Jump to content
IGNORED

PopDepresija koncerti


alamo

Recommended Posts

nisam ja ništa, danko je snimao kao i na većini drugih koncerata u beogradu. ako ima još nešto, okačiće na istom kanalu. imali su dozvolu da snimaju prve dve pesme i bis. i koliko se snađu sami.

Link to comment

alamo, koncert The Dears u ovim krajevima bi bio sajens fikšn, je l' da? Pretpostavljam da su skupi i da ih je mnogo.

 

 

Btw, prvi sedećí koncerti ovog tipa su bili poodavno, ako se dobro sećam Nina Nastasia i Mark Eitzel, tamo negde 2002-2003.

Link to comment

Nemam pojma, onda pre prvog raspada benda, Gang Of Losers period, jednom su bili relativno blizu - Istanbul - i slao sam neke ponude koje nisu bile odgovarajuće očigledno. Na kraju nisu ni otišli u Tursku, neka porodična situacija. Posle toga nisam se ni raspitivao.

Jeste, na tom istom mestu je bilo dosta sedećih koncerata, čak i Tav Falco, ne sećam se šta je bilo "prvo" ako se gleda period od 2002. do danas. Sedenje uglavnom izbegavam, većinu koncerata luzera sa gitarom koje sam radio poslednjih godina Damien Jurado, Richard Buckner, William Tyler, Ryley Walker... su bili stajanje. Ta velika sala ima problem sa zvukom ako je publika bučna i mora još dosta da se doda od zvuka da bi bilo kako treba. Hvala Malkmus šta pitaš :thumbsup: , na ovom topiku se to baš retko dešava.

Link to comment

Hvala na odgovoru.

The Dears opet sviraju u Istanbulu i u Sankt Petersburgu, pa rekoh, ako su krenuli na istok... Mada, nije da sam se baš nadao.

Iskreno, nemam pojma koliko su ovde (ne)popularni. Ali, vredelo je pitati.

Link to comment

Hoću da pitam, nego šta! Zajeb je da su to uglavnom fly-in koncerti, a to je uglavnom naučna fantastika za nas i tako "male" bendove. Mislim da je to 100ak karata u vrh glave, ali biće lepo mesto za takve koncerte uskoro otvoreno, pa možda i uspe. I hvala još jednom  :)

Link to comment

Aha, do jaja. Mada to kapacitetom i dalje upada u KC ili Gun varijantu, ja mislio nešto baš za 150-200 ljudi. U svakom sl neće se baci :)

 

Ako bude otvoreno u sledećih par m, taman da privalim neki cert tamo, ako je kul.

Edited by ljakse
Link to comment

Hoću da pitam, nego šta! Zajeb je da su to uglavnom fly-in koncerti, a to je uglavnom naučna fantastika za nas i tako "male" bendove. Mislim da je to 100ak karata u vrh glave, ali biće lepo mesto za takve koncerte uskoro otvoreno, pa možda i uspe. I hvala još jednom  :)

Pitaj :) 

Zapravo, sviraju u Moskvi posle Sankt Petersburga, tako da bi to bilo "dajte pet karata Moskva-Beograd". Eh.

A što se zahvaljivanja tiče, za ovaj bend sam čuo pre jedno 15 godina kad ih je tamoneki voditelj u Makedonskoj najavio kao novi dobar bend iz Kanade, tako da...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Dan Stuart, Fernando & Antonio Gramentieri //Petak 25. mart 21h, Elektropionir//
 

Kao tri jahača apokalipse koji se još jednom spremaju da sačuvaju svet od nas samih, tako ova neobična kaubojska trojka koju čine Dan Stuart - vođa legendarnih Green On Red, Antonio Gramentieri - lider Sacri Cuori i Fernando Viciconte, legenda muzičke scene Portlanda dolaze u Beograd da svoju viziju kantri roka predstave publici u novom klubu Elektropionir (Cetinjska 15) u petak 25. marta od 21h.

Ulaznice za koncert su u prodaji u Zaokretu i kafeu Šikarica po ceni od 800 dinara.

https://vimeo.com/153688707

Dan Stuart promoviše novi, genijalni album “Marlowe’s Revenge”. Toni Gramentieri je tokom 2015. sa svojim matičnim bendom Sacri Cuori oživeo brojne evropske gradove i naterao ljude da se njišu u ritmu italo-amerikane, dok je Fernando Band - Portland pre nekoliko meseci objavio svoj osmi studijski album, "Leave The Radio On" koji je pravo malo blago power-popa i alt-countryja.

https://www.youtube.com/watch?v=Bv5WLDL_VM8

I ovim koncertom obeležavamo 15 godina Pop Depresije, a realizuje se u saradnji sa Kišobranom i Odličnim hrčkom.

https://www.youtube.com/watch?v=jqrrQ9TERRw
 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...