Jump to content
IGNORED

PopDepresija koncerti


alamo

Recommended Posts

re ws:

super je luce, gledao sam je uživo već i sviđa mi se. posle denisa kataneca i irene žilić, ona je u planu, kao i pridjevi.

 

Jadranka Stojakovic i prateci vokal Natalie Merchant.

 

 

Danas sam ponovo preslusao album Nadjeva. Malo bolje. Delujes sugestivno.

Edited by wayfaring stranger
Link to comment
  • 1 month later...

Utorak 24. februar od 20h
Mark Lanegan Band, Duke Garwood, The Faye Dunaways
DOB//Amerikana
FB event
Od petka, 20. februara, cena karte za koncert Mark Lanegan Banda će biti 2000 dinara. Prodajna mesta su Šikarica, Dom omladine Beograda, Gigstix, Eventim. Više na PD sajtu.


https://www.youtube.com/watch?v=YJf-XpwTZ2E
https://www.youtube.com/watch?v=FrcCGjIX6Zo

Edited by alamo
Link to comment

Meni je kao i uvek bilo fantasticno. Sad, koja je bolja svirka bila to valjda zavisi od licnog dozivljaja. Sinocna je bila posebna po tome sto mu je glas pukao na, cini mi se, Quiver Syndromeu, pa se onda mucio, ali kako je bilo dobro to mucenje. Mislim da sam sinoc mozda najvise uzivao u njegovom pevanju od sva tri koncerta ili mi je prosto leglo.

 

Sto se duzine tice, nema jos set liste na netu, ali sigurno je opet svirao preko 20 pesama. Sad, sto to u zbiru nije ni sat ipo, to je druga stvar, iako nisu sve pesme bas kratke. Zgusnuto je sve uvek kod njega, prekticno bez trunke pauze izmedju pesama. Ima jos jedna stvar, ja bih voleo i mogao njega da slusam celu noc, ali mislim da vise od onoga nije zdravo. Nabijeno je energijom toliko da ni on ne moze da izdrzi. Inace, I am the Wolf je bila fantasticna, kakav kraj pesme, nadam se da je neko snimio i da ce da izbaci na net. I svidelo mi se poigravanje na Killing Season, odlicno je zvucala. 

 

Ima jedna stvar koja jeste bila bolja na prve dve svirke nego sinoc, a to je publika. Jos pre nego sto je krenuo Lanegan osetio sam da su svi nesto mrtvi. On je podizao atmosferu kako je svirka odmicala, tek je na bisu publika skakala kako treba. Ali bas me briga, ja sam skakao i drao se sve vreme :D

Link to comment

A kad skineš ružičaste naočare-zaključiš da je ovo bilo 1 klasično odrađivanje ( sa puknutim glasom gratis)... :fantom:

Što se tiče publike (doduše mozda i prosek godina iste ima uticaja)- mrtvilo...

Link to comment

Sto su to ruzicaste naocare ako sam se super proveo? Da mi je bilo lose, nema tih naocara koje bi ulepsale. A nisam koristio nikakave supstance pre, tokom i nakon svirke :P

 

I kako je svirka odradjivanje ako bend zvuci odlicno i on peva iz petine zile™ uprkos problemu koji je imao (sto ionako samo dodaje na drazi)? Onakvo pomenuto izvodjenje Wolfa ja ne bih mogao da nazovem odradjivanjem, kao ni npr. Sleep with Me, One Way Street, Torn Red Heart, Killing Season, Deepest Shade... Sad, sto ljudi ocekuju od muzicara da na svakoj svirci seku vene na bini samo za njih, to je druga stvar. 

Link to comment

Apolo, kad se kaže 'pukao glas' obično se misli na onaj trenutak kad pevač izgubi kotrolu, pa dolazi do oscilacija, falširanja, gubljenja glasa... Lanegan sinoć ne uradi ništa od toga. Eventualno je u nekom trenutku postao malo promukliji, ali to uopšte nije negativno uticalo na pevanje, čak šta više, možda je neke pesme lepše obojilo. Drugo, što se tiče publike, mlađa publika se nagurala napred i delovali su kao da im je baš dobro. A bogami i stariji đuskaše. :wub: za sve dame koje su se rasplesale, bez obzira na godine.  Jeste bilo delova mase gde je vladalo neko mrtvilo i čamotinja, ali nije bilo pravilo.

