Delices des Sens

- Le Comptoir de Mathilde Noir

 

- Le Comptoir de Mathilde Lait.

 

Doduse, svi kremovi su smesni za Amedei kremove.

 

 

Kremovi i cokolade Lion.jpg

Edited by Stalker
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...