Jump to content
IGNORED

PopDepresija koncerti


alamo

Recommended Posts

prvi put cujem [za oba benda] za vvhile i fasciniran sam cinjenicom da je ovaj bend, sa ovih nasih prostora.. zvuce jednako dobro kao i sve ostalo sto dolazi sa prostora gde je ovaj zvuk poceo, naravno, bez toga da to zvuci na silu ili neiskreno.

 

ako budem mogao da dodjem, bice mi drago da ih cujem kako zvuce uzivo. 

Link to comment

hvala što si došao :thumbsup:  esc life je imao protiv sebe i maglu na putu zg-bg i čekanje na ata carnet na granici i oebs i stigao je u klub u 21.15. nisam srećan kada koncert počne u 23, ali tonske su morale da se urade kako treba. 

Link to comment
  • 4 weeks later...

12377763_10153840731474322_4993089735360

MILAN GLAVAŠKI solo
// Nedelja, 27. decembar 20h // Zaokret /Cetinjska 15a

Rebel Star su "Rekom" ispričali priče koje neko mora naglas da kaže. Regionalni portali gotovo da su se jednoglasno složili da je taj album bio najbolji u 2015. na prostoru ex-YU. 

Za kraj godine Milan Glavaški ima još jedan poklon za vas, mali akustični koncert za sve fanove koji su uz Rebele tokom svih ovih godina. Za brzo premotavanje pesama sa sva četiri albuma i za sporo uživanje u njihovoj magiji. "So", "Kalifonija", "Rebel Star" i "Reka" na jednom mestu, ogoljeno, direktno, pravo u srce i samo za vas. 

U nedelju 27. decembra očekujemo vas u Zaokretu u 20h, da otvorimo i koncertnu sezonu u našem novom prostoru. Ulaz je besplatan.

https://www.youtube.com/watch?v=bjA7gjUrqNQ

12322554_1116809234996926_21960180116146

RYLEY WALKER /Subota 6. februar 22h, Gun Club/

U čast 15 godina Pop Depresije, prvi u seriji malih i akustičnih koncerata koje smo pripremili za vas tokom sezone zima-proleća je nastup američkog kantautora Ryley Walker-a (Rajli Voker), koji će u Gun Clubu nastupiti u subotu 6. februara od 22h. 

 

Promo karte u prodaji samo u Pinball Wizard Records po ceni od 600RSD. Limitirana količina, ova cena važi do 31. decembra. Ulaznice mogu da se kupe i u prodajnoj mreži DD Tickets (sve WinWin prodavnice) ili online, po ceni od 800 dinara.

 

Ima ljudi koji misle da Ryley Walker svoju akustičnu gitaru svira kao Bert Jansch i da peva kao Tim Buckley. A onda se pojave neki drugi koji u njemu čuju Nicka Drakea, Vana Morrisona, Johna Martyna... I svakoga dana neko novi čuje nešto drugo, nešto drugačije. A Ryley peva onako kako oseća, svira onako kako je raspoložen, sa podjednakim divljenjem prema "Astral Weeks" i "Pink Moon", s obožavanjem i "Nebraske" i "I Want to See the Bright Lights Tonight" ili citiranjem "Veedon Fleece" i "Happy Sad".

Sa navršenih četvrt veka života Ryley ne staje, svira svaki dan, piše nove pesme, oduševljeva publiku svih generacija i upija život oko sebe. Njegov drugi studijski album, "Primrose Green" (Dead Oceans, 2015) je na gotovo svim bitnim muzičkim listama za 2015. godinu u prvih deset - Uncut Magazine mu je dao 9/10, NPR je recenziju zaključio sa "This is rock ‘n’ roll”... A on sve to lakonski prihvata, ide ka novim izazovima, zakazujući koncerte na mestima na kojima nikad nije bio.

Spremite se za Ryleya Walkera, gitaristu neverovatnog talenta, pevača kakvog niste čuli od Jeffa Buckleya i harizmatičnog šoumena koji nema nameru da osvaja svet.

https://www.youtube.com/watch?v=jtZFEDqxxIk

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ryley Walker :: subota 6. februar 21.30 :: Gun Club :: 800/1000rsd
Ana Ćurčin & Sara Renar :: sreda 10. februar 21.00 :: Monsun :: 500rsd
Stray Dogg :: nedelja 14. februar 21.00 :: Gun Club 
An Evening with Greg Dulli + Manuel Agnelli (Afterhours) :: subota 20. februar 21.00 :: Dom omladine :: 1800/2000rsd
Dan Stuart with Fernando & Antonio Gramentieri :: petak 25. mart

https://www.youtube.com/watch?v=iihMeb-Z01U

Link to comment
  • 4 weeks later...

Cena ulaznice se formira baš jednostavno i ovih 1800rsd je najniže moguće da (teoretski) uloženi novac može da se vrati. Letimičnim kliktanjem na "buy tickets" linkove na gregdulli.com lako se vidi koliko karte koštaju u ostalim gradovima. Popust za zemlje trećeg sveta na honorare muzičara ne postoji odavno.

