Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

u epilogu sam neslavno poginuo.

 

pošto je sve već bilo u proceduri, aramov savet sam video, ali ignorisao i pripremio muda, ipak.

jednu turu sam, začinjenu, sotirao na puteru i deglazirao belim vinom, pa zgusnuo. druge sam samo propržio lagano na puteru, i na kraju posuo kockicama prepržene dimljene slanine. potonji su bili bolji, ona tamjanika ič ne valja, što mi je dodatno pokvarilo jelo.

 

moglo je da se jede, ali svi smo se kurtoazno zagledali za stolom. zapravo, bljak.

 

moraću toj namirnici da posvetim više pažnje, jer sam ih jeo spektakularne ranije.

 

naravoučenije: nemojte kuvati bele bubrege na brzinu.

Edited by banatjanin
Link to comment
2 hours ago, aram said:

 

edit: koga zanima Kuvanje sa mudima pdf, nek se javi...

 

Ako mogu da se javim da pripetavam,  bicu kalfa, shegrt sta got™ :D Dao si mi ideju , odavno nisam pravio paprikas sa belim bubrezima, moracu da se potrudim da ih nabavim

Link to comment
6 minutes ago, renne said:

Mi onomad trebali da oredtavljamo ppp na mudijadi, ali smo uspeli da se popičaramo ovde do krvi, a i vasilije je bio u jednom zauveku (a i ja :D)

Deder ponovi :D

Link to comment
  • 2 weeks later...

Gledam recepte za teleću čorbu i svi na internetu meću mnogo čistog mesa pa ga žestoko dinstaju. Mora li to tako? Ne dopada mi se to :lol:

Elem, uzeo sam malo juneceg repa i teleća rebra pa kontam nešto spraviti od toga. Plan je da malkoc izdinstam meso sa kostima pa kasnije da odvojim od kostiju. Oće li ispasti nešto od toga ili da menjam plan od starta?

Link to comment
6 minutes ago, maheem said:

Gledam recepte za teleću čorbu i svi na internetu meću mnogo čistog mesa pa ga žestoko dinstaju. Mora li to tako? Ne dopada mi se to :lol:

Elem, uzeo sam malo juneceg repa i teleća rebra pa kontam nešto spraviti od toga. Plan je da malkoc izdinstam meso sa kostima pa kasnije da odvojim od kostiju. Oće li ispasti nešto od toga ili da menjam plan od starta?

da odvojiš meso od kosti repa treba ti tri čuke vremena minimum

  • +1 2
Link to comment

Evo 2 recepta, jedem ova 2 jela kad sam na dijeti, a zatrebace mozda nekom posle ovih praznicnih trpeza :)

 

1. jelo: Crveni kupus (moze i zeleni) se narenda ili isecka, 2 kuvana jajeta narendati ili iseckati, malo suhomesnatog, so ili vegeta, pa se prelije jogurtom

 

2. jelo: spagete, tunjevina, kukuruz secerac i vegeta, sve se izmesa

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...