Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

pa dobro ako ih je baš puna tegla,mislim nisu ti ništa ni ostavili :) al evo sam našla na netu da su ok i neštetni i sasvim regularna pojava u brašnui odlučila da prosejavam brašno pre upotrebe i to je to..ne mogu bre da bacim 10kg odličnog raženog brašna samo zbog kojeg crvića,to nema smisla...

Link to comment
jeo sam Casu marzu.larve su bile izvađene, nisam ih video. sir je poput mekog, ali prezrelog parmezana, drobi se, vide se ostaci larvi. ima neverovatno intenzivan ukus, ali ne poput francuskih sireva, nego kao... zamislite parmezan koji fermentiše (kad kažem parmezan, mislim na zreli parmiđano, ne na zamene). posle par zalogaja počinje da peče usna duplja i jezik.nije mi bilo gadno, štavišejako dugo ostaje aroma u ustima.
Link to comment
pa dobro ako ih je baš puna tegla,mislim nisu ti ništa ni ostavili :) al evo sam našla na netu da su ok i neštetni i sasvim regularna pojava u brašnui odlučila da prosejavam brašno pre upotrebe i to je to..ne mogu bre da bacim 10kg odličnog raženog brašna samo zbog kojeg crvića,to nema smisla...
nije poenta koliko su ostavili i da je bilo puno pahuljica opet bih bacila sve sa teglom!! jbg meni je to uzasno i ne mogu tolerisati nikakve crvuljke, niti larve! zajebi me prosejavanja kad to uklanja samo krupnije stvari, ostavis da odstoji opet se stvori nesto :puke:ali, ok svakom svoja fobija ^_^
Link to comment
ne mogu bre da bacim 10kg odličnog raženog brašna samo zbog kojeg crvića,to nema smisla...
pa da, ako je tu i tamo po koji nema problemaako ih je više nego brašna je druga stvar :Dinače ja pojedem i crvljivu kajsiju itd, ali je pre toga očistimne mogu baš da jedem takvu vrstu mesa :lol:, barem ne kad je eksplicitno ugledam, ali da očistim pa pojedem -- uvek (kad god se može)
Link to comment
pa da, ako je tu i tamo po koji nema problemaako ih je više nego brašna je druga stvar :Dinače ja pojedem i crvljivu kajsiju itd, ali je pre toga očistimne mogu baš da jedem takvu vrstu mesa :lol:, barem ne kad je eksplicitno ugledam, ali da očistim pa pojedem -- uvek (kad god se može)
isto i ja..nemam problem plus je još bolje jer crv neće u zatrovano voće,tako je govorila moja baka@cmrlj-hvala,jedino me to nesmrtonosno i neštetno interesuje
Link to comment
jeo sam Casu marzu.
:Hail: :Hail: :Hail: kapiram ja da to nije toliko strasno, bogapitaj kolko sam hiljada crva pojeo u tresnjama i visnjamaali dosta mi je da znam da su bili crvici u siru, ne bih pojeo ni pod raznofucking brain <_<
Link to comment

kažu stare domaćice da je brašno pravo tek kada se ucrva ... naravno, treba ga prosejati.u hercegovini najviše vole kada pozeleni onaj sir iz meha, još nisam čula da imaju varijantu sa crvima, al' je zato gagrica u pršutu sasvim normalna pojava :fantom:

Link to comment

mozes ih koristiti kao bilo koje testenine.tipican svapski nacin je posuti prezlama i mrvljenim sirom i kratko zapeci u rerni. posebno u tiganju na maslacu prziti luk nasecen na kolutove, dok ne bude braon, pa to rasporediti po vrhu u svakom tanjiru.slatko ne jedem, pa ne znam (samo sam video da ih deci sluze samo posute secerom :isuse: )

Link to comment

ili ovako nesto, to je vrlo popularno po kafanamahttp://www.chefkoch.de/rezepte/437901135781466/Schinken-Kaese-Spaetzle.html(google translate bi trebao da odradi posao kako valja)

Link to comment
ili ovako nesto, to je vrlo popularno po kafanamahttp://www.chefkoch.de/rezepte/437901135781466/Schinken-Kaese-Spaetzle.html(google translate bi trebao da odradi posao kako valja)
specle & vajcn :piggy:
Link to comment
specle & vajcn :piggy:
baš si totalni :fashisto: inače ja sa špeclama mnogo volem i tzv Švabentopf (švapski lonac), koji ide nekako ovako:posoliti i pobiberiti svinjski file propržiti s obe strane na ulju (ili puteru + ulju) pa izvaditi iz tiganjapropržiti pečurke (šampinjone) u ostatku uljadodati malo vina i pavlake (nemci stavljaju neku neutralnu pavlaku koja nije ni kisela pavlaka/mileram ni ona za šlag, nego nešto treće, ali ako nema druge može da posluži naša kisela) i prokuvati 2-3 minutadodati i meso i kuvati još 10tak minuta na tihoj vatrie onda tu lepotu staviš na špecle, a špecle mogu biti prazne ili sa sirom (što ja lično kao :piggy: više volem)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...