Jump to content
IGNORED

Letnje haljine


Luka

Recommended Posts

kupila moj prvi beli dzak jutros kod kineza na Banjici, 1500 din, bez rukava, imali su samo 2 kom, belu i roze.

sad trazim crnu, a posle cu i sa rukavima

 

jedini problem je sto ne nosim nista od aksesoara osim torbe, koja je nuzno zlo, ni oko vrata , zglobova, ni na prstima bas nista, a ovde mi se cini da treba

sto je najgore svidja mi se na drugima, ali ne trpim na sebi

Link to comment

toooo! sad si me naprzila da krenem i ja u potragu za bez rukavima. mozda tu roze.  

 

ne nosim ni ja nikakav nakit, nista. nosim sat ko sto nosim s bilo kojom drugom odecom i lepa sam :)

 

Link to comment

kupila sa bez rukavima 1 mazlinasto plavu na uzbrdo sitne pruge, na dole se shiri u snazno A, dugachka dosta. 1k2 stari merkator naulici. sad josh samo da je nosim :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment

ja sam tim strukirano (tzv. skater dress model), pastelni šifon za princeze i crveno što je hippie okačila (mada kapiram da bi poludela na velikoj vrućini u tome)

sad idem da tražim džakče za mamu

Link to comment

:laugh:

 

ala cemo biti tim.

 

 

nasla sam kod lokalnog cajniza tu bez rukava, nije isti materijal ko moje, letnjiji je. probala sam crnu i ne stoji mi duzina ni oblik na moje noge. tako da sam ja aut sto se tice te bezrukavnice. vidim da cu opet morati da angazujem makaze. 

Link to comment

jesteda, providna je, to sam otkrila posle

meni duzina s preda malo iznad kolena, pozadi je malo duza

 

 

materijal 50 % pamuk 45% lan 5% elastin

sa dugim rukavima nema

Link to comment

jao cure, sada ste me navukle, sutra cu otici do lokalnih kineza, moram i ja imati jedno džakče :sleep:

moje letnje haljine su ili kosulja haljine (koje moraju da se peglaju ne bi li izgledale ok) ili strukirane i onako zenskaste, jer mi takve u principu bolje stoje. mada imam i onih plaznih, kombinezon haljinice i neke indijske, ali te se ne racunaju, te su samo za plaze. kada obucem neke koje su onako, malo sljampave, moj muz se odmah masi za kajis, jer su za njega kajis i bros dve stvari koje spasavaju svaku zenu ;-) jednom mi je, kada sam ga pitala je l mogu da idem ovako obucena (sva u crnom), rekao da mi fali nesto... pa ja kao sta mi sad fali, kaze - e, da, fali ti broš. a ja skoro i zaboravila sta znaci ta rec :D moja baka ih nekad nosila, istina bivsa svekrva je oslikavala neke svilene, izgledali su kao dugmici ili bedzevi, ali ja ih samo posmatrala kao neke minijature, nikad stavila na sebe. 

dakle, u sisevac, ako bude kineza i aljina, idem u dzakčetu!

 

Link to comment

crveno dzakce skratkirukav. 1.2k. lepa viskozica, rekla bih, ni pretanka ni predebela. 

a jos pre nego sto sam overila topik, dakle usla u kinu samostalno.

boja na slici nije bas verna, prava je crvena.

halj.jpg

Link to comment
38 minutes ago, gospa buba said:

to je jedan od fensi varijeteta. mi seljanke imamo dzakove koji liche na dzakove.

sent from bubamoto
 

heh, fensi :D  kako se na kineskom kaze fensi?

inace, ja retko nosim jake boje, ali posto ove godine moramo dobro da se potrudimo da fejkujemo leto, eto malog priloga. 

 

mada, upravo sam videla prognozu koja mi je dala ideju za jednu takodje fensi varijantu za moje "letovanje" koje samo sto nije pocelo
Image result for yellow rain coat

 

Link to comment


 

1 hour ago, Aleksija said:

crveno dzakce skratkirukav. 1.2k. lepa viskozica, rekla bih, ni pretanka ni predebela. 

a jos pre nego sto sam overila topik, dakle usla u kinu samostalno.

boja na slici nije bas verna, prava je crvena.

 

hvala, aleksija, ali opet nema nikoga u aljini. :D

ako nije pamuk, preskačem.

 

a što se tiče ovog drugog modnog detalja, prošle jeseni sam kupila sličnu jaknu-đubretarac skoro identičnog kroja i dužine. razlika je u dezenu postave i u dugmadima. kod mene su ona drvena, duguljasta, đubretarska. nije žuta, zgasitija je, najbliže žutom što mogu da podnesem, ali je divna, obožavam je. učinila mi je jesen podnošljivijom. i proleće, kad malo bolje razmislim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...