Link to comment

Cena ulaznice se formira baš jednostavno i ovih 1800rsd je najniže moguće da (teoretski) uloženi novac može da se vrati. Letimičnim kliktanjem na "buy tickets" linkove na gregdulli.com lako se vidi koliko karte koštaju u ostalim gradovima. Popust za zemlje trećeg sveta na honorare muzičara ne postoji odavno.

 

Ok. Ako može, samo još jedna stvar. Kako to da koncert Grega Dulija nije u Amerikani, već u Velikoj slali?  

Link to comment

Prilično sam razočaran.

Nisam ni znao/čuo da će koncert biti "sedećeg" karaktera, niti da će biti u bioskopu a ne u velikoj sali. Nemam pojma jel sedenje bio predlog organizatora ili Dullija, svejedno mi deluje kao priličan promašaj. Posebno je groteskno delovalo... polu-headbangovanje  :fantom: fanova u stolicama...Jesmo stariji ljudi, bar većina prisutnih, al utisak je da ovo nije moralo ovako. Danas mi se čini da bi streljana bila mnogo bolji izbor uprkos svim manama...

Drugo, proseravanje sa zahtevom da se nikako ne snima koncert je besmisleno kad svi nose fonove koji su nekima srasli sa rukom.Ok, uzivajte u koncertu a ne u snimku istog je u redu, al zahtev za nesnimanjem je u ovo vreme  :lol:

Malo ličilo na tezgicu, Dulli prenervozan...nemam pojma što je neku dvojicu iznapušavao na sred koncerta.

I tako...čini mi se da ću ubuduće svoje heroje od pre 20+ godina da ostavim tamo gde i treba da budu,videti ih danas i nije bas naročito impresivna stvar.

Edited by Apollo Creed
Link to comment

može. zauzeta je amerikana, nešto što se dogadja svake godine tamo u ovo vreme. ne radim u dob-u i ne znam njihovne poslovne odluke na cemu se baziraju.

 

Ok, hvala. Možda je Amerikanu trebalo ranije kaparisati, čim je bilo izvesno da Duli dolazi, umesto što se krenulo sa varijantom da se koncert održi u Gun Clubu. Ali, šta je tu je. Kako god, hvala za trud koji si uložio da ga dovedeš. Čuo sam da je bilo neke jebade na granici i da je bend čekao tri sata da uđe u Srbiju. Kapiram da je iza tebe jedan vrlo stresan dan.  

 

Inače, koncert bio dobar. Istina, ne mogu da kažem da sam sa njega otišao skroz punog srca, ali tako je to u životu koji nije idealan u mnogo čemu. Publika je bila malo mrtvosana, a sedenje u Velikoj sali stvorilo je distancu između nje i benda. Osim par likova iz Hrvatske koji su svojski urlali iz drugog reda, ćelavog lika iz prvog reda, koji je, tako sedeći, hedbengovao kao da je na koncertu Slejera, i nekih silueta koje su đipale u mraku na stepeništu sa strane, ostali deo publike je većinom bio u pozorišna predstava modu. Moglo je biti gromoglasnijeg aplauza, i grlenijih reakcija, jbg. Na licima dve devojke koje su sedele pored mene lebdele su grimase ravnodušnosti, samo sam čekao kad će da izvade iz torbe grisine ili sličnu zanimaciju. Bend je bio raspoložen, ali ovoj postavi mnogo fale bubnjevi (ili bar neka ritam-mašina) da popune prazan prostor u dnu bine iza leđa basiste i svirci daju ubedljiviji kick i veći autoritet. Duli je pevao vrlo dobro, i izgledao je vrlo dobro, šepureći se na bini kao paun, negujući svoj oreol zavodnika. Dobro mu stoji višak kilograma, nije čudo što se ribe lože na njega. Nažalost, na momente je bio nabusit, možda zbog gore pomenute distance i odsustva bolje hemije na relaciji on-publika. U jednom trenutku, prozvao je dve osobe iz prvog reda koje mu nisu tapšale. Nemam uvid u setlistu, ali čini se da je neke stvari sa nje ad hoc izostavio videvši da fidbek nije na nivou.

 

Kako god, bilo je uznesenih i magičnih trenutaka na toj bini ukrašenoj upaljenim svećama i obasjanoj ljubičastim i plavim reflektorima :). Duli je predstavio novu stvar, "Demon in Profile", koja će se naći na novom albumu Afgana. Drago mi je što mogu da konstatujem da je stvar fenomenalna. Posle koncerta, Duli je odvojio deset minuta da bi se družio sa fanovima i potpisivao merč. Tom događaju nisam prisustvovao, ne sumnjam da je bilo super i da su fanovi bili oduševljeni.

 

Kad se sve sabere, bilo je to prijatno veče u društvu kultne figure grandža, mada je Duli i više od toga. Kao ni na njegovom (prekratkom) nastupu na Exitu 2014., tako se ni sada nisu sve kockice optimalno posložile, ali nadam se da su izvučene neke pouke i da će sledeći put biti bolje. 

 

23.jpg

 

edit: dodata fotka sa Balkanrock sajta.

Edited by Willow
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...