Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

[mention=12403]Jumanji[/mention] Za ostale ne znam, ali ova Tony Choconesto je mnogo slatka, prosto kada je jedes preovladava slatkoca, slicno kao kod Milke. Ne bih preporucila, osim ako bas volis slatko.
Ne, ne volim nikako. Mogu da kazem da mrzim kada imas samo taj osecaj slatkoce i secera u ustima. I kad god probam neku slatkis koji je nekada bio dobar ili sam ga bar tako zapamtila, gundjam kako je sada sami secer.
Hvala ti.
Link to comment
4 minutes ago, Jumanji said:

Ne, ne volim nikako. Mogu da kazem da mrzim kada imas samo taj osecaj slatkoce i secera u ustima. I kad god probam neku slatkis koji je nekada bio dobar ili sam ga bar tako zapamtila, gundjam kako je sada sami secer.
Hvala ti.

 

Ja dobih jednu na poklon, jos i videh da pise da ima preko 50 g secera, ali kao, "holandska je, nije valjda bas toliko losa" i sta cu, pojedoh je od muke :D Setih se tad ovog skeca, Martina shvata da je nutela cist secer, i onda jede i jede, i na samom kraju, koji se ovde ne vidi, sa praznom teglom kaze nesto tipa "to se moralo uraditi" i "grozno koliko ima secera". :rolf:

 

 

Link to comment
25 minutes ago, ToniAdams said:

pa skoro sve cokolade osim crnih imaju skoro toliko secera

 

Verovatno, nego sam se odvikla od takvih cokolada. Ono sta svakodnevno :/ jedem poslednjih godina (Lindt 70% (mild) i Rausch >= 60%) nema vise od 30-35g secera. Sad mi je mama tu pa uzimam neke i mlecnije Lindt, ali opet nije taj slucaj da preovladjuje ukus slatkog, ako me razumes.

 

E da, ima Lindt novu liniju mlecnih a sa dosta kakaa, dosta su dobre, tipa 60% a mlecna. Belo-bledo plavo pakovanje, potrazi ako nisi probao

  • +1 2
Link to comment

U Maksiju one delezove 80+ (Tanzanija, Uganda/ljubičasta, plava) su oko 190 kinti a meni su odlične. Naravno, ima ljudi kojima kad pomenem da imam slatkiš, crnu čokoladu tog tipa, me pogledaju u fazonu "koga ti zajebavaš, to nije slatkiš" ali ja sam se skroz odvikao mliječnih kakao šećernih tabli. Ali prihvatam i da nije svako za crnu čokoladu kao ja.

  • +1 1
Link to comment
  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...