Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Ako ćeš čorbast pasulj onda ide najklasičinija varijanta

Na 5l vode 300g pasulja koji se potopi preko noći, opere, pa se prokuva i ta voda baci.

Naliješ pet litara vode, isečep na kockice ili kvadrove dve glavice luka, tri čena bluka, dve šargarepe, jednu papriku, dva lista lovora, oko pola kg rebara, kostiju, slanine, kožure slanine i kobaje. Jako malo posoliš, meso je već dovoljno slano, i pobiberiš.

Krčkaš oko 2,5 do 3 sata u zavisnosti od vrste pasulja, najbolji je beli, ili još bolje pasuljica.

Pred sam kraj kuvanja napraviš klasičnu zapršku od dve-tri kašike brašna na malo masti ili ulja, dodaš kašičicu aleve paprike (može i ljuta tucana sudžuk paprika), dva čena sitno seckanog belog luka.

Istreseš zapršku u pasulj i kuvaš još pet minuta

  • +1 1
Link to comment

A u vezi "suflea" meni žena kad oće da podvali čorbu od povrća gde ima tih karfiola i čuda...

Ona štapnim mikserom to sve umuti i napravi na tečno...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment
  • 2 months later...

Vuce mi se neka kesa leblebija vec sto godina, jer nisam u stanju da isplaniram da nesto napravim s tim naredni dan (posto jeli mora da se natopi). Jel mogu nekako da skuvam sve i onda stavim u tegle zajedno s tecnoscu? Hoce moci da odstoji u podrumu bar par nedelja?

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

hej pa nije tolika frka skuvati leblebije ako se uveche potope. ili potopi ujutro pre posla, uveche skuvaj, pa sutra radi shta hocesh, smislicesh...

pa nije, al ajde se ti vrati u proslost pa ih stavi kad ti sine ideja da ih skuvas :D.

hvala ljakse. onda cu da ih smrznem.

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

A sta od tih leblebija uopste moze da se napravi?

ja samo humus, jer jedini u kuci jedem. kad sam sam onda napravim i falafel. Indijci mecu u svasta, npr. nesto nalik curryu itsl.

Link to comment

jel se ovde bese pisalo i foolproof pripremi batata? ja ga ne volim nesto, ali u nedostatku volje da izadjem iz kuce danas ce se naci na meniju za rucak.  dajte neku foru kako da ga ucinim jestivijim. ‘Fala

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...