Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ne podvaljuju, nego to doslo tako, bacili seme, videli lako se gaji, ima leti kad nema spanaca, i ona na sta lici, zeleno je, jbga na spanac, a jedno od imena je novozelandski spanac, pa skratili. al zove se i morski spanac. sto je spanac ko sto je morski krastavac krastavac :D

 

meni bezukusno, debelo, dala sam sansu par puta i batatlila. 

 

Link to comment

pa dobro ovaj se bari a spanac se sotira...meni je kul,nema onaj ,,zeleni,, miris koji spanac ima i za jelo koje pravim mi bas odgovara sto je deblji

kupim kod bakice iz kraja bude lep i cist..

Link to comment

proletos sam se navukla na salatu sa svežim spanaćem, jagodama i sirom od ovce (kad imam dodam i orahe), i dresingom od limuna, maslinovog ulja i maka

sad sam samo jagode zamenila breskvama i spanać tim kvazi spanaćem, pa dok mi se bubrezi ne napune kamenjem od oksalata

uz varijetet s breskvom dobro ide i kad se dodaju slajsovi pančete ili pršute ili tako nekih suvih gudiz bjutiz, pa u zemičku ko sendvič

 

nego, sad bistrim internet u potrazi za idejom šta da jedem i naletim na recept za babaganuš sa belom čokoladom. na šta li to liči?

https://www.saveur.com/article/Recipes/White-Chocolate-Baba-Ghannouj

Link to comment
7 minutes ago, beyoncé said:

sirom od ovce

Нисам сигурно језички чистунац, понајмање бих да помислисш да те исправљам, поготово не на топику на који не залазим, али бих на твом месту радије уместо квотованог, користио израз овчији сир  

Ово што си написала може да има, наиме, на српском неке друге конотације:)

Link to comment

namenski, pobogu, mislila sam da je očigledno da je igra reči namerna :)


dresing s makom mi je fejv već par godina a salata je bila inspirisana ovom i stvarno je ok

 

e.

hoste, koji ti je to dijalekt "ovčko"?

Edited by beyoncé
Link to comment
Just now, beyoncé said:

namenski, pobogu, mislila sam da je očigledno da je igra reči namerna :)

Онда свака част, без зезања, глуп сам :D:kecman:

Link to comment
12 minutes ago, beyoncé said:

šalimo se ;)

Јок ја: када на неочекиваном месту видим сличну конструкцију, одмах се сетим 1 форумашице која живи у туђини и чији је деда био ''менаџер једног имања осредње величине у Шумадији...'' ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...