Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

nije, svapski je isto sto i sremski.kotidz je isto sto i stiropor, samo ukusnije.rikota je blag nezan sir, nista iz srbije iz oblasti sira ne lici na njega. valeta proizvodi rikotu, pakuje u kantice od kilo i prodaje za 450 dinara. valetina rikota je nezna blaga i pomalo, al samo pomalo baca na kajmak. super je za slana jela s rikotom. za slatka nisam bas sigurna.

Link to comment
pazi, ovo mi je prvi put da sam ja to pravio, do sada je majka bila zadužena. baš sam juče sa mamas'n'papas pričao o tome (pošto ne mogu da se iskontrolišem i dočekam da načnem teglu) i papas mi je rekao da bi trebalo bar 10 dana da odstoji da povuče arome. i to 10 dana van fridža, da ubrza proces. posle se prsti ližu sami od sebe :piggy:
E aj sad sam našao vremena da se posvetim tome a idu i ladniji dani ;) Dakle šta si sve stavio u teglu osim sira to mi je jasno ;)
Link to comment
E aj sad sam našao vremena da se posvetim tome a idu i ladniji dani ;) Dakle šta si sve stavio u teglu osim sira to mi je jasno ;)
dakle ovakogromada starog kozjeg sira, slanog i smradnogsuha, ljuta papričica, 1 veća ili nekoliko onih baš sitnihnekoliko čenova belog lukahladno cedjeno maslinovo uljenaseckaš sir na kockice stranice otprilike 1cmnaseckaš papričicu na sitne delićebeli luk isto naseckaš relativno sitno, ili ga turiš kroz ono sranjce za gnječenje istogređaš u teglu:red kockica siragnječ belog lukapospeš papričicompospeš ruzmarinom ili suhim bosiljkomi tako ponavljaš dok ne napuniš teglu, pritom fino izređaš sir da ne bi potrošio previše belog lukakad stigneš do vrha, sve to preliješ maslinovmi uljem. ostaviš da tako stoji i upija sokove na sobnoj temperaturi jedno 10 dana, posle možeš i u fridž
Link to comment
Jel' ima neko ideju šta da radim sa rujnicama (pečurkama)? Nabrao gomilu, iszdistao na luku (da bi preživele još par dana) i sad ne znam šta dalje.
Sledeći put možeš i da ih posle dinstanja urolaš u kore i napraviš superhiperekstraperverznu pitu.
Link to comment

zelim da prijavim jucerasnje portobello pecurke. napunila svezim pestom, solidnim komadom mocarele i prebacila preko toga malo pinjola. deset minuta u rerni. pola minuta van pre nego sto je nestalo.sve je to islo preko tanjira svezih tortelina punjenih paradajzom i sirom, sa malkice skuvanog pileceg belog naseckanog preko. i salaticom. da je bilo duplo vise, pojelo bi se i to.

Link to comment

jel neko ima neki zabavan recept za svinjsku pečenicu ili plećku, komad od jedno 3 kile recimo? špikovanje i mariniranje se podrazumevaju!

Link to comment
rikota je blag nezan sir, nista iz srbije iz oblasti sira ne lici na njega. valeta proizvodi rikotu, pakuje u kantice od kilo i prodaje za 450 dinara. valetina rikota je nezna blaga i pomalo, al samo pomalo baca na kajmak. super je za slana jela s rikotom. za slatka nisam bas sigurna.
i prodaju je gde? :o(imajuc u vidu da se valetini sirevi nalaze 2x godishnje :()
Link to comment
i prodaju je gde? :o(imajuc u vidu da se valetini sirevi nalaze 2x godishnje :()
bilivitornot, u maksiju takozvanom alonsou u jovanovoj uvek ima rikote u kanticama, a ja sam kupila u idei u uscu, dakle ima i tamo. u rodicu nikad nisam videla rikotu, sto ne znaci da tamo nema mocarele na kilo u kantama (sto je mnogo jeftinije od onih porcijasica, plus 10 odsto diskaunta viknedom, ihaaj), sto naravno znaci da kantirane mocarele nikad nema u mom domicilnom maksiju, a i da ima bilo bi skupo. (nikad ne moze dva dobra odjednom)nestao je i valetin primosale. bas im je cudna poslovna politika, il jadni ne mogu da se izbore s monopolistima. ko ce ga znati...
Link to comment
svaki deo svinje je najbolji za pečenje u velikom lepom sočnom komadu.
ovaj post treba ovako da izgleda.pleckica, butkica, filejcic, nogica, repic, glavica, krmenadlica, tibica.ako imas plecku, probaj da je, uz standardnu marinadu, polivas sokom od pomorandze umesto pivom. kel supris za nepca.
Link to comment
imam i dodatak na moje neodgovoreno pitanje: koji je deo svinje najbolji za pečenje u velikom lepom sočnom komadu?
vrat (bolje sa kostima) ili plećka, preferiram drugoosoli, začini ga muški (preskoči vegetu, naravno), i strpaj u kesu za pečenje. nali maslinovog ulja i deci belog vina, jako stegni kesu. vrela rerna do maksimuma koju odmah smanjiš na 180 C i ostaviš ga jedno 2,5 sata. izvadiš iz kese, saspeš u pleh i zarumeniš pošteno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...