Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

aha, moja gospoja obozava tako slan sir, uvek ga kupi. meni super za pite i tako dalje
bieno sirenje u makedoniji.odličan za na roštilj
Link to comment
Tu je samo bitno da uracunas "slanocu" jer ako se zajebes potapaces zeludac celu noc nekom kiselom ili CC
znam, kad se s ovim nesto pravi, nista so. zajebo se jednom sa pitom, jeo ja nju a posle ona mene :isuse:
Link to comment

potpuno kontra moje logike da mora je suvo i tvrdo i da ga treba mučiti dok ne omekaša, ipak sam poslušao savete sa neta i konjski ramstek nisam pacovao niti marinirao, nisam od njega napravio ni saaaatima kuvan perkelt ili nešto slično.samo sam iseko na 2cm debele šnicle, natapkao muljem, so, biber i vreli tučani gril.pljac malo s jedne, pljac malo s druge strane, da buide rozo, kao biftek, srednje pečen.genijalno, meko, ukusno. vilanjaska frankovka samo klizi.sledeći put, ako metro nastavi regularno da nabavlja, puštam da odleži u ulju par dana, a onda mu smišljam i neki sos.

Link to comment

jedino meso gde volim visednevni pac od senfa mulja i zacina (list lepe, sveze zalfije prethodno upropascen u super secku) je ramstek. u srbiji vise nema pravila da li ces dobiti ramstek zilaviji od djona cipele ili mek kao dusa.

Link to comment

naučila od profi kuvara:meso koje je sveže je najtvrđe. tajna najmekših stejkova je da meso skoro dođe do faze kada samo počinje da se raspada. da to ne bi bilo ujedno i kvarenje, tu je marinada (po ukusu) ali osnova je ulje.naravno, ne može to da stoji neograničeno, najbolje je posle 5-6 dana stajanja u frižideru.znači, nipošto na gril ono lepo, sveže, roze meso. i staro odležalo meso će biti mnogo bolje i mekše na grilu od svežeg mladog.

Link to comment

^u praksi se pokazalo da se meso u frižideru najbolje održi u šerpici od rostfraja ili u tegli. nikako u hartiji ili u plastičnoj kesi.kad u mesari naiđem na lepu tamnu rozbratnu, kupim je i od nje iskrojim ramstek. što matorije goveče, to mekši ramstek. kost sačuvam za supu. ramsteke malo posolim, namažem senfom, dobro pobiberim, poređam u šerpicu i nalijem uljem. ako ih pažljivo pečem, uglavnom budu mekani.

Link to comment

jel može brašno da se pokvari,preciznije raženo brašno?imam pola džaka raženog brašna koji stoji već x vremena,trošim ga ali ne mogu baš toliko da stignem i sada ima neke paučinice i gromuljice u sebi,to je taj brašnasti moljac jel i pripadajuće mu leptirice to znam ali ne znam jel to ok za dalju upotrebu ili nije?

Link to comment

gromuljice nisu problem, ali "paucina" ukazuje da u njemu zivi nesto, sto ce ako se dovoljno dugo ostavi pretvoriti u crvolike nakaze (a onda transformisati u krasnog leptira!)je to ne bi' jeo...

Link to comment

a jel su crvi štetni,mislim da li ipak mogu da ga koristim ako ga možda prosejem?jer je baš dobro brašno od celog zrna raži pa ga dosada nisam prosejavala jer tako pola mekinja ostane u situ a i imam ga još pola džaka pa mi žao

Link to comment
a jel su crvi štetni,mislim da li ipak mogu da ga koristim ako ga možda prosejem?jer je baš dobro brašno od celog zrna raži pa ga dosada nisam prosejavala jer tako pola mekinja ostane u situ a i imam ga još pola džaka pa mi žao
Proteini, govorio je moj ćale, ništa im ne fali, gratis meso.
Link to comment

hehe ko zna koliko sam ih do sad pojela jer sam tek skoro otkrila to u brašnu,ko zna od kad je počelo a raženo je tamno i sa mekinjama pa u njemu svašta može da prodje kao ,,brašno,, :lol: ..nego sam se samo zabrinula da li su ok za zdravlje i to

Edited by ivy
Link to comment
a jel su crvi štetni,mislim da li ipak mogu da ga koristim ako ga možda prosejem?jer je baš dobro brašno od celog zrna raži pa ga dosada nisam prosejavala jer tako pola mekinja ostane u situ a i imam ga još pola džaka pa mi žao
this is disgusting on so many levels! bez zezanja, ne jedi to ivy pretty please! :( meni se pre par godina desila situacija- slabo i retko jedem pahuljice a kupila kutiju ko zna kad... premestila sadrzaj u staklenu ambalazu koja se odlicno i zatvara, da moze lepo da mi stoji :s_w:i posle jedno pola god do godinu dana stajanja na polici u kuhinji iza svih mogucih cuda imam sta da vidim, zamaglila cela staklena ambalaza, tako da nije vise providna vec mlecno bela. tu se ja zaprepastim, otkud to ?, napravim gresku zivota i krenem da prebrisem spolja staklo a ono :puke: citava ta duguljsta tegla je bila puna crva, od vrha do dna, sa malo cerealnih leftovera :puke: sve su izjeli, prosli sve faze razvica i kapiram da su poceli i da leptirice salju po kuhinji, jer sam ih par primetila tih dana!! scena ko iz horor film, a ja taj crvlji inkubator koji je zamaglilo od toplote drzim u rukama, malo je falilo da mi celokupni stomacni sadrzaj zavrsi po kuhinjskom podu da ne duzim - baci sve pliz!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...