Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Predao smenu. Najebavajući se sunca žarkog i uz opasku "da i druge žene rade pa stignu da spreme ručak". Otvorio pivo i jedem kiriki.Fala drugari, carevi ste!

Link to comment

dabovicu, ne znam na sta si mislio kada si rekao da doda pavlaku i krompir i kuva. pavlaka se dodaje na samom kraju u tekucinu skinutu sa vatre, ili u tanjur kod serviranja. kuvanje pavlake je dosta gnusna stvar, moze da izazove prst masti na vrhu corbe a froncle i grmuljice u njoj. u tom slucaju jedini mu je spas da u sve to grune ukljucen mikser i svojoj madam jelo predstavi kao mikronezijski ravnodnevicki potaz i eventualno ga posluzi nag.

Edited by gazza1
Link to comment
pa jel uspelo jelo, pobogu?
Pa sa'će vidimo. Mladunče pijuče i širom otvara kljun, ona će prva da proba. Sad što se mene tiče jeste, još samo da otpušim sudoperu.
Link to comment
dabovicu, ne znam na sta si mislio kada si rekao da doda pavlaku i krompir i kuva. pavlaka se dodaje na samom kraju u tekucinu skinutu sa vatre, ili u tanjur kod serviranja. kuvanje pavlake je dosta gnusna stvar, moze da izazove prst masti na vrhu corbe a froncle i grmuljice u njoj. u tom slucaju jedini mu je spas da u sve to grune ukljucen mikser i svojoj madam jelo predstavi kao mikronezijski ravnodnevicki potaz i eventualno ga posluzi nag.
kao sto možeš pročitati u predmetnom postu (ili, očito, ne možeš pošto tvrdiš da sam rekao da kuva pavlaku :isuse:) rekao sam mu da pavlaku pomeša sa malo mleka da izbegne grumuljičanje i da to stavi na samom kraju. možda je trebalo da dodam da prvo skine čorbu sa vatre, ali kraj valjda znači kraj. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

a izvini, na pogresan me trag navela ova instrukcija.

Ako si već počeo da ga krčkaš, eventualno napravi belu čorbu (dodaj krompire sečene na kocke, i pavlaku promešanu u malo mleka da se izbegne stvaranje grumuljica), i kad bude gotovo dodaj malo limunovog soka da zakisi, i eto ti letnjeg jela.
ne videh post posle toga, prascaj
Link to comment

ajd sad, bio sam fini u molbi, umem ja to mnogo gore. a ruku na srce ti nije bas najpreciznije srocen kvotovani post, jedino se limun vezuje za kraj:)

Link to comment
To se kuva ocas posla, jedno pola sata krckanja ili dok sargarepe ne omeksaju, onda stavi krompir u kockicama, jos 10-15 minuta dok ne bude mekan, pavlaku na samom kraju, i onda jos jednu turu persuna ili cak i nane ako je imas. ispasce to super, bela corba je kul stvar ako se lepo zacini i sredi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...