 

E sad treće, odrađivanje... Odrađivanje nije isto što i otaljavanje. Meni su ML i bend mu ostavili utisak nekoga ko "samo radi svoj posao", ali ga okreni-obrni radi pošteno. Sve je bilo dobro uvežbano, bend je profi (ali bez bilo kakve međusobne povezanosti) pesme su zvučale bolje i življe nego na albumima, Lanegan je imao svoj trejdmark stav i kapiram da je to fanovima dovoljno da se vesele (osim što mislim da su svi zbog svog entuzijazma i glasnosti očekivali još jedan nagradni bisić, koga nije bilo. Prosto se osetilo to razočarenje u vazduhu kad su se svetla stvarno upalila).

 

Ako je neko poštovalac lika i dela, mislim da je to više nego dovoljno. Ako nije, kao moja malenkost, to je njegov problem ;) Bila sam vrlo otvorena za mogućnost da me pridobije, ali nisam ukačila ništa dublje osim tog pošteno odrađenog posla. Prosto, čovek nekako ne živi svoje pesme, ali se stvarno trudi da se unese i otpeva ih kako valja, daje kol'ko može, štedi se kol'ko mora. Meni smeta manjak harizme i pokretljivosti na bini i pevanje van domašaja reflektora, ali to je Lanegan, kapiram da se značajnom broju ljudi upravo to sviđa. Ja samo nisam jedna od njih.

 

I stvarno velika pohvala za u minut preciznu satnicu, nekima od nas je to neopisivo mnoooogo značilo.

 

Izvin'te me što se javljam ovako niodkuda, ali moram kad odem na koncet posle sto meseci, a posle vidim da se iznose polu-istine :)

Edited by Hellbilly Kali
Link to comment

Pa u stvari, po tvojoj definiciji desilo mu se i jedno i drugo, glas mu je i pucao i promukao. :) U pravu si, to je dalo posebnu boju. 

 

Ali nimalo se ne slazem sa tim da "ne zivi svoje pesme". Mozda ja to drugacije dozivljavam, ili se konektujem sa covekom drugacije nego ti, ali meni uvek zvuci kao da ne da zivi, nego (pateticno cu se izraziti) "krvari" svoje pesme. Takav je lik, specifican, deo njegovog sarma je to sto procedi jedva dve reci neracunajuci one koje otpeva, sto sve vreme stoji kao ukopan, u mraku. Ne znam da li to radi nesvesno, zato sto je krut, stidljiv ili baba, ili svesno i proracunato, ali to u prvi plan istice njegovo najjace oruzje, a to je taj glas. Sve je podredjeno glasu, u fazonu 'sta ima da me gledate, slusajte'. Kad pocne da smirgla grlom stvarno i nema potrebe za nekim posebnim efektima. Kapiram da neko ko to ne zna, pa ode na koncert, moze biti razocaran. Ali dolaze ljudi iznova, sto znaci da im se dojmi i takav jedan frontmen i pevac. 

 

Oni momci koji su drzali Mad Season plakate su to radili uzalud, jer on nije taj fazon. A pride sto ne znam da li je ikad izvodio nesto od Mad Seasona sam od kad je Layne umro i da li bi ikad i hteo to da uradi. Njegov izraz zahvalnosti publici je to sto ostane posle svirke i potpisuje sve zivo i slika se sa ljudima.

Link to comment

Pa da, tvoj opis "šarma" mi je potvrda da mi je početna teza vezana za isti bila dobra. Samo što mi dotični šarm prosto ne leži, u suprotnom bih verovatno bih bila veći fan. Znala sam šta da očekujem - racionalno - ali uvek može da se javi i taj momenat da ukačiš energiju nastupa i da te ona povuče, da ti nekako ti drugačije rasvetli to što si već znao. Takvi koncerti su mi u najlepšem sećanju, pa sam se i u ovom slučaju ponadala, ali dobila sam samo ono što sam razumno već znala i očekivala. I to je skroz fer, ne žalim se.

 

A mislim da se iz tvog i mog posta dobro vidi ta razlika između rezona fana i ne-fana :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...